Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

 na prvoj stranici je Rain napisao da je on uzeo i da mu se pokazala dobra u svim uvjetima

Gle fakat... :happy2: 

Moram ga pitati kad ga sretnem, kako je zadovoljan sad nakon par t km...

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Taiwana znam da su kao i japanci!! Prema tome i Bridge je zacet u Japanu pa stoga nema razlika ta zemlja koju si spomenuo, Francuska isto 1liga, vec druge u nasoj regiji..

Npr. SYM skutere radi Taiwan po licenci Honde, t.j. samo ih kopira (starije modele) i plasira u svom novom "ruhu"..

Tako sam imao i taj skuter koji je u rangu drugih (cak manje trosi,tise radi) "brandova" koje samo ime prodaje..

Volio bih da netko prokomentira Kormoran ili Debica gume pa da shvatite kada dobijete i drugu gumu od tih proizvodjaca..

Savu cu uvijek kupiti (zimsku) iz Slo, Fuldu iz D. a ostale, Michelina iz F. a za ostale nedolaze u moj izbor..

Volio bih da imam Continentalke ljetne, ali svaki put kada ih zelim uzet "odskacu" mi cjenovno od drugih pa uzmem "svabu" ali ne Contija vec Fuldu, predhodne Uniroyal made in D. Rainexpert koje su bile odlicne..

205/55-16 Fulda Ecocontrol HP prije 1mj.montirane (sve 4) po cijeni 560kn/kom.

Link to comment
Share on other sites

S3 nikad više neću staviti na auto. Gume su bile druga sezona. 2 puta sam se vadio iz škakljivih situacija. Zbog njihovog proklizavanja na mokrom oba puta sam završio na lijevoj strani i mahao vozaču ispred sebe. Nikad više!

 

GY UG 7+ koje sam vozio 4 zimske sezone bile su Made in Germany, bile su više nego dobre 3 sezone 4 sezona je već pokazivala znakove da je vrijeme za zamjenu. Sad sam uzeo Dunlop Wintersport 4D pa ću javiti dojmove kad dođe vrijeme za to. :)

 

Ljetne gume sam imao prvu ugradnju Continental SC 3, Made in Germany, bio sam prezadovoljan, ali nakon cca 50kkm što su prošle počele su se jako trošiti te sam u 5kkm izgubio rubove guma. No uzeo sam SC5 Made in Germany i ponovo sam zadovoljan gumom. Drži cestu bez problema, bilo da se radi o suhom ili mokrom. Htio sam probati Michelin Premacy HP al je bila cca 300kn skuplja i nisam si je mogao priuštiti.

 

E sad, iz priloženog se vidi da nisam vozio gume koje nisu proizvedene u drugim zemljama osim Njemačkoj pa nisam mjerodavan raditi tu usporedbu, ali da je S3 jedna od najboljih zimskih guma to si možete objesiti mačku o rep!

 

Naravno, to je moje mišljenje temeljeno na mom iskustvu i uvijek ću ga reći isto kao što i ti juniore možeš reći iz svog iskustva.

Link to comment
Share on other sites

S3 nikad više neću staviti na auto. Gume su bile druga sezona. 2 puta sam se vadio iz škakljivih situacija. Zbog njihovog proklizavanja na mokrom oba puta sam završio na lijevoj strani i mahao vozaču ispred sebe. Nikad više!

 

GY UG 7+ koje sam vozio 4 zimske sezone bile su Made in Germany, bile su više nego dobre 3 sezone 4 sezona je već pokazivala znakove da je vrijeme za zamjenu. Sad sam uzeo Dunlop Wintersport 4D pa ću javiti dojmove kad dođe vrijeme za to. :)

 

Ljetne gume sam imao prvu ugradnju Continental SC 3, Made in Germany, bio sam prezadovoljan, ali nakon cca 50kkm što su prošle počele su se jako trošiti te sam u 5kkm izgubio rubove guma. No uzeo sam SC5 Made in Germany i ponovo sam zadovoljan gumom. Drži cestu bez problema, bilo da se radi o suhom ili mokrom. Htio sam probati Michelin Premacy HP al je bila cca 300kn skuplja i nisam si je mogao priuštiti.

 

E sad, iz priloženog se vidi da nisam vozio gume koje nisu proizvedene u drugim zemljama osim Njemačkoj pa nisam mjerodavan raditi tu usporedbu, ali da je S3 jedna od najboljih zimskih guma to si možete objesiti mačku o rep!

 

Naravno, to je moje mišljenje temeljeno na mom iskustvu i uvijek ću ga reći isto kao što i ti juniore možeš reći iz svog iskustva.

Bit češ jako zadovoljan sa 4D... Ja vozim 3D na autu i nisam bolju zimsku gumu imao a kažu da je 4D još bolja...

Link to comment
Share on other sites

 

Naravno, to je moje mišljenje temeljeno na mom iskustvu i uvijek ću ga reći isto kao što i ti juniore možeš reći iz svog iskustva.

 

Junior ili senior ili ti tko treci, t.j."veci" nije bitno vec vozene gume,kilometri i iskustvo..

Profi vozac sam 12g. (tegljaca) da ne spominjem koliko km. pod "guzicom",  a gume na osobnom autu skoro svake 2g.mijenjam (jer i sa njima prelazim 50tkm.godisnje ili vise!) i to je moje iskustvo sa gumama..

Nisam spominjao Toya (dok nisam imao obitelj i drugi stil voznje i auta naravno) je izvrsna guma, meni nije smetalo sto se trosi rub (jer nikada nisam proklizao) niti sto ne/mogu izgurati 25tkm.sa agresivnijom voznjom..

Zato "danas" vozim Fuldu koja izgura i 50tkm. te jos vrijedi (prijanja za cestu) a nacin voznje je EKONOMICAN..Naravno najvise poradi obitelji!

Link to comment
Share on other sites

Da vama netko te vaše 3D/4D/Alpine ili bilo koje druge gume preko noći zamjeni sa, po vama ekstra-lošim, Eskimom, nebiste ni primjetili razliku. Zato prestanite sa trkeljanjem i prvo naučite voziti i poštovati cestu i vremenske uvjete.

 

 

Najgore je što mnogi misle "imam brdo elektronike, nemože mi nitko ništa", i onda još zamisle da su svemogući ako kupe gume koje je ADAC proglasio brojem 1. E pa neide to tako, prvo pamet u glavu, tek onda auto na cestu.

Link to comment
Share on other sites

E pa ne bi se bas slozio da na svojem autu ne bi primijetio drugu gumu ako sam prije par godina stavio u jesen 5 godina staru BF Goodrich na kojoj sam napravio jedva 20tkm i nakon pola dana u autu i prve kise sam otisao u Slo i kupio novi Dunlop 3D jer je ova stara bila toliko plasticna da nisam zelio ni kilometra vise napraviti na njoj. E sad, netko ne bi to primijetio i vozio bi kao da je sve ok... Pa tako netko vozi Savu Eskimo a netko Dunlop, GY, Conti... Ja znam da necu...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

BF Goodrich je jedno, Good Year drugo, a Goodride treće. Nekako mi smrdi na kineski brand.

Podsjeća me na Bosch i Boash krivotvorine nekad. Ne znam samo di si vidio povoljne testove. ja sam prvo nabasao na ovo:

 

 

"Koje gume izbjegavati u širokom luku

A kao i kod guma manjih dimenzija, i ovdje se treba kloniti kineskih pneumatika. I to u širokom luku. Marka Good Ride i imenom i profilom kopira Goodyear, no daleko je od renomiranog brenda"


 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Za Goodrich gumu ti skidam kapu, imam cak 2kom.(2010g) te godine sam ih i kupio, stavio na auto kao zimsku gumu i nakon 25tkm.koje napravila po zimskom periodu je ista( ??.11.2010 do ??.05.2011) Plasticna je postala nakon prvog doticaja sa asfaltom u proljece, od tada je nisam niti montirao vise na auto (zenina fiesta 1.25, profil gume 185/60-14) zbog toga sto navodis, nije mi se pokazala niti u zimskim uvjetima nimalo ravna Eskimu i na moje auto vise nije stavljena..Imam ih bas na felgama od Fieste u garazi mogu i poslikati dot i gumu kao dokaz, znaci 25tkm.nije se potrosila meni na oko skoro nista (nisam mjerio profil) ali je postala plasticna i ta "amerikanke" mi ne ulaze pod uzzi izbor.. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa tocno tako, nije se uopce potrosila jer je valjda puna plastike koja s vremenom jos vise dode do izrazaja.

Link to comment
Share on other sites

http://dnevnik.hr/vijesti/automotiv/koje-gume-kupiti-a-koje-izbjegavati.html

 

Test je star 3 godine ali spominu se te gume i ja osobno to nikada nebih montirao na auto, pogotovo ako volis zivot ili ako vozis obitelj u atu...

Ako nemozes priustit 17" gume, prodaj felgice i smanji colazu...

A te ocjene na kupi gume i tim stranicama bas i negledaj..

Link to comment
Share on other sites

Da vama netko te vaše 3D/4D/Alpine ili bilo koje druge gume preko noći zamjeni sa, po vama ekstra-lošim, Eskimom, nebiste ni primjetili razliku. Zato prestanite sa trkeljanjem i prvo naučite voziti i poštovati cestu i vremenske uvjete.

 

 

Najgore je što mnogi misle "imam brdo elektronike, nemože mi nitko ništa", i onda još zamisle da su svemogući ako kupe gume koje je ADAC proglasio brojem 1. E pa neide to tako, prvo pamet u glavu, tek onda auto na cestu.

 

Jep. Nebrojeno puta dokazana situacija za različite stvari i situacije. Ja jučer podvalio prijatelju pivo za koje on govori da je smeće pa mu je bilo super kao i njegovo omiljeno i najbolje. S vinom sam to napravio nebrojeno puta i svaki puta je hipteza potvrđena.

Kod auto guma je najbolje što se kurče (pričam generalno o općoj populaciji) ljudi koji voze "male aute" ili neke krševe ali voze kako kažu "agresivno" i ne znam kako i često takvi troše hrpe para na razne "aerodinamične" šankove (spojlere), gume, điđe miđe umjesto da si kupe pošteni auto. 

Edited by Hrc555
Link to comment
Share on other sites

prelazim sa 15 na 17 zanimljiv clanak

ima kakva preporuka za gume koje gledat

dimenzije 215/40/17

                 205/45/17

?

Link to comment
Share on other sites

A sve valja sto je made in EU (ali u onom pravom smislu) ili Made in Japan, ali ako nemozes priustit kupi sto mozes..

Moj prijedlog ako se radi o 17" svakako neces montirati ih sada (t.j. zimske na 17") znaci stedi do ljeta i kupi neke pristojne gume..

Druga stvar je da moras odabrati pravu dimenziju (205/45-17) jer ova je prevelika ako se radi o meganu a mislim da na njega idu 195/50-15 ili 195/55-15.

Skok sa ti je velik i colazom a i cjenovno, jer ove profile guma tesko naci ista da "glavu" cuva ispod 1000kn.

Link to comment
Share on other sites

Zato "danas" vozim Fuldu koja izgura i 50tkm. te jos vrijedi (prijanja za cestu) a nacin voznje je EKONOMICAN..Naravno najvise poradi obitelji!

Nisi probao Michelin Energy saver 2. 60 kkm i još 5 mm profila ;)

Sent from my mobitel, debeli prsti sitna tipkovnica

Link to comment
Share on other sites

ima jedan kolega megana isprobao je sve dimenzije 205/40/17 215/40/17 205/45/17 trenutno vozi i kaze da nema nikakvi problema jedino je bilo na 225/40/17 problema kotac strugao kad je okretao volanom do kraja :)

Link to comment
Share on other sites

prelazim sa 15 na 17 zanimljiv clanak

ima kakva preporuka za gume koje gledat

dimenzije 215/40/17

                 205/45/17

?

http://uljadirekt.com/ ti ima najjeftinije gume kako kažu u RH i Sloveniji i stvarno su jeftiniji po 50ak kuna za gume 17".

Edited by Hrc555
Link to comment
Share on other sites

Kupio sam taxi merca E class ( u Hamburgu) sa tim gumama, tko zna koliko su presle i kada su montirane na njega (na satu 690tkm), bio je najslabiji D u toj karoseriji, osobno s  tom gumom nisam imao problema s obzirom na starost i km.koje je guma pretrpila..Nije se zadrzao dugo pa neznam dalje ponasanje ali cca.mjesec dana sam vozio bez "probljem" sa tm gumama..

Ta guma je isplativa pogotovo tko radi puno km.netko govori da je ok, netko da je plasticara a ja nemogu stvarno ostaviti neki veci komentar..

Link to comment
Share on other sites

meni je OK, stvarno sam zadovoljan, a vozim umjereno. Malo se troši i vrlo dobra na kočenju što je za mene primarno. Za ostalo smanjim brzinu 20 km/h

Link to comment
Share on other sites

S 15 na 17? Spremi se: na lošija ubrzanja, na povećano trošenje ovjesa zbog težih i širih kotača, na skupe gume i tek poneki pogled više loše upućenih sponzoruša ;)

Link to comment
Share on other sites

S 15 na 17? Spremi se: na lošija ubrzanja, na povećano trošenje ovjesa zbog težih i širih kotača, na skupe gume i tek poneki pogled više loše upućenih sponzoruša ;)

znaci po tvom velis da se nikako neisplati ?

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj samo razliku u cijeni jedne gume od 15" i 17" pa ne trebaš imati više od završenog prvog razred OŠ da bi znao isplati li ti se.

Link to comment
Share on other sites

sa 15 kama mozes sve :) Imati nagla ubrazavanja zezancije i sl.. a kada stavis 17... onda ide kruzanje :) 

LOW and SLOW :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.