Jump to content

Megane coupe - voda u podnom pretincu


LukaRi

Recommended Posts

Ajde da vidimo da li netko ima ideju:

U podnom pretincu s vozačeve strane se nakuplja voda. Auto su pregledali u Baotiću, svi odvodni kanali su čisti, na šajbi isto nigdje ne pušta...

Koliko sam uspio napipati, vlažno je na povišenom dijelu gdje se drži lijeva noga. Da li je moguće da negdje oko blatobrana probija u vožnji?

Gledam ljudi se žale i na stranim forumima ali uglavnom se radi o začepljenim odvodnim kanalima...

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Koji je to megan? Jedinicama pusta ispod antene i zavrsi na lijevoj ili desnoj strani

Link to comment
Share on other sites

Ajde da vidimo da li netko ima ideju:

 

U podnom pretincu s vozačeve strane se nakuplja voda. Auto su pregledali u Baotiću, svi odvodni kanali su čisti, na šajbi isto nigdje ne pušta...

 

Koliko sam uspio napipati, vlažno je na povišenom dijelu gdje se drži lijeva noga. Da li je moguće da negdje oko blatobrana probija u vožnji?

 

Gledam ljudi se žale i na stranim forumima ali uglavnom se radi o začepljenim odvodnim kanalima...

 

Hvala!

Jel čuješ tijekom vožnje (oštrija ubrzanja/kočenja,oštriji zavoji) bućkanje vode u bilo kom dijelu auta? 

Link to comment
Share on other sites

Jel čuješ tijekom vožnje (oštrija ubrzanja/kočenja,oštriji zavoji) bućkanje vode u bilo kom dijelu auta? 

Ništa se ne čuje!

Link to comment
Share on other sites

Ništa se ne čuje!

Rastavi one plastike ispod šajbe, gledaj nakuplja li se tamo. Trebao bi biti jedan kanal sa gumenim brtvama na kraju...

Link to comment
Share on other sites

Rastavi one plastike ispod šajbe, gledaj nakuplja li se tamo. Trebao bi biti jedan kanal sa gumenim brtvama na kraju...

Sve pregledali u Baotiću... Sve čisto, još su ga i propuhali dobro, voda uredno prolazi... Ne znam...

Link to comment
Share on other sites

Od neceg je, majkumu. Imas klimu? Da ti nije crijevo kondenzata klime puklo ili se iscupalo?

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj zvučnik u vratima u avom je stanju brtva ispod zvučnika, zna curiti kroz njega pa kroz oblogu vrata preko pvc obloge praga preljeva i zavši u podnom pretincu pod nogama..... čest problem na MEG 2 

 

pozz

Link to comment
Share on other sites

Od neceg je, majkumu. Imas klimu? Da ti nije crijevo kondenzata klime puklo ili se iscupalo?

Imam, ali ne znam uopce kako da to provjerim?

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj zvučnik u vratima u avom je stanju brtva ispod zvučnika, zna curiti kroz njega pa kroz oblogu vrata preko pvc obloge praga preljeva i zavši u podnom pretincu pod nogama..... čest problem na MEG 2 

 

pozz

Nije do toga, vidjelo bi se mokro na pragu kad bih otvorio vrata...

Link to comment
Share on other sites

Meni je curilo niz kabel od trube za alarm koji je naknadno ugraden na firewall.

Polivat auto vodom i glavu pod pedale, bateriju u ruke

Ford focus od frenda, mokro vozacu ispod nogu, a voda dolazila iz gepeka kroz zadnji stop

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nije do toga, vidjelo bi se mokro na pragu kad bih otvorio vrata...

ne bi. 

Link to comment
Share on other sites

Skinuli su oplatu od prednjeg blatobrana i s te strane ocistilu odvod i onu klapnu gumenu?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Da ne otvaram temu, rijesio tko?

Ista stvar, sve suho, pretinac mokar

20201014_114012.thumb.jpg.2c6d4455915e489b75305cbbbf319c69.jpg

20201014_114000.thumb.jpg.95492f34e5ba8cbed505d7ce13293600.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, brzi16v said:

Da ne otvaram temu, rijesio tko?

Ista stvar, sve suho, pretinac mokar

 

Da ti nisu mozda zacepljeni odvodi vode ispod haube?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Du-Dario said:

Da ti nisu mozda zacepljeni odvodi vode ispod haube?

jesu 100 % - bilo meni tako na grandtouru - začepljeni odvodi u kadi ispod brisača

Link to comment
Share on other sites

Odovdicisti, sipao vidu na litre, prolazi, unutra ne kapa, nigdje nisam nasao na limu ispod tepiha vodu, cepove na pragovima imam sve, cijev od klime cista...kako i odakle je vida nemam pojma, sve sam raskopo...sve dole suho

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao vodu u policama. Ne znam jel to povezano. Prolazila je kroz zvučnike. Možda da tu vidiš

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, dado_sk said:

Ja sam imao vodu u policama. Ne znam jel to povezano. Prolazila je kroz zvučnike. Možda da tu vidiš

Dado jel to za dvojku ti pricas? Malo sam sad kopao opet, i kolko vidim najcesci problem za voda u podu stvara na scenicu 2, kod kojeg oksidira konektor i onda baca gresku parking kocnice sto je skucaj gotovo na svim scenic 2 @frenchkey..ja sam evo sad na grandtouru pogledo goli lim ispod nogu sve suho i vanjska i unutarnja pregrada kroz koju ide crijevo kondenzacije...voda u pretincu nije masna, nema mirisa...nebi rekao da je kondenzat jer klimu ne koristim nikad pa ni onda...tako da evo, sve cu slozit za sada nazad, stavio u pretinac do pola ispunit sa rižom, pa cu vidit narednih dana, skidao cepove od praga, vode nema...

I samo me zanima od ekipe koja je vec skidala i cistila dali je ovo ok da je rupa cisti dupli lim , da nema nikakve gumene brtve?

20201014_133147.thumb.jpg.bed696357e695ac1634417a8a7b10b57.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ocito da je netko nekad cistio pa bacio...fale mi ova cijevi gume, ja ih nemam

20201014_143702.thumb.jpg.a81f75785caf13a6c5159a10aedfe729.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, brzi16v said:

Dado jel to za dvojku ti pricas? Malo sam sad kopao opet, i kolko vidim najcesci problem za voda u podu stvara na scenicu 2, kod kojeg oksidira konektor i onda baca gresku parking kocnice sto je skucaj gotovo na svim scenic 2 @frenchkey..ja sam evo sad na grandtouru pogledo goli lim ispod nogu sve suho i vanjska i unutarnja pregrada kroz koju ide crijevo kondenzacije...voda u pretincu nije masna, nema mirisa...nebi rekao da je kondenzat jer klimu ne koristim nikad pa ni onda...tako da evo, sve cu slozit za sada nazad, stavio u pretinac do pola ispunit sa rižom, pa cu vidit narednih dana, skidao cepove od praga, vode nema...

I samo me zanima od ekipe koja je vec skidala i cistila dali je ovo ok da je rupa cisti dupli lim , da nema nikakve gumene brtve?

20201014_133147.thumb.jpg.bed696357e695ac1634417a8a7b10b57.jpg

Da. Megane 2. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, brzi16v said:

Ocito da je netko nekad cistio pa bacio...fale mi ova cijevi gume, ja ih nemam

20201014_143702.thumb.jpg.a81f75785caf13a6c5159a10aedfe729.jpg

 

ja sam sa tih crijeva skinuo samo ovaj dole čep da ipak voda ide potrebnim smjerom a ne da se razliva pa nađe neku pukotinu prema kabini.

Btw, paljenje klime se preporučuje bar jednom tjedno za zdravlje kompresora i ostalih komponenti, plus nepaljenjem uzrokuješ brži gubitak freona kroz godinu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci rjesen problem curenja, ubacio gumene provodnice vode koje je netko iz nekog razloga maknuo..

20201017_141832.thumb.jpg.10014c2bcd037149680aa75b2261bfdb.jpg

e sad zasto volim sve sam rjesit/slozit, evo upravo zbog ovakvih sitnica, znaci netko je nekad isao ovo cistit i izvadio provodnice, sto naravno nije dobro, jer voda tada nalazi put u kabinu, driga stvar, od kad sam uzeo auto cujem  tuckanje iz motora, evo da pokazem kako je netko skidao i vratio..

20201017_140702.thumb.jpg.aea4c3ef0f37baa45f301ae44c13b122.jpg

Da, fino se vidi jedan saraf usarafit onako preko ku**ic{a, a drugi ostavljeni za " izvolite"..sva sreca pa nisu ispali...i da taj lim je tuckao cijeli vrijeme..eto...pozdravlja vas brzi...

Edited by brzi16v
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.