Jump to content

Thalia - ugradnja podizača stakala


Vladek

Recommended Posts

Imam ručne podizače stakala na prednjim vratima. Htio bih ugradti električne podizače stakla. Skinuo bih djelove sa neke Thalie ili Clia.

Ono što mislim da mi treba:

  • prednje obloge vrata sa prekidačima
  • elektro motori za podizanje stakla

Trebam li još nešto? Mislim da ću odmah ugraditi i centralno daljinsko zaključavanje auta, ali koliko sam skužio to kupim gotovi kit sa svim potrebnim djelovima.

Link to comment
Share on other sites

Nuje ti dosta elmotor, treba komplet podizac. Central o sigurni imaš na kljuc, kupiš daljinsko s 2 privjeska za 100 kn na ejebu

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

ja ti imam prednje i zadnje obloge s ph2 ,ali bez prekidača,pa ako hočeš možemo nešto dogovorit..ionak mi stoje bezveze doma..

Link to comment
Share on other sites

Nuje ti dosta elmotor, treba komplet podizac. Central o sigurni imaš na kljuc, kupiš daljinsko s 2 privjeska za 100 kn na ejebu

 

šlapatalk

 

 

Znam na kaj misliš - moram izvaditi kompletni mehanizam.
Nemam centralno, svaka se vrata zaključavaju zasebno (auto je došao tako serijski). Trebam komplet - centralno i daljinsko. 
Ovo sam mislio uzeti:

http://www.njuskalo.hr/sigurnost/daljinsko-centralno-zakljucavanje-motoricima-motorima-oglas-12094783

 

ja ti imam prednje i zadnje obloge s ph2 ,ali bez prekidača,pa ako hočeš možemo nešto dogovorit..ionak mi stoje bezveze doma..

Hvala na ponudi. Ako možeš pošalji mi slike da vidim u kakvom su stanju i dezen. Trebam provjeriti koje obloge odgovaraju u Thaliu ph2 jer je interijer mješavina Clia ph1 i ph2. Vjerujem da Thalia ph2 ima prekidače na vratima, ali moram provjeriti.

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

To centralno je ok, samo sto se skakavci rasklimaju nakin par mjeseci, a pitanje je hoces li pronaci blank kljuc za renault da paše u skakavac. Moras u njega prenijeti i element za deblokadu paljenja iz otiginal kljuca, gnjavaza. Ako bas ne mora biti golf look, uzmi kao privjeske, puno manje zafrkancije

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

evo ti..i zadnje su isto tu..na suvozačevoj je prekidač za podizanje ,a na vozačevoj nema..obloge su ti u buzinu..

ogloga4.jpg

fe03e4cca04b781c5d523fa1414cd450764a72045aab3347783353801e44c6b1.jpg

obloga3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da li je postojala verzija Clia / Thalie koja je imala i otraga el. podizače stakala? Kad već sve raskopavam....

Link to comment
Share on other sites

jako mi je čudno da nemaš centralno barem na ključ, to je standardna oprema još od 2000 godine

Link to comment
Share on other sites

To su bile Thalie po cijeni clia,ali bez ikakve dodatne opreme. Skoro gola mehanika. Nemam ni abs, servo, el.retrovizore,klimu, pokazivac br.okretaja.... Sad kad ugradim centralno i prednje el.podizace stakala jos jedino klima bi dobro dosla i nista drugo. Klima mi fali samo radi klinca.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam kupio obloge vrata, prekidače, podizače, čak sam dobio i brave s motorićima za centralno jer Thalia ima pripremu do prednjih vrata.
Problem je kako riješiti i zadnja vrata. Do njih nema pripreme, a čovjek na otpadu veli da se za skidanje zadnjih brava moraju izvaditi otraga komplet prozori (tj. onaj mali trokut). Tak da nism došao do zadnjih motorića. Kak to rješiti, malo mi je blesavo da imam centralno samo za prednja vrata... Mislim da ću ipak morati uzeti kompletan kit za ugradnju centralnog i daljinskog.

Link to comment
Share on other sites

Kaj se može klima naknadno ugradit? to bi meni pasalo, ja imam ostatak opreme koju ti nemaš samo mi još klima fali :D

Link to comment
Share on other sites

Moze se. Ali mislim da bi to neko dobro naplatio. Danas sam bas pricao sa covjekom na otpadu koji veli da je sebi ugradio klimu na thaliu,ali mu je trebalo 2 cijela dana jer treba preseliti skroz instalaciju s drugog auta. Cini mi se da pozna renaulte u dusu. Dakle financijski neisplativo. Ali ako su lagali mene i ja lazem vas.

Link to comment
Share on other sites

onda nikaj od toga, ja u zadnje vrijeme sve vise razmisljam o plinu al neznam jel to valja za motor,  jel se kvari i tak to. E95 je opet preko 9kn a to se mom novcaniku nikak ne svida

 

 

ontopic, kaj ti nebi bilo lakse kupit gotova vrata od clia kaj imaju el podizace, jos da je u istoj boji samo preserafis :)

Link to comment
Share on other sites

Ja se gotovo 70 000 km vozim na plin. Sada imam preko 114 000 km. Plin mi se pokazao kao najbolja odluka. Nakon ugradnje sam jos 2 put otisao do servisera da mi promjene neke selne jer je vrlo malo kapao antifriz i imao sam jedno stelanje ventila,ali citajuci po forumima to je pod normalno. Masina trosi litru vise plina i pola tanka benzina svakih dva do dva i pol mj. Godisnje radim preko 16000 km. French na meganu 1 ima indenticnu masinu ko mi i nema problema a masina je presla preko 300 000 km. Za ugradnju preporucam AutoTim.

Pa gle tesko da bi nasao u istoj boji i da se ton poklapa sa ostatkom auta. Nisam neka picajzla oko auta,ali ne bi da bas zgleda ko ciganska kola.

Link to comment
Share on other sites

Sorry kaj sam otiso u off al reci mi kolko si dal za ugradnju plina, kak je za atest i to sve skupa. Ak je do 5000kn mogo bi posudit neku lovu pa to cim prije metnut na auto da se jeftinije vozim

Link to comment
Share on other sites

da mi auto ima klimu ja bih i sad ugradio plin bez obzira na 17 godina, i 368.000 km. Eventualno treba, koliko čujem, povremeno štelati ventile, a kod ovog motora je to starom metodom kombinirke+viličasti ključ, relativno jednostavno.

kada sam se ja raspitivao za plin, za multipoint injection cijene su bile od 5,500 do 6500 kn, i to na 12 rata karticom. Sve bi mi se isplatilo za godinu dana, jer bih trošio plina + rata za ugradnju jednako koliko i dajem za benzin mjesečno. 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je sad cijena nekih 5500 kn. Ja sam stavio landi renzzo ali sad ugradjuju neku drugu marku koja ima istu garanciju.

Link to comment
Share on other sites

I kak imaš bocu, iza na onom limu ili umjesto rezervnog kotača? Kak ide auto na plin?  Ja o tom pojma nemam, sječam se samo dok sam bil klinjo stari je imal u Ladi plin i da je auto išel 30% slabije neg na benzin

Link to comment
Share on other sites

ja imam slozeno tak da je boca umjesto rezervnog kotaca. Moze se sloziti i da budw u bunkweu,ali meni treba tetetni prostor. Nosim onaj sprej za krpanje guma i mali el.kompresor za pumpanje.

Auto ide na benzin i plin jednako. Ja sam easy rider i ne vozim ludo tako da sam ja zadovoljan. Na autoputu drzim oko 130 i nemam problema. Potrosnja mi je oko 8l plina.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.