Jump to content

Molim pomoć ! Laguna coupe 2.0 dci pokazuje check anti pollution sistem


freeruner

Recommended Posts

Danas u voznji upalilo mi se upozorenje ;

Check anti- pollution sistem ....

Jer ima netko nekakvih iskustva s tim ???

Dali se mogu voziti tako jos barem dan dva kad cu imati vremena ga odvesti u servis?? 

1468157291467-1385920420.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dpf treba regenerirati, provozaj ga 20 min po brzoj cesti na malo većim okretajima

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jucer sam isao u zg i nazad za koprivnicu i nisam ga bas mazio.. po meni to nebi trebalo biti.. inace ga vozim na rel kc bjelovar tak da auto nema kratke rute da bi filter cestica bio zastopan.. ili??

Link to comment
Share on other sites

Da li dimi pozadi na auspuhu? Ima li ulja oko i ispod turbine? Primecuje li se bilo sta drugo neubicajeno?

Link to comment
Share on other sites

Ne.. nema nista crijevo od usisa je nesto masno al to je od prije auto radi bez greske turbina je suha.

1468159571407265526769.jpg

Edited by freeruner
Link to comment
Share on other sites

Nema druge...idem ga jos malo provozati,,ako je dpf u pitanju...

Link to comment
Share on other sites

Nista... auto dobro vuce , ne dimi, radi savrseno... nema druge sutra na dijagnostiku...

Link to comment
Share on other sites

kod mene je to izbacivalo (check anti pollution sistem) a preko dijagnostike pokazuje grešku druge dizne, dok je fap u redu i uvijek ispod 20 grama tih čestica koje izgaraju. nakon brisanja greške opet bi kroz 150-200km izbacivalo istu grešku, nakon raznih dijagnoza(zamjena dizne, konektori...) tek jedan majstor mi je preporučio reprogramiranje (update) ECU, napravio sam to prije par dana, od tad sam napravio 400km, zasad se nije još upalila greška, pratim stanje pa ću vidjet jel reprogramiranje pomoglo. dizne nisam htio skidati ni slati na ispitivanje jer je auto potpuno normalno radio i vozio, s tom greškom sam napravio 12 tis. km, izbrisao bih je preko elm327 bez problema

Edited by vlado112
Link to comment
Share on other sites

Meni je na dijagnostici pokazalo.. problem u strujnom krugu EGR ventila... nadam se da nije egr...

Link to comment
Share on other sites

Problem rijesen.... greska je bila na struji do egr ventila..

Link to comment
Share on other sites

Odlicno! Uvek volim kada se prodje ovako povoljno. Mozes li reci sta je konkretno bilo?

Link to comment
Share on other sites

Dijagnostikom je utvrdeno da je prekid struje do egr ventila... pregledani  su redom svi konektori koji vode do ventila i na jednom je nađeno da nema spoja... kontakti su ocisceni sve je rijeseno kontakt sprejom...

Izgleda da je vlasnik prije mene najvj prao motor sa nekakvim agresivnim sretstvom i na jednom konektoru su svi kontakti bili oksidirani.. to je moj zakljucak jer auto sa kupio ove godine a motor se sjajio ko da je sad izvezen iz tvornice.

 

Edited by freeruner
Link to comment
Share on other sites

I ja volim da motor bude cist kao apoteka, ali bolje da sve funkcionise pa i neka ima prasine ...

Link to comment
Share on other sites

Kod renoA je pozeljno nakon par godina kontakt spray na sve moguce spojeve

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo mene opet,,,,,,nazalost pre rano sam se poveselio. Opet svijetli isto upozorenje ? ... dao sam si malo truda  pa potrazio po stranim forumima,,izgleda da je to dosta cest slucaj kod Renaulta i kolko citam bas nitko ne nudi rijesenje.... sutra opet idem pregledati instalaciju i resetirati pa cemo vidjeti...

Link to comment
Share on other sites

Kod renoA je pozeljno nakon par godina kontakt spray na sve moguce spojeve

šlapatalk

I ne samo kod renoa..

Link to comment
Share on other sites

Da li je baš tako bezazlena stvar kao što je loš kontakt? Voleo bih da nisam u pravu ali deluje na nešto ozbiljnije. Jesi  bio u nekom ovlašćenom i proverenom servisu?

Link to comment
Share on other sites

Da. bio sam u ovlastenom servisu.

E sad čitam  da bi mogao biti senzor temp. Motora... oba dva puta mi se upalilo kad sam auto upalio nakon kratke stannke a prije toga je auto bio dobro zagrijan..

Link to comment
Share on other sites

Na kom stranom forumu gledaš? Pogledaj malo na Laguna-Forum.de ili motor.talk.de ...

Link to comment
Share on other sites

Nazalost bas mi neide njemacki... gledam na forum.uk

Link to comment
Share on other sites

Ugl... sutra ide nazad u servis..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.