Jump to content

Vrata vozača stalno otključana


lebowski

Recommended Posts

Primijetio sam prije par dana da su mi vrata s vozačke strane stalno otključana, čak i kad nema kartice u blizini. Jel to nužno znak da je brava riknula ili ima neka kombinacoja tipaka ili nečeg što bi to moglo riješiti, da se nekako resetira?

Link to comment
Share on other sites

Nije bravi nista. Svaka vrata imaju motoric koji zakljucava. Tvoj vozacev je ili zapeo ili crko. Iz tih razloga ja s vremena na vrijeme zakljucam i provjerim jel sve zakljucano jer kad se to desi ti odes a neka vrata su otkljucana...

Link to comment
Share on other sites

Treba rastaviti mehanizam brave (mislim da nije predviđen za rastavljanje) i podesiti polugice i zupčanike. Onaj tko ti želi ukrasti auto će i zaključana vrata otvoriti bez puno muke, pa neka te ne smeta što je sad neko vrijeme otključano. Nedavno sam saznao da su i meni barem 3. mjeseca bila otključana vozačeva vrata. 

Link to comment
Share on other sites

Za početak probaj skinuti tapecirung vrata te provjeri kontakte na bravi,, Nećeš ništa dobiti podešavanjem "polugica i zupčanika" kako je Grunf si ti naveo, brava nije predviđena za popravak, (nije da se nemože otviriti i popraviti)  unutar same brave ti je puknuo plastični klizač, kopča koja povezuje bravu sa motorićem zato brava ne otključava tj zaključava.....  bio je negdje na forumu rubrika Laguna 2 slike i tutorial kako se brava otvara i slike kopči i link na ebayu........  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dečki, fala na informacijama.

 

Ovo bi bila ta tema:

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/44436-laguna-ii-skidanje-brave-vozačevih-vrata/#comment-9960626

 

Jel ista pravila vrijede i za Lagunu III, isti dio treba naručiti i to?

 

Mogu dobiti bravicu polovnu za 400 kn, više bih volio proći jeftinije. :jez:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dečki, fala na informacijama.

 

Ovo bi bila ta tema:

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/44436-laguna-ii-skidanje-brave-vozačevih-vrata/#comment-9960626

 

Jel ista pravila vrijede i za Lagunu III, isti dio treba naručiti i to?

 

Mogu dobiti bravicu polovnu za 400 kn, više bih volio proći jeftinije. :jez:

Vjerovatno je ista stvar, ako ti se da zajebavat s time, samo daj.

Ja sam radije dao 400kn i zamjenio cijelu bravu. [emoji6]

Link to comment
Share on other sites

pored ovakvog tutorijala bi 4 glave preusmjerio na pametnije stvari...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Trik s vratima koji je opisan na linkanoj temi vrijedi samo za Lagunu 2, trica ne igra. A ona polovna brava ima pin 6, umjesto pin 4. Pa sam u potrazi za novom/polovnom bravom za Lagunu. Gledao sam oznake na renault. epcdata.ru i došao do 805010004R i 804010001R. Jel postoji neka razlika između te dvije oznake?

 

Bi li ova brava pasala?

 

http://www.ebay.com/itm/serrure-porte-avant-GAUCHE-conducteur-RENAULT-LAGUNA-3-III-805010001R-left-lock-/272213033326?hash=item3f6129416e:g:LvwAAOSwv~xXEQZN&vxp=mtr

Link to comment
Share on other sites

Trik s vratima koji je opisan na linkanoj temi vrijedi samo za Lagunu 2, trica ne igra. A ona polovna brava ima pin 6, umjesto pin 4. Pa sam u potrazi za novom/polovnom bravom za Lagunu. Gledao sam oznake na renault. epcdata.ru i došao do 805010004R i 804010001R. Jel postoji neka razlika između te dvije oznake?

 

Bi li ova brava pasala?

 

http://www.ebay.com/itm/serrure-porte-avant-GAUCHE-conducteur-RENAULT-LAGUNA-3-III-805010001R-left-lock-/272213033326?hash=item3f6129416e:g:LvwAAOSwv~xXEQZN&vxp=mtr

Mislim da bi trebala pasati.

Moja je stavljena sa redizajna 1.5dci motora (moja je ph1 2.0dci) i pasala je savrseno.

I po izgledu je tako izgledala, kao ova s ebaya.

Nakon sto sa lijevu promjenio i desna vise ne šteka.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja imam problem sto se vrata suvozaca ponekad otvore, a ponekad moram stisnut dva, tri puta otvaranje da bi se otvorila. Isto vrijedi i za zakljucavanje. Sva druga vrata normalno rade.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Isti problem sa suvozačevim vratima, uopće ne zaključava, jel ima negdje u Slavoniji da se to može odvesti da netko riješi?

Link to comment
Share on other sites

Vrlo vjerovatno vam je obojici puko famozni zupcanik u bravi. Ja sam u Osijeku radio kod Grunfa u Belomanastirskoj u Osijeku. Firma Daligo. Zupcanik narucite sa ebaya

 

http://www.ebay.com/itm/RENAULT-LAGUNA-II-2-MK2-DOOR-LOCK-LOCKING-MECHANISM-CATCH-LATCH-CLIP-FRONT-LEFT-/262214293857?hash=item3d0d309961:g:GYMAAOSw3KFWgjkB

 

Ima ih i jeftinijih. Ovaj mi je prvi izasao u trazilici, pa da znate sto traziti. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za trojku, po profilu vidim da obojici pise Laguna 2, pa sam mislio da ste slucajno fulali topic.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.