Jump to content

Koliko troši Grandtour 1.5 dCi?


Danijel.Domazet

Recommended Posts

Nedavno sam kupio Grandtour 1.5 dCi star 7 godina, u solidnom stanju.

Koliku potrošnju mogu očekivati?

- na posao s posla?

- na more s mora?

Otprilike... :-)

Link to comment
Share on other sites

ne znam za dvojku, ja imam trojku 1,5 dci 105 KS. 

po gradu cca 7 litara

po otvorenoj cesti (znači, zg-st starom cestom) 4,5 litara

po autoputu ovisno o brzini. ako voziš 120 onda 5-5,5 litara, ako voziš 150 onda 6,5-7 litara, ako voziš preko 150 onda oće i do 8 litara

Link to comment
Share on other sites

Kolko kw ima auto? 

Moj trosi od 4.5 pa do 5.5 na one relacije gdje ja vozim. 

Link to comment
Share on other sites

Od staraca 66 kw po gradu u prosjeku 7 litara, nekad više. Al to je najgori mogući grad, kratka relacija, gužvetine...

Link to comment
Share on other sites

Moj najgora relacija zg guzvetine klima 5.8 do 5.9 

Otvorena cesta 140 150km h  oko 5.1 do 5.4

1.5dci 110ks 260Nm

Edited by zeko
Link to comment
Share on other sites

Dakle, 74 kw 1.5 dci, na razini 245k km, ljeto/zima/grad/autoput/otvorena cesta, prosjek je 6,4 l/100km

Link to comment
Share on other sites

gradska vožnja još mi nije pokaza više od 5,4 litre a to je ono kiša i gužva velika gradska, autoput pri 130 kmh šesta brzina 4,9litara a otvorena cesta 4,5 litara, naravno pretežno troje putnika odraslih , kad nalijem punog rezervoar 55 litara pokaže da mogu proć do 1170 km, motor 78kw grandtour II motor prešao 280 000 km

Link to comment
Share on other sites

Grunf

a vozim ga već više od godinu dana i takva mi je potrošnja , uveza sam ga iz Italije original je za francusko tržište, potrošnja je ta, evo relacija K.Lukšić-Sinj-Gračać-na auto put-Karlovac-Ljubljana - Bad Tolz (južno od Minhena cca 50km) još rezerva se ne pali negdje na zadnjoj crti prije crvenog, kad je napunjen do vrha znači pištolj prvi put izbaci računalo mi je najmanje pokazalo da mogu prić 1170 km a do tolza ima ukupno tom relacijom 960km a uvijek četvero u autu.

Osjetim jedino zimi kad je ispod nule da nešto manje mogu prić ali to je nešto zanemarivo

:hop:

Link to comment
Share on other sites

Moj najgora relacija zg guzvetine klima 5.8 do 5.9 

Otvorena cesta 140 150km h  oko 5.1 do 5.4

1.5dci 110ks 260Nm

Isti motor imam i po Zagrebu vozim i nikada mi u gužvetini i uz klimu potrošnja nije išla ispod 6,8, dapače najčešće 7-7,2. Moraš otkrit tajnu kako to uspiješ :) A za otvorenu cestu se slažem.

Link to comment
Share on other sites

Gle ako paziš kako voziš natučeš ispod 4 l (ako voziš 80-90 km/h) . Ja imam dnevno puno --> koči, stani, gasi, pali, kreni--> pa prosječna potrošnja je 4.4 l

Govorim za motor 78 kW. 

Edited by tomislavwarm
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

evo pila troši ovolko, autoput, na ravnom, a što se tiće goriva fali par litara jer nije na full

a tolika potrošnja nakon mjenjanja termostata nisam vjerovao da mogu recimo do 300 km više proć s rezervoarom, prije pokazivao max do 1170 km s punim a sad zna i 1450km

WP_20160926_16_12_05_Pro.jpg

Link to comment
Share on other sites

Grandtour 1.5DCI, 63 kw.

Prosječna ljeti 4,6 dok je zimi 5,2.

Sve je većinom gradska/seoska vožnja.

Link to comment
Share on other sites

Megane 2, 1.5dCi, 78 kw
Relacija Križevci- Zagreb (Vukovarska, Heinzelova, Kvatric, Kbc Zagreb) i voznja po gradu kroz tjedan
4 osobe
130 km/h po autoputu (6. brzina, 2500 okretaja)
5.8L/ 100 km

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.