Jump to content

3.0 dci - iskustva


twingokile

Recommended Posts

POzdrav, probao sam naći neki topic o ovom motoru, no neuspješno...

uglavnom, imate li iskustva s 3,0 dci motorom 130kw? 

mane, prednosti... hvala unaprijed

Link to comment
Share on other sites

POzdrav, probao sam naći neki topic o ovom motoru, no neuspješno...

uglavnom, imate li iskustva s 3,0 dci motorom 130kw? 

mane, prednosti... hvala unaprijed

Je li to onaj P9X od ISUZU-a motor? Ako jest imao je probleme s poddimenzioniranim sustavom hlađenja kod Vel Satisa.

Link to comment
Share on other sites

To je navodno bilo do 2006g, kasnije su to riješili.

Vozio sam jedan Vel Satis sa tim motorom i 420t km na leđima. Preo je ko mačka, i žderao kao lav. Istna sa automatskim mjenjačem i potrošnja je bila od 9-12L.

Nije baš letio kako sam očekivao, vjerojatno zbog mjenjača i mase.

Link to comment
Share on other sites

To je navodno bilo do 2006g, kasnije su to riješili.

Vozio sam jedan Vel Satis sa tim motorom i 420t km na leđima. Preo je ko mačka, i žderao kao lav. Istna sa automatskim mjenjačem i potrošnja je bila od 9-12L.

Nije baš letio kako sam očekivao, vjerojatno zbog mjenjača i mase.

Nema taj motor nikakvih problema osim onih koje sam naveo, a to da troši je istina. Ipak je V6 u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

ok, hvala vam na infu, zvuči dobro...no taj problem se može preventivno otkloniti ili?

Link to comment
Share on other sites

ok, hvala vam na infu, zvuči dobro...no taj problem se može preventivno otkloniti ili?

Nisam siguran, možda ima netko na forumu tko ima malo više iskustva s tim motorom pa zna.

Link to comment
Share on other sites

Nemam iskustva ali jedan autoelektričar tu kod mene je na svom 3.0dci ( Espace ) problem riješio

tako da kad da kontakt, ventilator na hladnjaku radi konstantno sa pola snage, a kad uključi termostat, onda

je na full brzini

Dali je to riješenje, neznam a neču ni saznat jer ga je prodao vlasniku kamenoloma, a radnik koji nije

dobio plaču 4 mj. je doslovno sa damperom prešao preko Epace-a.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Pozdrav,evo samo da oživim temu, upravo kupio Vel Satisa 3.0dCi 2003.g., javit ću moja iskustva kad bude malo više vremena kod mene :jez:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.