Jump to content

Tvrdo kvačilo - što poduzeti?


Danijel.Domazet

Recommended Posts

Megane II Grandtour iz 2008, prešao 160.000 km, ima jako tvrdo kvačilo. Ne znam otkad jer sam ga takvog kupio.

Koji je razlog?

Šta napraviti?

 

Zahvaljujem...

Link to comment
Share on other sites

Meni je otvrnulo tek oko 250 tkm, sa 300 stavio novo i sad je opet meko. Jesi siguran u predene km?

Ta patata lk

Link to comment
Share on other sites

Da, siguran sam u kilometražu, imam sve odsječke od servisa...

Link to comment
Share on other sites

Pričalo se za LUK-ovo kvačilo da je tvrdo od početka (Valeo mekano). Možda te potrefilo.

Link to comment
Share on other sites

Moj LUK je bio tvrd od prvog dana na starom autu. Frendici na 1.5 dCi Cliu II također. Novi Valeo na ovom Cliu kojeg sad vozim je novo bio mekši od gasa.

Link to comment
Share on other sites

Onda biram Valeo, a ne LUK, hvala.

Kolko otprilike koštaju dijelovi, a kolko majstor?

Link to comment
Share on other sites

Zadnji puta kad sam gledao kuplung za 1.5 dCi od 65KS je bio oko 1200kn, a majstor 600kn. Ima tu puno posla jer mora cijela getriba dolje. Idealno za promijeniti ulje u getribi i toplo preporučeno.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, Luk ili Valeo ili Sachs. Ne kužim... da li sva tri imaju verziju za Megana II?

Htio bih se nekako uvjeriti prije montaže, koji će biti najmekši?

Link to comment
Share on other sites

biraj koji će ti biti najdugotrajniji, a ne najmekši

Link to comment
Share on other sites

Očito se nisi često vozio po zagrebačkim gužvama ;)

Moje iskustvo je pokazalo da je mekani kuplung ujedno i najdugotrajniji. Od tvrdog ti prije pukne sajla, a di si onda? U petak popodne u najgoroj gradskoj gužvi na +35? U "Mrduši donjoj" na pola puta do mora? :)

Link to comment
Share on other sites

propo mi kupling na Slavonskoj kod Žitnjaka.S takvim autom sam dosao u dugo selo(piece of cake, otvorena cesta ), nazad u Dubravu (vise manje ok, malo zajebancije kad sam se priblizavao odredistu) i onda najtezi dio, mehanicaru na Tresnjavku.Kretanje iz druge , anlasanjem, brutala.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.