Jump to content

Ovlasteni servis - iskustva


MilosB

Recommended Posts

Ja imam obrnuto iskustvo sa RB autom i PA adria..sta god sam isao traziti u adriu bilo je problem za naci im u jbnom kompjuteru i cijena 20-80% veca nego u rb-u ali kod njih imam bivseg kolegu iz skode pa se i lakse sporazumijevamo valjda a i dobijem popust..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

evo da  ja opet malo "pohvalim"  majstore u ac kržak u Bjelovaru ...  danas odem do servisa u Koprivnici zamijeniti ulje i zamolim majstore neka pregledaju kaj se događa sa filterom kabine jer od zadnje zamjene uopće nema dovoljnog protoka zraka u kabini...kad je majstor otvorio kućište od filtera prvo što smo uočili da su lijepili plastični poklopac filtera... i mislim si,  ok može se svakom dogoditi sa prilikom demontaže pukne kopčica kad ono donji filter u kućisti naguran i sav zgužvan je su ga kreteni doslovce na silu uguravali,,,i sad gledamo mi kak je to sve zgužvano i čudimo se a meni polako već para ide na uši ,,,krene majstor vaditi drugog filtera i konstatira .."ne vidim ga najvj. drugog nisu ni stavili" , čovjek ode po lampu i gleda u kućište kad, pobjedonosno vikne   "evo ga naguran je do kraja trebam nakakvu žicu da ga isčupam".....E tu sam bil gotov popi...l sam do kraja... al to nije sve.... sad je kiler zapunjen sa svime i svačime što je prošlo jer filteri nisu bili stavljeni kako treba.... dečki su očistili i ispuhali koliko je to bilo moguće ali je kiler i dalje pun smeća....

Znači,  ja sam sad imao dodatan trošak zamjene filtera kabine i trebao bi se  sad   naručiti  u servis da se to sve rasklopi i dobro očisti , potrošiti svoje slobodno vrijeme , novac, i živaca dopisujući se sa Ren Hrvatskom zbog nemara njihovih servisera....

moja poruka je izbjegavajte AC Kržak u Bjelovaru

20170128_122912.jpg

20170128_175822.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zalosno. Imas li mozda sliku filtera sa strane, gdje se vidi proizvodjac i kataloski broj?

 

 

20170128_112935.jpg

Edited by freeruner
Link to comment
Share on other sites

Utrpali su ti neoriginalan filter, Sogefi ne proizvodi filter koji odgovara dimenziji OE filtera, a OE je  Mann+Hummel. Problem sa Purflux/Sogefi filterom polena je sto je siri, odnosno deblji, pa ne stane na mjesto. Ja bih ih lijepo zamolio da poprave to sto su napravili. U suprotnom zaprijeti da ces ih prijaviti RNH za koristenje neoriginalnih dijelova.

Uvalili su ti ovo:

df81cc2s-960.jpg

Umjesto ovog:

002279958.jpg

U originalnoj ambalazi je isti kao u Mann+Hummel kutiji:

WWW.LUBRICANTES-ONLINE.COM_272772951R.jp

Ovaj sto su pokusali ugurati nema isti broj "rebara" (30 vs. 23), tj. ima manje materijala za filtraciju, a i to samo kad se postavi na mjesto. A postaviti ga na mjesto je veoma tesko, jer je siri od OE.

Eto, to je jedan od razloga zasto zaobilazim ovlastene servise u sirokom luku. Jako malo je postenih, veoma veliki broj oportunista koji cekaju priliku da prodaju 00 za bubrege.

Link to comment
Share on other sites

Ček ček, svi su purflux filteri kabine veći nego ležište? Zanima me jer ovih dana uzimam robu za mali servis. Zadnji sam imao Mann i taj ide u milimetar.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne svi, ovaj u konkretnom slucaju jeste. Neki filteri su OE u Sogefi/Purflux. Ne znam konkretno za L2 sta je islo u OE, mislim da je Purflux.

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

filter sam kupio ja i identičan je po dimenzijama orig. filteru osobno sam provjerio prije ugradnje a i danas kad smo izvadili filtere usporedio sa originalom.

20170128_112814.jpg

Edited by freeruner
Link to comment
Share on other sites

Cek malo, ti si kupio taj filter koji ti je ugradjen, odnosno, naguran u kuciste? Zato ga i nema na racunu, to mi je bilo zanimljivo...

Inace, Sogefi/Purflux nije identican OE, kao sto sam vec napisao, a to mogu i dokazati, imam jedan primjerak AHC264, deblji je od OE, odnosno MAnn+Hummel filtera sa slike gore.

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Cek malo, ti si kupio taj filter koji ti je ugradjen, odnosno, naguran u kuciste? Zato ga i nema na racunu, to mi je bilo zanimljivo...

vidio si šta na računu pise...

filteri idu u kučište bez problema njihova je bila samo "ugradnja"...ili neznam kak bi to nazvao.

Link to comment
Share on other sites

Koji filter si sad kupio? Isti ovaj Sogefi/Purflux AHC264? Jer je u medjuvremenu Purflux uvidio gresku, pa je izasao AHC264-2, koji bolje odgovara dimenzijama OE filtera.

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Na slici imas ovaj AHC264 i OE Renault (Mann+Hummel). Razlika je ocigledna ako ih postavis na ravnu podlogu, ovaj Purflux/Sogefi je visi za par mm. Tako da krivica nije iskljucivo na majstorima, sto ih naravno ne opravdava potpuno, mogli su ti reci da si kupio šrot dio.

Cak i sada Purflux navodi visinu od 32 mm. :vidiga:

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Na slici imas ovaj AHC264 i OE Renault (Mann+Hummel). Razlika je ocigledna ako ih postavis na ravnu podlogu, ovaj Purflux/Sogefi je visi za par mm.

ambalazu nemam jer sam filter mijenjao prije 9mj...i filter koji je na slici je potpuno identican  po dimenzijama originalu jer sam ga osobno provjerio i neznam koji je broj ,,iskreno nije me ni zanimalo jer sam ga usporedio sa originalom ,,,, i nije to sad bitno,,,,,, poanta svega je   da ekipa koja je to radila nije napravila posao kako treba...... taman u konačnici da filter nije odgovarao ne bi ga stavili unutra....

i poanta je da su filter nagurali negdje u stranu i ovaj drugi samo iza njega....pogledaj sliku kak filter izgleda dok smo ga izvadili....bio je potpuno spljošten,,,naguzvan,,,,koji god ti izraz paše.

Link to comment
Share on other sites

Sve ok, razumijem tvoju frustriranost, ali zlobnici bi mogli reci, sto si trazio, to si dobio. 

2017_01_28_22_45_13.jpg2017_01_28_22_46_17.jpg

Razlika je ogromna.


 

Link to comment
Share on other sites

Sve ok, razumijem tvoju frustriranost, ali zlobnici bi mogli reci, sto si trazio, to si dobio. 

2017_01_28_22_45_13.jpg2017_01_28_22_46_17.jpg

Razlika je ogromna.


 

ne znam je nisi mozda skužio ...u kučištu po širini ima sasvim dovoljno mjesta za filter i nema veze čak i da je milimetar il dva deblji (što u ovom slučaju nije bilo)...i filter ide jedan iznad drugog.....oni su oba dva bila nagurana dolje jedan ZA drugim....ikreno ne znam kak al njima je uspjelo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

kolko imam info iz servisa gde je bio odrzavan (ovlasteni reno) godisnje jednom je bilo mjenjano ulje, a auto je bio vecinom na otvorenoj cesti. 

no svejedno, ovo je opomena drugima da bace oko na to. 

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Ovlasteni servisi krknu najnormalnije 10w40. Tako da, nije nista cudno. Naravno, naplate uredno 5w40 ili sta god. I tecnost za sofersajbu.

Link to comment
Share on other sites

Ovlasteni servisi krknu najnormalnije 10w40. Tako da, nije nista cudno. Naravno, naplate uredno 5w40 ili sta god. I tecnost za sofersajbu.

A još k tome proizvođač propisuje izmjenu 2 god / 30000 km.. Baš fino..

Link to comment
Share on other sites

A još k tome proizvođač propisuje izmjenu 2 god / 30000 km.. Baš fino..

cuj ljudima pase... a servisi zarade finu lovu kad pocnu sranja.  Ja mjenjam ulje svakih12 000km i 2 puta godisnje filter kabine zbog bebe.   

Link to comment
Share on other sites

cuj ljudima pase... a servisi zarade finu lovu kad pocnu sranja.  Ja mjenjam ulje svakih12 000km i 2 puta godisnje filter kabine zbog bebe.   

Meni ne paše jer imam free održavanje 5 god/100.00 km, a isto mi pokriva servise 2 god/30.00 km.

Link to comment
Share on other sites

Odes i kazes im da vozilo vozi u otezanim uvjetima, i da trebaju da ti mijenjaju ulje svake godine. :hahahe:

Mos mislit kako bi te gledali. 

Link to comment
Share on other sites

Odes i kazes im da vozilo vozi u otezanim uvjetima, i da trebaju da ti mijenjaju ulje svake godine. :hahahe:

Mos mislit kako bi te gledali. 

Razmišljam o drugoj varijanti, na 15. tkm kod frenda u garažu po novo ulje i filter (originalni), na 30 po pečat u knjižicu.. Vidjet ćemo..

Link to comment
Share on other sites

A to je realno najbolja opcija. Ja tako radim dok je u garanciji, bilo koje vozilo koje imam u koje ide motorno ulje. Jer 30 tkm ili 2 godine cak i kod voznje autocestom ubije ulje.

Link to comment
Share on other sites

Inace, i ako kupis neoriginalni filter, koji odgovara po specifikacijama, kao i ulje koje odgovara specifikacijama, nikakvih problema neces imati. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.