Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Trebam preporuku za ljetnu gumu u dimenziji 185/60/14 za Clia 2:

1. Bridgestone turanza t005 ili

2. Goodyear effgrip perf. 

Ove dvije odgovaraju mojem budgetu i nisu eco plastika (najvaznije). GY je nesto jeftiniji, a karakteristike su slicne mada je turanza pobjedila na testu manjih dimenzija (Adac). 

Kroz ljeto napravim 5-6 tis. km normalne voznje, vecinom po zaobi i kiši. 

Link to comment
Share on other sites

Turanza

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 13. 04. 2021. at 21:41, Ruske said:

Sretno sa savom. LP

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Markice, markiceee 😂

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kikač said:

Trebam preporuku za ljetnu gumu u dimenziji 185/60/14 za Clia 2:

1. Bridgestone turanza t005 ili

2. Goodyear effgrip perf. 

Ove dvije odgovaraju mojem budgetu i nisu eco plastika (najvaznije). GY je nesto jeftiniji, a karakteristike su slicne mada je turanza pobjedila na testu manjih dimenzija (Adac). 

Kroz ljeto napravim 5-6 tis. km normalne voznje, vecinom po zaobi i kiši. 

Goodyear... to mi je bila jedna od boljih guma u manjim dimenzijama (195/65/15)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Kikač said:

Trebam preporuku za ljetnu gumu u dimenziji 185/60/14 za Clia 2:

1. Bridgestone turanza t005 ili

2. Goodyear effgrip perf. 

Ove dvije odgovaraju mojem budgetu i nisu eco plastika (najvaznije). GY je nesto jeftiniji, a karakteristike su slicne mada je turanza pobjedila na testu manjih dimenzija (Adac). 

Kroz ljeto napravim 5-6 tis. km normalne voznje, vecinom po zaobi i kiši. 

Možda ne vrijedi za tvoju dimenziju i mali auto, ali mogu reći da ja zadnje dvije godine vozim Turanzu T005 na Scenicu (1500+ kg) u 205/55 17 dimenziji i nisam našao nekih mana. Guma je jako dobra. Vidjet ćemo kakva bude kada ju po treću sezonu namontiram na auto za koji dan. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

image.thumb.png.d9e6fcb0cf88fab62e9ca60f9459d5bb.png

Bridgestone Turanza T005 ili Semperit Speed-Life 3?

Obje su plasirane bolje nego Hankook Ventus Prime 3

Link to comment
Share on other sites

Danas pregledao jos milijun postova i odlucio sam uzet Turanzu t005. Javim iskustva.

Jedina mana je buka koja je u istoj razini s Re3. Također, utvrđeno je na prošloj stranici da ništa ne može biti bučno kod guma širine 185 :drivar:

Link to comment
Share on other sites

Buka gume je relativan pojam. Ja imam na oba auta 225 gumu. Focus je glasniji dosta od Corolle. I gume su po onoj etiketi glasnije, ali zbog buke motora te subwoofera ne čuješ ih toliko koliko čuješ tihe gume u Corolli, pogotovo kada lagano ideš 70-80 i odluči ugasiti benzinac pa bude samo na struju... I općenito na 150 je tiše u Corolli.

U cliu 2 sam se vozio samo sa 1.9d motorom i tu realno da ima kamenje umjesto guma ne bi bilo glasno. I taj baš nije bio u naj stanju.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prije dva dana skinuo TS860 u dimenziji 185/65/15 i obukao T005 u dimenziji 195/55/16.

Nisam siguran da li je ova ljetna bučnija od zimske ali definitivno ima drugačiju frekvenciju. Čuo sam i druge da su se žalili da je T005 bučna. Bumo vidli s vremenom...

Edited by Flek
Link to comment
Share on other sites

Ja sam vratio ljetni set Nexena su1. Po hladnoći i kišurini nisam osjetio niti u jednom trenu nesigurnost, guma nije bučna, kod poklapanja gasa niti u drugoj brzini nije na mokrom bilo proklizavanja. Jedino je reakcija na skretanje prilikom promjene smjera dosta oštra, nema onog malog vremenskog prostora prilikom manevra, nego je jako izravna. Drugih razlika u odnosu na Dunlop koji je prije bio gore nisam primjetio. Za sada sam i više nego zadovoljan,, a obzirom da su u dimenziji 225/45/18 koštale 575 kn komad, omjer uloženo/dobiveno je odličan. Vidjet ćemo što će biti protekom vremena u trećoj ili četvrtoj sezoni, ali za sada su mi i više nego ok i imaju preporuku s moje strane, baš kao i zimski Bridgestone LM 005, koji se pokazao izvrsnim u istoj dimenziji.

Link to comment
Share on other sites

I ja imam Nexen SU1 koji sam dobio s autom, 2018 proizvodnja, još si razmišljam bi li ih stavio ili kupio nove. 

Ak uzimam nove gledam između Michelin PS4 i Bridgestone Potenza Sport

245 40 19

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

On 13. 04. 2021. at 13:02, Alen said:

Imate za preporučiti neke ljetne gume da drže relativno dobro na kiši za penzionersku vožnju, a da nije Uniroyal? Vidim da u dimenziji 205/60/16 imaju samo Rainexpert 3, a te ne bi radi iskustva na drugom autu.

Ja sam uzeo Kleber Dynaxer HP4... Za mojih 60 KS će biti OK 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Max said:

I ja imam Nexen SU1 koji sam dobio s autom, 2018 proizvodnja, još si razmišljam bi li ih stavio ili kupio nove. 

Ak uzimam nove gledam između Michelin PS4 i Bridgestone Potenza Sport

245 40 19

Ja sam razmišljao o istim tim, ali sam na nagovor vulkanizera uzeo ove. Rekoh, da probam. Za sad sam zadovoljan. Mislim da bi ti ove sezone sigurno trebale biti dobre.

Link to comment
Share on other sites

@MB110 Bum još vidio, imaju malo oštećenje ma rim protectoru pa me malo frka iako svi kažu da to nije nis.

IMG-20210408-WA0009.jpeg

IMG-20210408-WA0005.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ovo oštećenje ne utječe ni na što. Ok, možda ćeš teže povaliti s ovakvom gumom, ali bitno da ona druga guma nema oštećenja. 🤓

  • Like 2
  • Haha 9
Link to comment
Share on other sites

Nema problema sto se tiče gume, i ja sam imao sličnu situaciju, uostalom, tome rim protector i služi....

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, direstraits said:

Ovo oštećenje ne utječe ni na što. Ok, možda ćeš teže povaliti s ovakvom gumom, ali bitno da ona druga guma nema oštećenja. 🤓

A vi koristite gumu? 🤣🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Max said:

Ak uzimam nove gledam između Michelin PS4 i Bridgestone Potenza Sport

245 40 19

Evo jedan zanimljiv video gdje su dotične gume i još par konkurenata. Ja isto imam dilemu oko te dvije.

https://www.youtube.com/watch?v=0Xmb0HSSaAs

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Frka me da ne bi Potenza bila jako tvrda. PS4 sam imao i znam da je odlična, ali bila je 17ica pa nemrem znat koliko je tvrda u 19 dimenziji. Blesavo mi je kupovat nove kad su svi rekli da nema veze kaj su ovak oštećene osim MBa koji je očito isto pacijent kao ja !🤣 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dobro jutro svima. Nisam siguran je li ovo prava tema pa ako nije, ja se ispričavam. Imam odnedavno Clio 1.2 16v 2000. godište i nigdje ne mogu pronaći na koliko bara moraju biti gume napumpane za ovaj autić. U pravilu se brojke kreću oko 1,9 do 2,1 za stražnje odnosno 2,1 do 2,3 bara za prednje gume. Vrijedi li i to za ovaj auto? Hvala

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.