Jump to content

Thalia - Valeo set kvačila?


josipp

Recommended Posts

ja mislim da si ti to prerano mijenjao, pedala bitno otvrdne kada se lamela stanji jer su pera lamele više spuštena i krak poluga je kraći pa treba veća sila za pritisnuti

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Počela je proklizavat, kad bi ga iz prve u drugu naglo prešalto ne okrene kotač još malo kak je prije znao nego se okretaji polako spuštaju, u trečoj kad bi ga stisnuo do poda sa 4 soma okr samo zakuca kazaljku na 6 a auto ne ubrzava nikam, ili kad bi prilikom laganog krstarenja samo pipno pedalu kvačila odma odvoji tak da je to bio jasni pokazatelj da je lamela gotova. U 5 godina kaje kod mene auto navuko se dosta prikolice, puna bi nekad bila i do 900kg.. uglavnom bitno je da je sad sve novo i sve u redu :D i da sam ja zadovoljan

Edited by josipp
Link to comment
Share on other sites

ako je počeo proklizavati, onda je to druga priča. 

Link to comment
Share on other sites

1.4 8v   165 000km ima, došo je red za zamjenu lamele. kupil sam neki dan u tokiću valeo set, zelena kutija i na njoj i na lameli piše made in france, pa me zanima jel to kaj valja jer sam obišo več 4 majstora ni jedan mi to neče ugrađivat svi seru po tom da je smeče kao Luk je najbolji :/  WTF kaj sam sad na kraju bezveze kupovo? Jel to fakat tolko loše ili ljudi samo seru govna napamet?

Frendica ima LUK na Cliu dCi. Tvrd u 3pm, a nema ga dvije godine. Mogu si bildat lijevu nogu na kuplungu. Moj stari R19 16V je također imao LUK i isti problemi: kuplung tvrd od prvog dana, a nakon 3-4god i 35.000km užasno tvrd i izlizan. To je bilo prije 10ak god tako da smatram da je LUK loš već dugo vremena. Nikad više na moje aute.

Na ovom Cliu II imam Valeo već 4-5god i 60-70tkm. Ne sjecam se točno kad sam ga stavio, ali je bio mekši od pedale gasa kad je bio nov. Još uvijek je dobar i lovi kako treba. Prvi originalni je također bio Valeo. Lamela je bila pojedena malo prerano već na 70-ak soma km najvjerojatnije zbog faktora prve vlasnice od koje sam kupio auto :)

Ako mene pitaš stavi taj Valeo i bježi od onih majstora koji ti govore drugačije. Budući da zbog izmjene kuplunga getriba ide dolje sad ti je idealno vrijeme za novo ulje u getribi.

Link to comment
Share on other sites

promjenjeno je i ulje u getribi i manzeta na ljevoj poluosovini jer je bila masna ko burek.

Link to comment
Share on other sites

Istina za Luk kvacilo imam ga od 2013god cirka predjenih 30tkm i od prvog dana je tvrdo stvarno za bildanje noge kad sjedem u fiestu kao da pritiscem gas umjesto kvavila.Kako mi se cini mozda ga uskoro budem mijenjao lagano podrhtavanje prilikom kretanja ne bas svaki put ali iritira u mozak.Nekad kad prebacujem iz druge u trecu zapne kao da ima zub.Tak da cu sledecu srecu okusat sa Valeom

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.