Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

5 hours ago, Ruske said:

185 jota kroz 55 jota ER 15 jota

1600x1200-f2b21938-64bc-11eb-9498-0242ac

eeeee jotu nisam jeo pun k... morati ću reći materi da mi ju skuha i idem za Pulu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ivan1902 said:

Jel to grah sa kupusom? emoji2960.png

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk
 

 bažul i zelje sa suhim nogicama i rebricama, samo se krumpir zdrucka umesto zaprške, meni jako fino...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ekipa moze preporuka - kupujem za suprugu za malog Matiza cjelogodišnje gume jer ga vozi samo po Zgu i ne trebaju joj sezonske. Gledam kupiti sto jeftinije za taj auto, a da opet nesto vrijedi i za suho i mokro i snijeg ako padne. Za dimenziju 155/65/13 za sada sam u ponudama dobio Tristar (350 kn), Linglong (290 kn) ili Maxxis (410 kn), vrijedi li ista od toga?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, marttin said:

Ekipa moze preporuka - kupujem za suprugu za malog Matiza cjelogodišnje gume jer ga vozi samo po Zgu i ne trebaju joj sezonske. Gledam kupiti sto jeftinije za taj auto, a da opet nesto vrijedi i za suho i mokro i snijeg ako padne. Za dimenziju 155/65/13 za sada sam u ponudama dobio Tristar (350 kn), Linglong (290 kn) ili Maxxis (410 kn), vrijedi li ista od toga?

Ako se hoceš rješit žene.. Dobre...... Kinezi cista plastika nakon godine dana... 

Edited by macak
  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Maxxis nije Kinez, i već dugo rade gume. Ako nema ništa poznatije onda njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro ako cemo u detalje Tajvan...Ali jedno su bicikla a drugo auta.... I sve su super mozda godinu dana. A šta poslije.... Plastikfantastik

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

Jooj ja te čunga lunga i čang šlang gume ne bih kupovao... Pa ni za Matiza...

Gledaj ipak neko od tih poznatijih proizvođača koji su jeftiniji... Guma glavu čuva...

Link to comment
Share on other sites

Decki markice, markice... i nikaj drugo :D

Od tih kaj se im ime ne da procitat bi uvijek radje kupil neki kleber, savu, semperit, nankang... bilo kaj makar da je na testu prosla sa "dobra". Barem je testirana i ocjenjena s nekom pozitivnom ocjenom. Ova sranja za koja se nist ne zna su za punice i zene s kratkim rokom trajanja. Pretpostavljam da to kod tebe nije slucaj.

Sused vozi nakrcanon Tourega iz 2016, TDI 6 cilindara, tenk... a gume cunga lunga. Ja mislil da su svi lageri u kujcu i bilo mi neugodno sutiti i nist ne pitat kad zna da stalno nekaj s autima oko garaze drkam. Izvlacil se, izvlacil... sve dok nije priznal da se zeznul. Umjesto da kupi neku srendnju klasu za 160-170€ (21 col) on kupi kujac za 90€. Eto, sad ih ima 4 i podsjetnik svaki dan. Dok mu krepaju lageri ne bude niti cul od buke guma. A u zavoj se usudi samo zato jer ima 4x4 i 25 cm od poda pa ak izleti mozda izadje van na racun toga. Koma, nikad to ne bi kupil.

Link to comment
Share on other sites

Zato sam i pitao da čujem stručna mišljenja. Slažem se oduvijek da treba ići na bolje gume za bilo koji auto i nikad zapravo nisam ni malo štedio na gumama. Ovo je bilo više pitanje jer se ne razumijem u te male gume, pogotovo cjelogodišnje, a njoj treba samo za vozikanje po Zgu. Uglavnom, kupljene su Kleberice iz gore navedenog linka, thanks. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Za mene očekivan rezultat i još sam vozio CC na dva različita auta sveukupno 75.000 km pa dobro znam kakve su.
Neki ovdje kažu bolje svake 2 g low budget guma nego neka markica stara 4g.
Bolje bi bilo da nije brušena guma već potrošena i stara 2 g, to bi bilo relevantnije.




  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 08. 12. 2022. at 20:35, mata73 said:

Za mene očekivan rezultat i još sam vozio CC na dva različita auta sveukupno 75.000 km pa dobro znam kakve su.
Neki ovdje kažu bolje svake 2 g low budget guma nego neka markica stara 4g.
Bolje bi bilo da nije brušena guma već potrošena i stara 2 g, to bi bilo relevantnije.

 

 

 

 

jednim dijelom zbog tebe odnosno tvog iskusva sam se odlucio za CC i trenutno na ovih 4-6c nisam pozali, vec imam feeling da toj gumi ovo vrijeme najbolje odgovara.. trenutno sam prezadovoljan :)

Link to comment
Share on other sites

Moj sef se sve vise i vise zali na njih. Ali dok je vrijeme ok onda cuti ko baba... cim dodje snijeg veli da nebre nikud nikam. Siroke slape, 19 zolla, jasno, po snijegu i ledu se more slikat. Ko zivi u kraju di je snijega malo il nist i nije prezahtjevan kaj se tice performansi, idealna guma.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, pere said:

Moj sef se sve vise i vise zali na njih. Ali dok je vrijeme ok onda cuti ko baba... cim dodje snijeg veli da nebre nikud nikam. Siroke slape, 19 zolla, jasno, po snijegu i ledu se more slikat. Ko zivi u kraju di je snijega malo il nist i nije prezahtjevan kaj se tice performansi, idealna guma.

bumo vidjeli.. ovo kaj sam se ja isao zabit u sumu po sljemenui zrovat snijega, probao malo ubrzanje i kocenje, nemam primjedbi.. za po cesti sad dok su temp -3c do 2c, jako jako zadovoljan..  jos cekam da pravo zapada :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moje CC+ kreću u svoju 5. zimu trenutno. Situacija je takva da žena vozi na taj način da se razlika ne vidi, nema klizanja i ničega. Gradske brzine tome doprinose puno.  Za sada ide sve bez problema ZG-SV.NED-ZG

CC2 su 670kn (moj favorit), Falken AS210 (favorit kupaca na TyreReviews) je 610kn. Najjeftinija je Vredenstein Quatrac 570kn po komadu. Nažalost nisam našao GoodYear ili Continental da su 91H (ili čak i V) bez XL-a i sličnih. Auto je star 13 godina i vjerojatno će ići ća ubrzo, pa mi i to kvari razmišljanje...

Edited by Vuco
Link to comment
Share on other sites

CC guma nema performanse na snijegu kao zimska. Da može poslužiti, može, da fali trakcije, fali kao i duži put na kočenju.
Moja je vidjela snijega jer sam tražio gdje cu probati. Penjao sa onuda kud nisam trebao ici ne bi li vidio da li može.
Čak sam i okačio video na YT da se vidi kud moze proći sa isključenim TC-om jer samo tako može kad ima okretaja i izbacuje iz ripni kao i zimska.
Guma je namjenjena za pondeblja gdje nema puno snježnih oborina. Ekstremne minuse i pluseve podnosi jako dobro.
Nakon odvoženih 50.000 km skidao sam ih i taj dan sam imao nekoliko namjernih kočenja sa 160 km/h na 60 km/h da vidim što će ostati od gume. Na moje iznenađenje nije izgledala ništa drugačije nego inače.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, mata73 said:

CC guma nema performanse na snijegu kao zimska. Da može poslužiti, može, da fali trakcije, fali kao i duži put na kočenju.
Moja je vidjela snijega jer sam tražio gdje cu probati. Penjao sa onuda kud nisam trebao ici ne bi li vidio da li može.
Čak sam i okačio video na YT da se vidi kud moze proći sa isključenim TC-om jer samo tako može kad ima okretaja i izbacuje iz ripni kao i zimska.
Guma je namjenjena za pondeblja gdje nema puno snježnih oborina. Ekstremne minuse i pluseve podnosi jako dobro.
Nakon odvoženih 50.000 km skidao sam ih i taj dan sam imao nekoliko namjernih kočenja sa 160 km/h na 60 km/h da vidim što će ostati od gume. Na moje iznenađenje nije izgledala ništa drugačije nego inače.

mene sad zanima kakva bude po ljetnim kisama.. budimo realni, s dve djecje sjedalice iza ne probavam granice, koju su s ovim gumama ionako visoke, tj vislje od prosjecne brzine.. jedina mana po meni im je malo veca ripna pa voli skupit kamencice, al to usporedjujem s ljetnima jer se zimske jos lakse napune kamencicima.. dal netko zna zasto u EU nema michelin pilot sport all season 4s.... ta je navodno jos bolja od CC2 osim po cistom snijegu....

Link to comment
Share on other sites

Danas sam malo vozio auto i mislim da ću mijenjati. Još ću probati preko vikenda kad kažu nule da vidim jel to danas bio led ili nešto drugo, ali sklizale su se na ubrzanju i kočenju ujutro. Tek kad je pala ova jaka kiša i bile temperature iznad nule su bile OK.

Nisu mi ceste reprezentativne tu po kvartu i treba par dana probati. Sad je bilo dugo bez kiše pa su i masne ceste uz prve minuse.

No eto, i da ih mijenjam nakon 4 godine sam ukupno jako zadovoljan njima bio. Financijska strana je bila odlična, nepoželjnih situacija samo jedna, Snijega ukupno 2 i pol dana.
 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.