Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

17 hours ago, margax said:

Ima netko iskustva sa Hankook Winter ICept RS2 zimskom? 

Gledam po recenzijama i cine mi se dosta dobre, u prvih nekoliko na mokrom. 

 

Imao sam do sada Gy Gen1 i bio sam super zadovoljan ali razlika u cijeni je skoro 1000kn(Gy Perf+) , a vise to nije primarni auto tako da ne mora bit top top guma. 

Tnx

Iskustvo iz prve ruke odlično (na mini cooper sd-u, 2 sezone), nisam po snijegu nešto naročito probo, ali bljuzga-kiša-niske temperature jednostavno je guma za te novce best buy, uz to, hrpi ljudi smo ugradili tu gumu i čuo sam samo pozitivna iskustva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bas gledam danas kod vulkanizera Kolopera, sve samo novi setovi Hankooka pripremljeni za ugradnju. Jedino sam uočio jedne Pirelli SZ3 od 20 cola.. Valjda su povoljne a relativno ok drže. 

Link to comment
Share on other sites

Najgore smeće od gume koje sam probao je Sava Perfecta. Imam ju sad na Cliu 2 kojeg sam kupio neki dan. Guma je stara 3 godine, ima puno mesa, al na kiši je katastrofa. Čim stavim zimske gume, Perfecta ide u smeće. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rekel sam ti. Ja sam mislio da se ljudi šale. U jednom prijelaznom razdoblju sam ih uzeo nove da probam cca 8 mjeseci. Kaos su gume.

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Je pa kak bi dal savjet da nisam probao 😂😂 uglavnom jedne zimske sam satrao doslovce na terenu, kraj zime, guma koje sam pikirao nije bilo i tako uzeh Savu do slijedeće zime. Struh me bilo na kiši, ma šta struh, simbex sam si nabavio 😂

Link to comment
Share on other sites

Sve Eco/FuelSave/Green gume su veliki kompromis. Logicno, od sticky gume koja drzi i brzo se trosi, suprotno je tvrdo, ne-sticky i ne potrosi se nikad. Kome to nije dosta nek kupi i proba sam. [emoji3]
 
Onda nisi nikad vozio lassu greenways. Drzi super, brzo se trosi. 10-15tkm i vec je za rotaciju
Presao sam 250tkm sa njima (vise seta) i mogu tvrdit to sta pisem

Sent from my SM-A725F using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Ja nišanim neke zimulje do 600kn u dimenziji 205 60 16. Baš sam gledao Savu Eskimo HP 2. Ja na snijeg 99 posto neću ali oko nule gdje se krećemo tu po otoku mi ljetne nikad nisu bile ok. Dal uopće uzest zimske ili se vozit cijelu godinu na ljetnima više ni sam neznam....

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, moril said:

Najgore smeće od gume koje sam probao je Sava Perfecta. Imam ju sad na Cliu 2 kojeg sam kupio neki dan. Guma je stara 3 godine, ima puno mesa, al na kiši je katastrofa. Čim stavim zimske gume, Perfecta ide u smeće. 

Ima i gora od te. Sava adapto. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Smuchac said:

Ja nišanim neke zimulje do 600kn u dimenziji 205 60 16. Baš sam gledao Savu Eskimo HP 2. Ja na snijeg 99 posto neću ali oko nule gdje se krećemo tu po otoku mi ljetne nikad nisu bile ok. Dal uopće uzest zimske ili se vozit cijelu godinu na ljetnima više ni sam neznam....

Kupio sam 2018 za scenica te HP2, poslužile su, evo biti će sada 4. zima na autu. Bile na snijegu nekoliko puta, inače ostatak zime situacija kao i kod tebe na otoku. Nije vrhunska guma, ali drži dobro, a može se naći u tom cjenovnom razredu.

Ljetne su mi pri kraju, ozbiljno razmišljam na proljeće uzeti cjelogodišnje, ali cijene u toj dimenziji nisu baš popularne :)

 

Link to comment
Share on other sites

A sto kazete na novi Uniroyal Winterexpert? Navodno se radi o zimskoj kišnoj gumi srednjeg razreda.

Edited by Kikač
Link to comment
Share on other sites

Neznam kakve su rekao bi kolega @Ruske markice.. Ali Sto sam ove sve godine pregazija sa 3 godine starom Savom Hp2... Od potopa na cesti di je laguni do pragova bila voda na cesti.. Zna kolega @logan kakva je situacija kad pada 2-3 dana kisa na potezu Slano-Dubrovnik... Orašac pogotovo..Na mokrom nikakvi problema nisam osjetija a brzine su bile i preko 120kmh... Snjeg je na auto cesti branik prednji struga-gura...A iz Zg do Opuzena sam isto dosa doma  za 4 ipo sata 500km..Ako bi sa ovim markicama moga vozit 10kmh brze ja se isto nebi usudija... Tako da od mene Sava Hp2 debela preporuka... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To je ko ocjenjivanje na amazonu, neki daju 5 zvjezdica i ne zamjeraju falinge, a drugi daju jednu jer im pakiranje smrdi :zubo:

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Kupio sam dvije nove stare ljetne Continentalke, na proljeće slijedi eksperiment - dali drže, dal se drobe i hoće li se izobličiti i ispucati.

Link to comment
Share on other sites

Koja najmanja dimenzija felga ide na Megane IV GT? Nisam siguran dali uopce idu 16" ili ide 17" samo.. Trenutne ljetne su 225/40 R18, htio bi stavit manje da sačuvam felge :D  Molim preporuke i za gume. Thx

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudovi 😀

Ovih dana bi trebao stići novi auto i ako dođe za vikend se ide u Gorski kotar pa gledam odmah šibnuti zimulje na njega. (slobodno recite ako mislite da još nije potrebno iako su gore temperature oko 0)
Gledam na stanici Vulkala zimske gume u dimenzijama 205/60/16 u cjenovnom okviru između 600 i 700 kn komad. https://www.vulkal.hr/zimske-gume#/specFilters=41!#-!351!-#!42!#-!322!-#!40!#-!275!-#!44!#-!415&pageSize=10&viewMode=list&orderBy=10&pageNumber=2

Gledam Savu HP2, Hankook možda. S obzirom da sam u Zadru, važnije mi je ponašanje po mokrom.

Svaka preporuka ili osobno iskustvo je dobrodošlo. ;)

Kao i Kikača, i mene zanimaju kakve su ove  Uniroyal Winterexpert?

Link to comment
Share on other sites

Sava adapto su bile teški otpad. Nisam siguran baš u ove..dodati 100 kn po gumi i kupiti provjereno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Brat ih ima na passatu 2.0 tdi karavan. Problem je što passata ima tek 2 mjeseca i auto je došao s njima :D

Vozio sam se al po suhom, tako da nisam mjerilo. Pretpostavljam da mora biti bolja od adapto, jer ta guma je bila baš loša, barem meni.

Link to comment
Share on other sites

Moraju se maknuti od lošeg podsjetnika imenom adapto, a posebno sa perfectom (perfektno u bukvu) i boljom formulom inače bu to kupil onaj koji mora.

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Sava je nižerazredni brand u Goodyearovoj grupaciji, ne treba očekivati neku vrhunsku kvalitetu. Hrvati kupuju Savu iz navike i jer je sveprisutna, ima boljih guma za slične novce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

meni su lani vratili pare jer su se navodno zeznuli u cijeni i tražili nadoplatu od 600 kn po gumi. Hau jes nou

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.