Jump to content

megane 3 grandtour, spustanje 30tak mm


pere

Recommended Posts

jako lijepo!!! koje su dimenzije felgi (ET i sirina)?

kak je prosla udobnost? molim bez uljepsavanja, dakle realno stanje... novi cvrcci u kabini?

Felge su 8.0×18 mislim da je et 40 nisam siguran davno sam gledao. Udobnost bio sam ponosni vlasnik 206 s16, Astre G i bili su na gewindačama. Kada je auto zakucan nepitaš za udobnost. Ovo je nešto savršeno miriši na sport osjeti se tvrdoća a je....... izbalansirano. Moja preporuka svakako. A najbolje od svega mogu se upisat 225 40 18. Nema novih zvukova osim moje LJUBAVI :-)

 

Edited by gaso636
Link to comment
Share on other sites

To je to.vise od toga nema smisla.

Kako sa zapinjanjem na rubnjake s prednjom zadnjom stranom? I krokodilkom pod auto?  Meni na meg2 moram podignut malo auto da bi je ugurao pod prag, a napred zapinje na vecinu rubnik pa se parkira na zadnju stranu....eibach 35 35 je

Pa me zanima kako je to na meg3?

Ako imaš spušten auto moraš i dizalicu, na rubljak izbjegavam tako da se snalazim uglavnom uvijek se nađe riješenje.....

T830018_02-krokodil-emelo.jpg

Link to comment
Share on other sites

meni ne treba ta dizalica... stavil eibach pro line -30, a auto pao centimetar - dva hahha...  l vjerojatno jer je vec u startu bio 15mm nizi pa je ukupno od normalnog dinamika ipak tih 30mm nizi... osjetno ljepse ispada, al daleko je to od spustenog auta, dizalica ide bez greske ispod njega :)

Link to comment
Share on other sites

skrivas ti skrivas, ona desna vrata hehe

prekrasan je!! jos mi samo reci da li su inicijali na tablici slucajni ili ne? haha

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Da dignem temu malo iz mrtvih...
Frend mi bacio bubu u uho i rekao da stavim eibach opruge...nije sad to neko ulaganje...al s obzirom da mi je zadnji kraj viši nek na dusteru([emoji1787]), razmisljam kak to malo polegnut, da dobim malo na stabilnosti auta u zavojima....jer ovaj nasvirani 1.6 dCi je definitivno živčan stroj [emoji1787] ....
Ima još ko kakvih slika grandtoura prije i poslije spuštanja??? Razmišljam gore stavit 17 cola felge, ne treba mi nis vece...pa me odokativno zanima kak bude to ispalo...

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Yes, obavezno, ja imal 18 tke i udobnost je jos uvijek bila tip top... Vidi moj topic pod Nasa vozila... Moja olava bestija.
Ak oces imam ti i gt line opruge doma u hr. To spusta serijalu za 15mm, a eibach za dodatnih 10-15 mm u odnosu na gt line.

Edir... evo cak i gore par postova nekaj o tome, al jos na starim 17tkama je bil.

Link to comment
Share on other sites

On 20. 05. 2022. at 16:09, KorniKornjaca said:

Da dignem temu malo iz mrtvih...
Frend mi bacio bubu u uho i rekao da stavim eibach opruge...nije sad to neko ulaganje...al s obzirom da mi je zadnji kraj viši nek na dusteru(emoji1787.png), razmisljam kak to malo polegnut, da dobim malo na stabilnosti auta u zavojima....jer ovaj nasvirani 1.6 dCi je definitivno živčan stroj emoji1787.png ....
Ima još ko kakvih slika grandtoura prije i poslije spuštanja??? Razmišljam gore stavit 17 cola felge, ne treba mi nis vece...pa me odokativno zanima kak bude to ispalo...

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk
 

Ja ti vozim fleunce sa H&R oprugama -35mm i moram priznati da previše skace, nisu tvornicki amortizeri dobro upareni sa oprugama. Iako ja nisam imao izbora jer je fluence odvratno visok, opet bih ga spustio jer 100x ljepse izgleda ovako. Ne znam da li megane GT line ima drugacije amortizere nego obicni, ali iskreno ja bih razmislio cak i o tim oprugama koje su -15mm opet ce bit nešto niži i manje se naginjati, pogotvo ako ces ostavit tvornicke amortizere.

Edited by Display
Link to comment
Share on other sites

Ma.ne znam dal da samo spustim zadnji kraj tih 15mm il da idem skompletirat....renault je francuz, to mora skakat, al je i dalje udobno...

Burazov gt line je niži nek sestrin obični...il mi je to samo do spojlera i 17 cola guma [emoji55]

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, KorniKornjaca said:

Ma.ne znam dal da samo spustim zadnji kraj tih 15mm il da idem skompletirat....renault je francuz, to mora skakat, al je i dalje udobno...

Burazov gt line je niži nek sestrin obični...il mi je to samo do spojlera i 17 cola guma emoji55.png

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk
 

Ma spusti -15mm komplet 😆

Jos je tvoj mapiran imaš i konja i njutnmetara.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da cu tak i napravit prije sljedeceg tehnickog... [emoji4]

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oces GT Line Opruge? To te spusta 15 mm... makar bi ja na tvom mjestu H&R ili eibach 30 mm.

Link to comment
Share on other sites

Ako imaš android skini aplikaciju cekauto, pa preko tablice možeš možda vidjeti prigušenje amort.

Meni je prednji lijevi slabiji haha.

Screenshot_20220523-113409_CekAuto~2.png

Link to comment
Share on other sites

Ma do zadnjeg kraja mi je...bas je brutalno visoko u zraku...a ak opet idem 30mm skidat visinu, nebude dobro jer su nam ceste svakakve, pa da nebi bilo nismo znali....

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, KorniKornjaca said:

Ma do zadnjeg kraja mi je...bas je brutalno visoko u zraku...a ak opet idem 30mm skidat visinu, nebude dobro jer su nam ceste svakakve, pa da nebi bilo nismo znali....

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk
 

daj ti nama pofotkaj auto da mi to vidimo kak to stoji sada :) 

Link to comment
Share on other sites

Evo ti live

Dacia Duster od iza [emoji55]74b5e2391ed349e5d539ff034752703d.jpg81a0d2cc6841d2c5d197cb907b2c3da6.jpg35ea00d08a0dda74a713fa888e06c8d7.jpg

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

po meni tu nesto ne stima.. ne bih reko da je takav iz tvornice izasao..

Link to comment
Share on other sites

Nije gt line [emoji1787]

A i nove serijske opruge su iza, bila puknuta zadnja desna opruga

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, KorniKornjaca said:

Nije gt line emoji1787.png

A i nove serijske opruge su iza, bila puknuta zadnja desna opruga

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk


 

svejedno, ne samo sto je tolko visok straga vec i razlika u odnosu na naprijed je preocita.. imao sam najobicniji meg3 karavan 1.6 16v i nije bio takav ;) 

Link to comment
Share on other sites

A onda je očito bio tvornički spušten već...a ja kreten stavio iza serijala opruge ..[emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787] ima ko za prodat zadnje 2 opruge da su barem 15mm niže [emoji1787][emoji1787][emoji1787] u zamjebu dajem dvije nove kayaba [emoji1787]

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jezooooos pa to je sve nampak kod tebe! Visi je od serijskog fluenca!!! Daj ti to prvo provjeri... Su to slike na ravnom il na neksem visecem terenu?

Link to comment
Share on other sites

Jezooooos pa to je sve nampak kod tebe! Visi je od serijskog fluenca!!! Daj ti to prvo provjeri... Su to slike na ravnom il na neksem visecem terenu?
Lagano viseći teren...u zagorju sam, fali nam ravnoga [emoji16]

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.