Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

CC i CC2 su po testovima i po iskustvu korisnika koliko citam velika razlika. Na Laguni smo imali CC koje su sad iza a naprijed CC+ i ne vidim bas neku razliku, ali zapravo sam prosao premalo km na njima da bi ista mogao reci. Moj tata je jako zadovoljan. 

Link to comment
Share on other sites

Trenutno sam na službenom na CC+
U odnosu na običnu CC s kojom sam napravio 50.000 km ova je jos nešto bolja na mokrom.
S CC+ snijeg nisam ni vidio.
Sad sam na nekih 10.000 km.
Kao što sam i ranije rekao ovo je vrlo dobra guma za grad i locco posebno na autima koji nisu iznad 130 ks.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Susjedi u ulici svi na Goodyear 4Season Gene, od neke Lancie do Passata 2.0 TDI sa valjda 150ks. Kažu da su svi zadovoljni jako.

Sad ću blizu 30 000km, vjerojatno na zimu će proći ta granica i osjetit ću ipak degradaciju i na mokrom (tako velika većina javlja, 30-35k ili 3-4 sezona). Sljedeća će biti CC2 ili ta Goodyear-ka. Nekako se ne usudim na Vredenstein ili BFGoodrich te Falkon koje su na tyrereviews posebno hvaljene od korisnika.

 

 

Link to comment
Share on other sites

vrlo vjerojatno budu cc2+ ali kostaju 200eur vise od kumho solus h32 (za sada nasao review samo na tyrereviews).. nije mi 200eur bas mala razlika pogotovo ako je za vjerovati tim postocima na tyrereviews.. :nezna:

kakva je situacija s kupovinom guma u slo? se moraju prijavit na granici ili? kak to ide? isao bih tamo, bacio zimske koje su trenutno na autu i stavio nove i natrag za hr.....

Link to comment
Share on other sites

Nikakve prijave ni išta sličnog.
Kupis i vozis doma, PDV je tamo placen i državu boli briga za to.
Potpuno legalno odeš i kupis.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mata73 said:

Nikakve prijave ni išta sličnog.
Kupis i vozis doma, PDV je tamo placen i državu boli briga za to.
Potpuno legalno odeš i kupis.

Zahvaljujem! :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

pozz

trebao bi atestirati na kadjaru gume 225/60R17

uglavnom bio u stanici za tehnicki i sve stima,moze se

ali posto nemam orginal felge vec

aez yacht 17x7.5 5x114.3  moram nabaviti certifikat za te felge

di to najbolje naci,googlo sam i kontaktiro neke nase reselere ali nitko mi ne odgovara na upite

takodjer kontaktiro i aez na njihovoj stranici i cekam jos

najgore sto te felge ne vidim na njihovoj stranici

 

Link to comment
Share on other sites

Najbolja šansa je da ti proizvođač pošalje certifikat.
Zašto si išao na tu dimenziju guma?

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 22. 06. 2022. at 19:18, filiplolic said:

Najbolja šansa je da ti proizvođač pošalje certifikat.


Zašto si išao na tu dimenziju guma?

-dobio certifikat i zamisli na njemu pise da ide 225/55R17 a 225/60R17 ne idu i tip u stanici za tehnicki kaze ne moze ;)

-dosle sa autom kada sam ga kupio a gume odlicne stare godinu dana,za nuzdu imam ja 215/60R17 zimske sto sam ja kupio pa bi njih namontirao za regu

a sada najjaca stvar

otisao u drugu stanicu za tehnicki,kaze tip nema veze kakve su velge ako pasu ti na auto bez nekog kemijanja

odradio atestiranje(dobrih 45 minuta fotkanja i mjerenja) i nakon dva dana me zovu da je odobreno i da mogu doci da mi upisu 225/60R17  u prometnu

275kn me to izaslo

Edited by brle666
  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vratilo ženu s tehničkog da su prednje gume jako potrošene iznutra. Nikad nisam ni pomislio da bi to moglo biti, gume bi pogledao ovlaš i izvana se činile ok. 205 55 /16, Hankook VP3, DOT 2720 . Zadnje još ko nove. Svratio ju u Pevex, kupila zadnje 2 Hankook VP4, 509 kn kom i još dobila popust na Pevex karticu pa su umjesto 1018 kn izašle 898 kn. Sad još na montažu i centriranje trapa.

Jel imao ko slučaj da se izutra više troše, svi renaulti su mi do sada malo više jeli vanjsku stranu?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Clio 2 jede sigurno, nije to nešto izraženo ali primjeti se

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ženu su ti dva puta vratili sa tehničkog, mora da doma uživaš sad u tišini :D

Link to comment
Share on other sites

i još sam ju poslao u Pevex po 2 nove :D, pa spremila ručak, pa.... Ja pobjegao kod vulkanizera da ih montira i da ju ne slušam :bigl:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Hankook Ventus prime 4, 205 55 16 uz Pevex karticu 449 kn/kom

Link to comment
Share on other sites

VP5?

Da nisi nešto zeznuo, što nije tek 4-ka izašla? Pred par mjeseci kupovao za sjenika i nije bilo vP4 u mojoj dimenziji pa sam uzeo VP 3.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Clio, Nexen cjelogodišnje, gume stare godinu dana, jako malo kilometara. Pred 2 mjeseca probušena stražnja lijeva, na bočnici s unutarnje strane. Neki dan prednja lijeva isti problem. Sad sam već zabrinut da nisu gume. Oba puta jako malo puštanje, za cca tjedan dana guma bi ispustila <1 bar, negdje 0.1 po danu.

Veli vulkanizer da mu se ne čini da je greška na gumi, nego sumnja da je od vožnje po šodranoj cesti, a toga nažalost tamo gdje se clio vozi ima dosta. Šoder ovaj oštri iz kamenoloma. Plus ide se i po poljskim putevima. U gumama nije bilo ničega zabijenog.

Ali dvaput tako na bočnoj strani stvarno mi čudno...

I da, auto, a i gume su ekstra prljavi jer smo do nedavno imali redukciju vode, a nakon toga nikako vremena za pranje 😞

clio_guma_1.thumb.jpg.4cdd5f84396661d1f9b5549a729147b0.jpg

clio_guma_2.jpg.d221a1b54681b8d4dfb3323ee6e082bc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da ih malo kace napumpas?
Po soderu kad se guma zgnjeci pod tezinom auta ta je bocnica jako ispupcena

Link to comment
Share on other sites

Mogu probati, pumpao sam ih na propisano. A to isto veli i vulkić, da je guma ionako već profila koji je koso sužen na vrhu, da se to još malo ispupči i da ima šanse da se onda probuši. Ali mi je sumnjivo svejedno, uniroyalke stare koje sam skinuo prošle godine nisu imale taj problem. Ove nove su počele praviti problem nakon godine dana uporabe. Sumnjivo mi je to  :fucka:

 

Link to comment
Share on other sites

Mozda su i gume premekane ili tanke bočno.
Dodaj 2 bara mozda pomogne

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.