Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Evo baš sam danas malo isprobavao, kad je bila kiša i hladnije, jako kocenje sa 120 i držanje u kratkim oštrim zavojima ovih Nokian WRA4 koje imam na autu, 4018dot kak bi rekli. Mislim da imaju oko 20tkm prijeđenih,  ne znam točno, 6.5mm dubine. Zapravo izgledaju lošije nego što stvarno drže, bas sam ugodno iznenađen. 245 45 19 dimenzija. Jedino kaj imaju neku čudno rezonanciju na točno 90kmh, ispod i iznad te brzine skroz nestane, na ljetnim gumama toga nema. Uglavnom, palac gore za Nokian! 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, miki ZD said:

Kupio nexen su1

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk
 

Jesu se pokazale kako danas po Zadru... Evo sad dosa od dole prolom oblaka cilin putem... 

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam ih ali nisu još stigle,nisu ih imali u Vulkala pa sam ih naručio i platio na njihovom web shopu. 195/55/16 555 kn kom

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Skuzio sam da su mi se na dvije stražnje, starije gume pojavile crte koje na prednjim gumama ne postoje. Kao da se odvaja sloj. 6. sezona im je ovo, a prednjima 4. Ne bi se ja puno premisljao kaj je to nego bi si kupio nove ali mi je blesavo kad se svaki dan može dogodit da prodam auto...Jel ovo opasno? Zadnja slika su prednje.

20211112_150256.jpg

20211112_150245.jpg

20211112_150304.jpg

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

Misliš na ovo po rubu lamela?

Ja radi toga ne bi mijenjao gume.

Pogotovo ako će auto otići kroz neko vrijeme

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sad mi je palo na pamet, neće me gnjaviti na tehničkom? U siječnju je pa ak i dalje bude kod mene auto pitam..

Link to comment
Share on other sites

Jesu se pokazale kako danas po Zadru... Evo sad dosa od dole prolom oblaka cilin putem... 
Gume su ok,nemam zamjerke.

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

CONTINENTAL ContiPremiumContact™ 6 FR 225/45R17 91V  u Auto Hrvatska dobra cijena    630 kn,

taman na Megana da ih nakeljim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pogotovo nakon 5 god jer "one su conti, moraju trajati 5 i 6 godina" pa onda bude BAM i kako i zasto? prica koju sam cuo miljardu puta...

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Evo ja sam ih imao na Superbu 2 ili 3 sezone, ne znam više   i isto mogu reci da su odlične, tast na A4 ih ima već 4 sezone i vele da su i dalje super,  tak da se za njih zaista ne može reći da s vremenom gube performanse jako. Dok za CS5 se to moglo reći bez imalo zadrske. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruske said:

pogotovo nakon 5 god jer "one su conti, moraju trajati 5 i 6 godina" pa onda bude BAM i kako i zasto? prica koju sam cuo miljardu puta...

Ja općenito vozim gume dok se osjećam ugodno na njima. Trenutno Continental Winter contact ts860 peta sezona im na focusu. Ja sam zadovoljan gumom. Tu je već nekoliko dana kiša i snijeg i temperature oko 0-5c. Većinom vozim na 0-2c. Malo sam provocirao auto danas i jučer i mogu reći zadovoljavajuće. Na Rolli imam Michelin Alpine. Totalno druga dimenzija i ovo joj je druga godina. Obje gume jako slično drže.

I oduvijek promijenim gume vozim par dana i ako ne valja tražim nove... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja samo pisem o iskustvima kojih sam cuo. Ja sam pobornik mjenjanja guma svake 2 god.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Imao PremiumContact prije vise godina. Jedne od boljih. Ca. 4+ sezone bile na autu. Dok je profil postao mrsav uslijedila je zamjena. Conti SportContact su bile jos bolje al su se u kratkom vremenu potrosile. Najgore gume koje s vremenom mjenjaju svojstva su mi bile Uniroyal Rainsport2. Postale su glasne i zgubile dio gripa na suhom... mokro ostalo top! Da postoje Conti Premium u mojoj dimenziji, uzeo bi ih opet, nazalost, corak... Al gumu mogu samo pohvalit u svim aspektima.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Ruske said:

Ja samo pisem o iskustvima kojih sam cuo. Ja sam pobornik mjenjanja guma svake 2 god.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

Osobno ne volim iskustva cuo, to on rekao onome i slicno. Ako ja sa necim nemam iskustva onda to ne pricam dalje.

Bolje je mijenjati gume svake dvije godine, ali uz neke gume totalno nepotrebno. Ja nisam takav da uzmem cijeli tocak u gepek i nakon 4 godine odem kod vulkanizera i kazem hocu novu gumu. Nista puno necu izgubiti ako montiram gumu, probam kako se ponasa i nakon 10-20km odlucim hocu je voziti ili ne. Cak i da tu krivom odlucim nije problem ni u pola sezone promijeniti gumu. Stovise u sred ljeta sam jednom mijenjao michelin energy saver ako se ne varam nakon cetvrta godina u kolovozu. Guma je jednostavno na vrucem asfaltu bila katastrofa, promijenio i vozio dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se Domba... al pitanjce... zakaj nakon dvije sezone? Slazem se da guma nakon 4-5 godina postaje dosta losija unatoc profilu. Al 3-4 godine je solidna guma relativno na razini zadatka.

Kaj opce radis s gumama nakon 10-20 km ak ti se ne dopadnu? Meni su 4 gume i u vremenima kad sam imao vise i manje love, bila svota oko koje se potrudim/informiram pa se mi takav fail, da bas moram sve 4 mjenjat, ne desi. Bogte ti si gazda! :zubo: :hdbg:

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mjenjao samo gume nakon 2 sezone kada sam radio cca 80 - 120k godisnje... Ali tada sam mijenjao jer profila nije bilo vise i nije bila sigurna guma. Ne pitaj me sto sam radio :D

Mislim da je pitanje za Ruske. Ja vozim gume dok ja sigurno osjecam na njima 4+ godina uz normalnu kilomentrazu.

Edited by Domba
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja rade kupijem jeftinije gume, isto dobro drze i nemam problema, pa mjenjam cesce i imam cesce NOVU gumu

ili recimo 1g rabljenu premium gumu za cijenu ispod nove osrednje...pa isto nakon 2g zamjena

evo stvarno losa guma neka matador zimska, imao prilike voziti neki dan, malo sam popravio situaciju ispraznivsi sa 3.5 na 3 bara prednje...ali svejedno su lose (a nove)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.