Jump to content

Megane sport ph1 lageri rukavca


Joža

Recommended Posts

Pozdrav,

trebao bi pomoc ako neko zna šifre lagera rukavca(posto u renou ima samo cijeli rukavac za 2500 kn).

Pa čisto ako netko zna da si pripremim materijal prije tog zahvata haha

Doljnjeg igličastog sam nabavio 

INA Bk 4520 lager

INA IR 404520 piksa

sad mi je potreban još gornji,kolko sam vidio prilikom odšrafljivanja (kontrole samo) da je dupli lager dal kugličasti ili igličasti neznam.....

 

Hvala na pomoći  

Link to comment
Share on other sites

možeš li malo sliknuti te dijelove koje si nabavio i gdje si ih nabavio ?

sad nisam siguran kako uopće izgleda gornji ...  al skupljam info za nedaj bože ...

575f20383f8e8_renault-sport-megane-ii-rs

Link to comment
Share on other sites

Kolko ja znam gore je dupli kuglicni al nisam 100%

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

trebao bi pomoc ako neko zna šifre lagera rukavca(posto u renou ima samo cijeli rukavac za 2500 kn).

Pa čisto ako netko zna da si pripremim materijal prije tog zahvata haha

Doljnjeg igličastog sam nabavio 

INA Bk 4520 lager

 

INA IR 404520 piksa

sad mi je potreban još gornji,kolko sam vidio prilikom odšrafljivanja (kontrole samo) da je dupli lager dal kugličasti ili igličasti neznam.....

 

Hvala na pomoći  

 

zasto bis mijenjao gornji? on u 99% slucajeva ne strada.

 

za donji treba jos simering , i dobro je staviti niplu za mazalicu na vijak pikse, na taj nacin se svako tolko moze napumpati mast u iglicasti iznuta i istisnuti stari zaprljani a i odrzat podmazano od vlage koja neminovno ulazi unutra..

Link to comment
Share on other sites

Kuzim,ma htio sam se osigurati čisto reda radi,mazalicu je lako ugradit to nije problema,a semering tj kolko vidim neka vrsta oringa tu ide pisu dimenzije 52/4 mm 

Link to comment
Share on other sites

možeš li malo sliknuti te dijelove koje si nabavio i gdje si ih nabavio ?

sad nisam siguran kako uopće izgleda gornji ...  al skupljam info za nedaj bože ...

575f20383f8e8_renault-sport-megane-ii-rs

Nisam jos nista nabavio ni rastavio,to cu tokom promjene opruga da ne skidam dva puta to sve....ugl ovo zaokruzeno kod tebe tu u nutra bi trebao biti dupli kugličasti ili neki tvrde igličasti lager (šifra još uvijek nepoznata) a donji lager je igličasti + piksa i semering 
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20151015/98f87abae9af69adb9dc7322f8b11658.jpg

ugl ovako to ispadne 
http://s1221.photobucket.com/user/jgc267/media/2014-06/E695BE0F-B0FB-4EAF-B46F-097CEDDC6309_zps74ndaa4l.jpg.html

Kod mene npr škljoca,a kad sam mjenjao ovjes,rukavac se uopce nije slobodno okretao nego je bio ko zacvikani ;)  u renou ti nude samo "orginal" cijeli rukavac za 2500 kn :) 

Link to comment
Share on other sites

e da ,s tim ciframa i mene plaše i uvjeravaju da se neda nabaviti ležaj posebno...

tj, mene su uvjeravali da se ležaj da naručiti ali kao čahura ne... :/ ovo sad spremam nek se nađe

Hvala

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa i ja sam ti bio javio za lezaj :D cak znam i di moze da se kupi :D provjereno. ovo za mazalice je obavezno za napraviti nije tesko al je potrebno.. mogli su to tvornicki. 

sto se tice gornjeg nemoze biti iglicasti, jer on ne nosi aksijalno nista, a gore nosi tezinu auta. gore je kuglicni ili buricasti lezaj dvoredni. iglicasti 100% nije. 

za gornje se nemojte brinuti, nisam jos nigde citao da isti krepa

Link to comment
Share on other sites

uf, oprosti, pomješalo mi se sve u glavi (i porukama) :D glavno je da se može kupiti  i mjenjati

Link to comment
Share on other sites

Ležaj trade

INA IR404520 60+ kn

INA BK4520  125 kn

 

Lager comerc

Bk 4520 91 kn

IR 404520 62 kn 

 

Evo vam i cijena :) ovo je cijena za KOMAD i za INA /NTL /SKF ili tako nesto a ne za kinu :) 

Link to comment
Share on other sites

  • MilosB pinned this topic
  • 2 years later...
3 hours ago, jopa_22 said:

pretpostavljam da mi se čuje neki od ovih ležajeva, jer škljoca kad okrećem na mjestu ili prilikom minimalne brzine 2-3kmh. U naslovu piše megane sport, moj je obični 1.6 pa me zanima dal je rukavac isti odnosno dal gore navedeni dijelovi pašu. Nadalje Miloš spominje mazalicu, gdje se ona montira, ima li netko neku sliku? Hvala

isprike nabasao na sliku od 1.6 i vidim da je totalno drugačije od ovog gore pa pretpostavljam da sam na krivom tragu. Nek admin obriše post da ne spamam

Link to comment
Share on other sites



pretpostavljam da mi se čuje neki od ovih ležajeva, jer škljoca kad okrećem na mjestu ili prilikom minimalne brzine 2-3kmh. U naslovu piše megane sport, moj je obični 1.6 pa me zanima dal je rukavac isti


Ne čuje ti se nijedan od navedenih ležajeva jer 1.6 ih nema- ima potpuno različit ovjes od RS-a.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Ivan1902 unpinned this topic
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.