Jump to content

Bravica gepeka


Srky

Recommended Posts

Pretpostavljam da je bilo pitanja, ali nemogu naći konkretno riješenje pa stoga otvaram novu temu.

Naime radi se o tome da mi bravica gepeka uopće ne reagira na centralno zaključavanje, zaključam auto ali gepek i dalje otvoren, ne čujem uopće motorić da išta radi pa pretposvaljam da je motorić riknio. Ako dobro pretpostavljam, kako doći do motorića i zamjeniti ga ili su možda samo kontakti negdje slabi? Probao sam skinuti bravicu koja se drzi na 2 vijka ali u njoj nema ništa drugo od elektronike osim mikroprekidača za svjetlo u gepeku. Pretopostavljam da ima neko iskustva s ovime na Cliu pa molim za pomoć :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Moras skinuti oplatu sa vrata prtljaznika pa ces vidjeti motoric. Vjerojatno zelena kutija sa harmonika gumom na sebi. Provjeri da li su žice na pregibu vrata u bužiru uredu, pa onda i motoric.

Nekad ne radi jer oslabi pa mu nema pomoci, a nekad ne radi jer je mehanizam do bravice prljav pa se teško pomice. Naravno moze i krepucnuti skroz pa mu opet nema pomoći.

Link to comment
Share on other sites

E sad pitanje, kako skinuti oplatu? :) vidio sam da mi jedan vijak drzi sa desne strane kojeg skinem ali mi nesto i u sredini isto drzi da nemogu skinit, pretpostavljam na renault znaku gdje se otvara gepek da treba nesto odsarafit al ne vidim sta :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Jok. Sve je s unutarnje strane. Ne sjecam se vise, mozda ima vijak ispod kakvog čepa?

Link to comment
Share on other sites

Odsarafis taj vijak i ostalo se drzi na kopcama u obliku bradavice zenske sise i ne nije sala :D znaci kopce sa malim kuglicama i sigurno ces potrgati bar dvije od cca šest komada, ja nemam brisac, a ni tu oplatu pa me kifla boli za kopcice :p znaci oplata se skida na povlacenje recimo drvenom polugom, stapom u zoni kopce te se da fino skuziti gdje kopca drzi. E sad zasto drvetom?  Da ne sj3bes lak.

Link to comment
Share on other sites

Ista stvar i kod mene. Ne zaključava prtljažnik i stražnji par vrata. Storia 2006. god.

Link to comment
Share on other sites

Ista stvar i kod mene. Ne zaključava prtljažnik i stražnji par vrata. Storia 2006. god.

I jesi riješio ti kod sebe tu bravicu i na koji način? 

Link to comment
Share on other sites

Nisam još. Vjerojatno ću otići u Renault i ostaviti im da to riješe.

Link to comment
Share on other sites

Evo samo da javim, riješio sam problem bravice gepeka, tj motorića. :yeah:  Bilo je sve kako je CRN11 objasnio, dakle 1 vijak na desnoj strani, i ostala oplata se drzi na 7 kopči tzv "sisicama", rukom sam to otkačio pažljivo bez da je pukla koja (bila je jedna od prije puknuta, znači skidano je bilo već) i skinio oplatu. Kad sam skinio oplatu, odmah mi je u oko upalo da je jack od motorića ištekan iz meni nepoznatog razloga, očito je zezalo prije pa se neko nije htjeo igrat da mu gepek ostane zaključan. Uglavnom vratio sam nazad jack i probao da li šljaka bez da zatvaram gepek, međutim motorić nije imao snage pomaknit plastični klip i zaključat bravicu nego se patio, onda sam uzeo i na "suvo" rukom par puta zaključo i otključo da razradim taj plastični klipić što ide iz motorića i nakon toga je proradilo kak treba, sad otključava i zaključava bez problema. Ako bude slučajno opet nekih problema, bar znam sad šta mi je činiti :). Skuzio sam zimus da mi je i zadnja lijeva bravica zezala tipa nekad otključa nekad ne al kak je zatoplilo sad radi dobro pa necu zasad ništa čačkat.

Eto hvala puno na pomoći mata73 i CRN11, bez vas bi to puno teže išlo! :zivili:

Link to comment
Share on other sites

Ajde neka si rijesio [emoji106]

@Vedran SB-Motorice na zadnjim vratima Clia nije bas jednostavno vratiti. Dole idu, ali nazad teže jer ima polugica koje se trebaju pravilno zakvačiti.

Link to comment
Share on other sites

Tim bolje ako ostavim u Renaultu da mi to riješe. Ili sam nešto krivo shvatio?

Link to comment
Share on other sites

Taj motoric ako je oslabio, jos ce raditi do prvih hladnih dana

LG G3 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Taj motoric ako je oslabio, jos ce raditi do prvih hladnih dana

 

LG G3 via tapatalk

 

 

Znači da gledam do zime ga svakako promjenit? 

Jel se isplati uopće uzet polovni ili da gledam novi? Neznam koja im je cijena uopće...

Link to comment
Share on other sites

Tim bolje ako ostavim u Renaultu da mi to riješe. Ili sam nešto krivo shvatio?

Dobro si shvatio.

Zavisi koliko će Renault tražiti za to,možda da pitaš nekog sastrane.

Motorić i polovan može dugo biti ok.

Link to comment
Share on other sites

 

Dobro si shvatio.

Zavisi koliko će Renault tražiti za to,možda da pitaš nekog sastrane.

Motorić i polovan može dugo biti ok.

 

Nije mi to palo na pamet, ali definitivno vrijedi pokušati. Auto ionako neće još dugo biti u dvorištu.

Link to comment
Share on other sites

Znači da gledam do zime ga svakako promjenit? 

Jel se isplati uopće uzet polovni ili da gledam novi? Neznam koja im je cijena uopće...

ja sam ga naručio s ebaya i zamijenio unutar kućišta, cijena sitnica, par dolara, ima negdje post sa slikama. U renaultu cca 600 kn cijeli sklop

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Eto i meni je se dogodila ova boljka. Prvo je počelo s time da je češće ostajao gepek zaključan, a povremeno bi ga otključalo i onda kod zaključavanja bi ostao gepek i dalje otključan. Na kraju je ostalo konstantno zaključano i danas bio kod Dolenčića i krepao je motorić.

380 kn novi i bude mi promijenio u ponedjeljak ili utorak kad stigne...

U ovlaštenom bi me drapnuli vjerojatno cca 1000 kn...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ekipa, gdje mogu ici promijeniti motoric gepeka a da nije Renault ovlasteni jer ce me drapnuti sa satnicom? Kupiti cu ga sam jer je Dolencic u guzvi do iza NG, a ja se ne mogu voziti sa zakljucanim gepekom...

Link to comment
Share on other sites

Hm, hvala za video. Ne izgleda komplicirano. Budem se pokusao sam poigrati. Jedino mi u videu nije bas jasno kako izvuci onu metalnu sipkicu iz plastike. Valjda ne budem sto strgao 😂😂

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je samo motorić (ovaj bijeli dio), onda je jednostavno. Ovaj tu na videu je vadio i cijelu bravu, ovaj dio ispod renault znaka.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.