Jump to content

gubi rashladnu tekučinu


mirko7

Recommended Posts

pozz svima

da li je itko imao ovakav slučaj, prije mjesec dana išao sam do minhena , tamo i natrag potrošio mi je auto cca 3dc rashladne tekučine,najveća brzina 150 kmh, sada ga vozim već mjesec dana i nije ni kapi potrošio,bilo je nešto auto puta ali do 100 km a za njemačku 70% autoputa, naravno prije dva mjeseca sam ćep posude tekučine promijenija, novi original, nisam našao nigdje tragove curenja

ima li netko s tim iskustva

Link to comment
Share on other sites

si možda palio grijanje taj put kad ti je trošil tekučinu??uglavnom pogledaj si da ti mali kiler kabine ne pušta,vidi ako su ti vlažni tepisi napred  ili ako ti se magle stakla..tako je meni na cliu bilo

Link to comment
Share on other sites

Grijanje nema veze jer je protok kroz mali kiler stalan, bez obzira na regulaciju grijanja iz kabine

LG G3 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

sve sam pregledao sve ok , evo već više od mjesec dana tekučina ok, ali ta vožnja duže po autoputu potrošila je na nekih 1200 km autoputa cca 3dcl rashladne tekučine a od tada vožnja grad otvorena cesta (bez autoputa) ništa sve stoji konstantno jer sam flomasterom označio i sve ok. Palio sam grijanje i onda a i sada al sada je ok :hm:

Link to comment
Share on other sites

općenito nemoj ju držati na max jer nabija jači pritisak u posudu, malo iznad minimuma pa do pola je OK

Link to comment
Share on other sites

Nije istina da nabija jaci pritisak ako je voda na max. A i da radi malo veci pritisak od dozvoljenog to bi cep odradio sto treba.

Nisi napisao koje je motor ali svejedno koje je ima plasticni termostat pa ce ti on najvjerojatnije biti uzrok.

Probaj ga malo negdje uz brdo stisnuti vise nego inace pa ces vidjeti da ce opet faliti vode..

Link to comment
Share on other sites

Meni malko vlazi na gornje crijevo od posude ako drzim na max. Trebao bih promijeniti selnu ili i crijevo, ali kad padne ispod pola vise ne vlaži. Pritisak nije prejak jer bi izbacio ventil na cepu ili nesto drugo puklo.

LG G3 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tebi je mozda posuda puknuta, nova ti je u tokicu oko 100-130kn ako se dobro sjecam..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Meni je isto tako pomalo gubilo tekučinu i našao sam da je stvar u brtvi između termostata i crijeva, kad bi je rukom prodrmo vidjelo bi se da na brtvi fino cmolji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

kod mene gubi tekućinu na spoju između dva crijeva za motor i kabinu ali samo kad jako stisnem gas 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.