Jump to content

Ovlasteni servis - iskustva


MilosB

Recommended Posts

On 13. 03. 2019. at 19:52, Svebor said:

Gdje je najpovoljnija zamjena filtera i ulja na području Zagreba? Može i okolica...

Bio sam danas u RB servisu jer mi je blizu i frajer mi je hladno pokušavao prodavati koješta. Kada sam rekao da mi treba samo zamjena filtera i ulja rekao je 700 - 800 kuna. Nasmijao se kada sam mu rekao da je to previše. Pokupio sam se i otišao. 

isti likovi su meni rekli da je potreban 1,5 radni sat za promenit ulje na scenicu, komedijasi totalni...

 

 

Link to comment
Share on other sites

neda se više serviserima ruke mazat za 200kn.. zamijeni si sam i ostane ti 200kn hehee.. ulje predaš u reciklažno dvorište..

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ivan.martinko said:

neda se više serviserima ruke mazat za 200kn.. zamijeni si sam i ostane ti 200kn hehee.. ulje predaš u reciklažno dvorište..

idem u ovlasteni radi produljenja 5+, ali sve si mislim da bum lagano i ja moral se maknut iz ovlastenih, jer nema mi smisla vise,

uzet cu verovatno neku opciju HAKa i to je to, svaka cast majstorima i svemu, ali 1000kn nema teorije da dam za promjenu ulja na autu vrednom 10 000kn...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dok sam na garanciji/kilometrima ovlašteni, kada se maknem, moj pouzdani kolega...a onda to znači dupla pažnja...i bok

Link to comment
Share on other sites

Što je sa ovom pričom da možeš održavati u bilo kojem ozbiljnom servisu a da se pritom zadrži jamstvo?

Link to comment
Share on other sites

Ako vam pomaže, radi sat u Vasilju u Samoboru je 215kn, radni sat u Štareklju (VG) je 275kn.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, majki2901 said:

Ako vam pomaže, radi sat u Vasilju u Samoboru je 215kn

oni su isto lagano smesni, traze 350kn za promjenu ulja i filtera :D ne dozivljavaju 5+ popuste uopce, a i opce nisu ovlasteni koncesionar nego neki partner klinac palac...

Edited by riceburner
Link to comment
Share on other sites

autohrvatska ima besplatnu izmjenu ako kupiš kod njih ulje i filter, msilim da drže Shell..

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ivan.martinko said:

autohrvatska ima besplatnu izmjenu ako kupiš kod njih ulje i filter, msilim da drže Shell..

Je, samo vjerojatno su cijene tak napucane da ti je opet isplatljivije uzet u slobodnoj prodaji pa kod svog mehe ili sam zamijenit. A i cisto sumnjam da imaju velik izbor filtera na lageru.

Inace prema njihovim stranicama drze Shell, Castrol i Ina ulja. Steta sto nemaju cijene na webu, bas me zanima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, riceburner said:

oni su isto lagano smesni, traze 350kn za promjenu ulja i filtera :D ne dozivljavaju 5+ popuste uopce, a i opce nisu ovlasteni koncesionar nego neki partner klinac palac...

Kako ne, ovlašteni servis su. I mislim da 350kn za to u ovlaštenom nije puno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ovo sam našao za AH

izmjena ulja 10W40 (uključuje do 4l ulja)

199,00 kn

Izmjena ulja 10W40 i filtera ulja (uključuje do 4l ulja)

289,00 kn

Izmjena ulja 10W40, filtera ulja, zraka i kabine

549,00 kn

Izmjena ulja 5W40 (uključuje do 4l ulja)

229,00 kn

Izmjena ulja 5W40 i filtera ulja (uključuje do 4l ulja)

299,00 kn

Paket uključuje

4L ulja prema standardima definiranim od proizvođača

Filter ulja

Uslugu izmjene ulja i filtera ulja

Ekološko zbrinjavanje ulja i filtera ulja

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, homer said:

Kako ne, ovlašteni servis su. I mislim da 350kn za to u ovlaštenom nije puno. 

350kn za pola sata posla je meni puno novaca...

i ne nisu ovlasteni koncesionar...

 

eee.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



To bi trebao moci na puno mjesta za cca 200 kn napraviti.


default_biggrin.png

5 lit ulja+filter+rad=200kn ?
Do to ima?


TURBO TERROR



isti likovi su meni rekli da je potreban 1,5 radni sat za promenit ulje na scenicu, komedijasi totalni...
 
 


Vjerovatno nesporazum preko telefona jer je otprilike toliko normativ za mali servis sa svim ostalim kontrolama kod kojeg se mjenja ulje+filt.ulja+filt.kabine

TURBO TERROR



a i opce nisu ovlasteni koncesionar nego neki partner klinac palac...


Netočno
Vasilj Samobor je ovlašteni Renault koncesionar


TURBO TERROR

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, riceburner said:

idem u ovlasteni radi produljenja 5+, ali sve si mislim da bum lagano i ja moral se maknut iz ovlastenih, jer nema mi smisla vise,

uzet cu verovatno neku opciju HAKa i to je to, svaka cast majstorima i svemu, ali 1000kn nema teorije da dam za promjenu ulja na autu vrednom 10 000kn...

Za produžit +5 odeš da ti prominu žarulju u žmigavcu ili poziciji.I imaš godinu produženu.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, hans said:

Netočno
Vasilj Samobor je ovlašteni Renault koncesionar

pa daj urgiraj onda da se resi ovo na sluzbenim stranicama RNH ?  ?‍♀️

Link to comment
Share on other sites

pa daj urgiraj onda da se resi ovo na sluzbenim stranicama RNH [emoji14]  [emoji1986]
Ne kužim...pa meni je na listi je kad stavim Samobor?d92ae2199b9939ccfabedf0685bc33c2.jpg

TURBO TERROR

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, hans said:


5 lit ulja+filter+rad=200kn ?
Do to ima?

 

 

 

Mislio je samo rad 200 kn.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, hans said:

Ne kužim...pa meni je na listi je kad stavim Samobor?d92ae2199b9939ccfabedf0685bc33c2.jpg

TURBO TERROR
 

ali pogledaj legendu :) žuti balon ovlašteni koncesionar, sivi balon agent...

Link to comment
Share on other sites

Koja je razlika? 
Razlika za stranku je apsolutno nikakva.
Koncesionari se rangiraju kao A , B i C po veličini (prometu koji ostvaruju po broju ulaza u servis,prodanih auta,itd) i sukladno tome imaju drukčije financijske uvjete poslovanja sa RNH.

TURBO TERROR

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 15. 03. 2019. at 11:27, ivan.martinko said:

neda se više serviserima ruke mazat za 200kn.. zamijeni si sam i ostane ti 200kn hehee.. ulje predaš u reciklažno dvorište..

Rado bih da znam, ali sam nov i još učim stvari... :)

On 15. 03. 2019. at 12:31, majki2901 said:

Ako vam pomaže, radi sat u Vasilju u Samoboru je 215kn, radni sat u Štareklju (VG) je 275kn.

Pukao mi film, googlao sam najbliži servis gdje sam se trenutačno nalazio i okrenuo prvi broj. Auto Stop u Samoboru se pokazao kao brz i uslužan. 4 litre 5w40 Mobila i filter su mi naplatili 345kn. Usput sam otišao u Renault koji je preko puta u blizini, tamo su rekli 800kn za to i još neke filtere. ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Neki dan starom crkla klima u autu. Stari vozi citroena. Prvo je naravno otišao provjeriti plin, U OVLAŠTENI. Tamo su mu rekli da nema plina i da treba napuniti. Platio je punjenje, međutim klima i dalje nije radila. Onda su mu rekli da je do razvodne ploče sa osiguračima i da trebaju promijeniti tu ploču. Platio 700kn, klima i dalje ne radi. Onda su mu rekli da treba kupiti novi kompresor, cijena 5500 kn. Za to ih je otkantao i rekao ne treba. Otišao u jedan mali servis klime gdje se čovjek zavukao pod auto i u pola minute popravio neke kontakte. Klima radi savršeno. Tražio je 0 kuna, stari mu dao bar za kavu i pivu.

Toliko o ovlaštenima. Radi se o Citroenu u Nadinskoj, prema VG.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, marttin said:

Neki dan starom crkla klima u autu. Stari vozi citroena. Prvo je naravno otišao provjeriti plin, U OVLAŠTENI. Tamo su mu rekli da nema plina i da treba napuniti. Platio je punjenje, međutim klima i dalje nije radila. Onda su mu rekli da je do razvodne ploče sa osiguračima i da trebaju promijeniti tu ploču. Platio 700kn, klima i dalje ne radi. Onda su mu rekli da treba kupiti novi kompresor, cijena 5500 kn. Za to ih je otkantao i rekao ne treba. Otišao u jedan mali servis klime gdje se čovjek zavukao pod auto i u pola minute popravio neke kontakte. Klima radi savršeno. Tražio je 0 kuna, stari mu dao bar za kavu i pivu.

Toliko o ovlaštenima. Radi se o Citroenu u Nadinskoj, prema VG.

i je li tražio povrat novca nazad od ovlaštenog ?!?   ja bih se sigurno raspravljao s njima i tražio novac nazad zbog nesposobnosti i krive dijagnostike 

zaprijetio im novinarima i slično... to obično pomogne....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.