Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

ja kupio i uplatio Hankook  u Pefca al još nisu stigle...[emoji848]
Čekaj dok dođu iz Varaždina prvo....
Link to comment
Share on other sites

On 18. 10. 2021. at 19:06, frenchkey said:

meni su lani vratili pare jer su se navodno zeznuli u cijeni i tražili nadoplatu od 600 kn po gumi. Hau jes nou

a ove godine su u web shop stavili verziju 205-60/16 koje sam htio kupiti al nikako dostupne i ne mogu se naručiti. al i dalje ima na webu.

pa sam posao upit/pritužbu zašto stavljaju gume koje se ne mogu naručiti . dobio odgovor da je "greška" i onda su maknuli takve modele iz web-shopa.

morao se zadovoljit sa 205-55/16.

Link to comment
Share on other sites

Za vikend sam stavil zimulje. Iza su nove GY UG+, a naprijed Bridgstone blizzak s jos nekih 4-5 mm mesa (par sezona stare). Straznje su bile gotove jos krajem prosle sezone. Ne znam s cim ima veze al auto pliva straga ko barka. Svaki malo brzi zavoj na 80+ ko da na pola zavoja upali 4 control (kojeg naravno nema) i to u mjeri da moram vratit malo volan. Ko dok se na skijanju skija zareze u snijeg pa tek onda kak spada uvati krivinu i obracuna se s njom. Na tabli blinka lampica za stabilitet iako auto ne klizi nikud i elekrotnika nemora reagirat. Gume su na ispravnom tlaku, montirane u dobrom smjeru, propisne dimenzije (225/50/17). Imam distance 10mm al to ne moze takvu ulogu igrat. Sa starim gumama toga nije bilo. Mislio sam ok, s 19 ljetnih na 17 cola zimskih, valjda je to normalno, budem se naviknul. Ali ni mi dalo mira i rotiral sam… prednje bridgestone koje su btw RFT prebacil iza, a nove GY naprijed. Auto se sad skroz normalno ponasa, ko na 19 ali udobnije. Kod malo dinamicnije voznje se osjeti balonasta guma al ono cudno polasanje u zavojima i paljenje lampice je isceznulo. Dok je GY naprijed, ne vidim im neke mane, al iza su groooozne bile. Sad bi odma sutra kupil jos dvje GY da vidim dal je guma generalno problematicna ili sam naletil na losu seriju ili kaj. Do sad nikad problema s kupnjom guma online. Iako GY nije run flat, meksa bocnica ne bi nikako smjela rezultirati tak cudnim ponasanjem auta. Bas imam upitnike nad glavom.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da si sam sebi odgovorio na pitanje, ocito je do guma, GY ocito ne drzi na ovim temperaturama kao Bridgestone, ali realno, nisi ni kupio zimske gume za ove temperature. Nije još temperatura pala dobro ispod 5*C.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji i vrijeme prilagodbe, gume su tretirane sranjima za zaštitu i protiv starenja, svaka nova guma ne drži dobro par stotina km.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je ipak do bočnica. Rft i obična je velika razlika. Sjećam se osjećaja gume za žvakanje na prednjem kraju kad sam za Scenic kupio Uniroyal, pa mi je isto vulkanizer rekao da su bočnice na njima mekane. A bio je najobičniji Scenic 1.5 u pitanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je svega po malo... jbg, tak se uci. Ubuduce definitvno za zimu runflat, ovak i onak su visokog profila. Ljetne sam namjerno uzel non RF i ispalo je super.

58 minutes ago, Ivan1902 said:

Mislim da si sam sebi odgovorio na pitanje, ocito je do guma, GY ocito ne drzi na ovim temperaturama kao Bridgestone, ali realno, nisi ni kupio zimske gume za ove temperature. Nije još temperatura pala dobro ispod 5*C.
 

A cuj, kod nas je ujutro 3-4 stupnja... vec je zena i strugala prosli tjedan :zubo:

Al imas praf, dok sam testiral bilo je 10 tak svakak... no, bez obzira na to, bridgestone je sad tip top.

Link to comment
Share on other sites

Zimske moraju imati meku bočnicu radi bolje prilagodbe neravnom terenu i niskim temperaturama. Ukoliko ti to smeta traži nižu "sportsku" gumu koje neće biti tako dobra po snijegu i bljuzgi.

Link to comment
Share on other sites

Mah, na 225/50 ...to je 11-12 cm gume i sajli. To sve guta u amortizira. Al ocito se uvijanje drukcije trpi. Na 18 il 19 zolnu zimsku gumu ne bi bas iso.

Link to comment
Share on other sites

Evo ovaj tjedan stigla nova kolica. Family Edition. Toyota Proace City Verso.

Na njoj su stigle gume kao i kod svakog pravog francuza - Michelin Primacy 4 i odmah sam u servisu naručio set čeličnih felgi s BRIDGESTONE 205/60 R16 BLIZZAK LM005 (6100 kn sve skupa). 

Trebalo bi stići za jedno desetak dana pa bumo videli kak to bu delal 😆

Link to comment
Share on other sites

Jeste vidjeli zadnji test 3 ponajbolje cestovne sport gume?
Bridgestone se potrosio 40 % od pocetne dubine šare, ostali oko 0,3% i pri tom izgleda kao da je za smeće

Link to comment
Share on other sites

Trebaju mi gume za ženin auto.

To je auto koje u godini napravi maksimalno 3000 km,stavio bi neku srednju žalost,dvoumim se između ljetnih nexena ili maxxis

Ima li netko iskustva sa ove dvije marke.  Dimenzija je 195/55/16

Edited by miki ZD
Link to comment
Share on other sites

Zar ti je toliko dojadila zena pa je se oces rjesit.... Sorry morao sam🤣😂

28 minutes ago, miki ZD said:

Trebaju mi gume za ženin auto.

To je auto koje u godini napravi maksimalno 3000 km,stavio bi neku srednju žalost,dvoumim se između ljetnih nexena ili maxxis

Ima li netko iskustva sa ove dvije marke.  Dimenzija je 195/55/16

 

Edited by macak
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Stavi zimsku savu i može se bezbrižno voziti i po ljeti. Isprobano. Jedino ako si čistunac onda nikako.

Uf sad vidim da si iz ZD 😂😂 onda uzmi nexen.

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Može se bezbrižno voziti sa rolanjem preko nosa, uvijanjem pri kočenju i umjetničkim klizanjem slijedeće zime. Dajte ljudi, ima guma na akcijama, starijeg DOT-a pa čak i malo rabljenih. Daju se veće pare za neke divlje muzike, žarulje i darijepiz a vozi se da neprikladnim gumama. Molim one koji koriste ljeti zimske gume da godišnji na plaži provedu u bucama i skijaškom odijelu 😛

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 28. 10. 2021. at 14:44, frenchkey said:

Jeste vidjeli zadnji test 3 ponajbolje cestovne sport gume?
Bridgestone se potrosio 40 % od pocetne dubine šare, ostali oko 0,3% i pri tom izgleda kao da je za smeće
 

Bome da. Ja sam na toj gumi odvozio doslovce nekoliko krugova na Navaku i nekoliko na Novom Marofu i već mi izgleda potrošena više nego što bi trebala biti, a uzeo je u 5. mjesecu. Onda je izašao taj test i sve mi je bilo jasno. Obzirom da u uvjetima kad nisi na stazi ne drži baš dobro, idući put ću probati sa semi slickom. 

Ali ne mogu reći, na Navaku je lijepo držala po zavojima.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, CRN11 said:

Stavi zimsku savu i može se bezbrižno voziti i po ljeti. Isprobano. Jedino ako si čistunac onda nikako.

Uf sad vidim da si iz ZD 😂😂 onda uzmi nexen.

Ja sam na xsari to isprobao. Nije to uopće loše

Link to comment
Share on other sites

Ja isto nemrem rec da je Nexen Nfera SU1 u 245 40 19 loša guma. Ja sam ih dobio s autom, 2018. proizvodnja i sad su na otprilike 5.5 ili 6mm, prošle valjda oko 30tkm, kod mene oko 7tkm. I mogu reći da su još uvijek super i na suhim i na kiši dokle god je toplo, preko 15 stupnjeva. Na hladnijem i mokrom nije to to, ne znam ni je li ikada bilo. Za tu lovu ja bi ih opet uzeo ako Insignija ostane kod mene, duplo jeftinije su od premiuma. Inače su i dosta udobne i tihe. 

Link to comment
Share on other sites

Moje su sad druga sezona. I dobre u svim uvjetima, čak i kad je hladnije na mokrom. Tako da je taj su1 za sada meni i više nego dobar i opet bih ih kupio. A platio sam ih 570 kuna komad, 225/45/18, gdje je sav premium preko 1000. Ako sljedeću godinu ne budu dobre, kupim nove i opet sam na istom. 

Link to comment
Share on other sites

Markiceeeeeeeeeeeeee
Nema do drugoga

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 02. 11. 2021. at 15:22, macak said:

Zar ti je toliko dojadila zena pa je se oces rjesit.... Sorry morao sam🤣😂

 

🤣🤣🤣 htio sam joj staviti one taurus al sam se bojao da će biti očito

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 02. 11. 2021. at 21:54, miki ZD said:

Trebaju mi gume za ženin auto.

To je auto koje u godini napravi maksimalno 3000 km,stavio bi neku srednju žalost,dvoumim se između ljetnih nexena ili maxxis

Ima li netko iskustva sa ove dvije marke.  Dimenzija je 195/55/16

ja bih isao na maxxis ;) 

a za 3000km godisnje ti tak svejedno, strunut ce obje od stajanja, pa mozda nek ti cijena prevagne u odluci

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.