Jump to content

Ovlasteni servis - iskustva


MilosB

Recommended Posts

Problem je kaj auto najvjerojatnije nema ABS, iako bi po svemu trebao imat... lampice ABS-a nema, mehaničar kaže da nema ABS... sad, jel me hoće zavaljat ili ne, ne znam. Imao sam identičan Clio kao ovaj, sve isto, od boje do opreme i on je imao ABS...

Link to comment
Share on other sites

Ako nema lampice za ABS onda nema niti ABS-a. A tvoj opis problema mene navodi jedino na glavni cilindar.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Trebao bi uskoro sa svojim auto na redovni servis (zamjena ulja, filtera) + jos par drugih sitnica (headup display, klimava ručica mjenjača, branik koji zijeva).
Koliko vidim po forumu se najviše spominju Štarkelj Utrine, Štarkelj VG, RB Auto, AC Roca i ZAK Karlovac, kod kojih neki imaju pozitivna a neki negativna iskustva sa istima tako da sam u dilemi koji odabrati.

Koji ovlašteni servis na području Zagreba preporučujete da je kvalitetan, a da je cijenom povoljan (t.j. da me neće cijenom oderati)?
Prihvaća li koji od tih servisa moje ulje koje donesem?

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Tesko je dati tocan odgovor na ovo pitanje jer dok je nekom jedan ovlasteni super nekom drugom je teški fail.

Ja osobno idem u Štarkelj, od dvije lokacije osobno mi je bolja poslovnica u V. Gorici (odlican voditelj servisa, pristup mehanicara i sl.)

Ovo za ulje ti neznam ali mislim da ukoliko zadovoljava karakteristike proizvođača nitko od servisera te nebi smio odbiti.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nansale said:

Tesko je dati tocan odgovor na ovo pitanje jer dok je nekom jedan ovlasteni super nekom drugom je teški fail.

Ja osobno idem u Štarkelj, od dvije lokacije osobno mi je bolja poslovnica u V. Gorici (odlican voditelj servisa, pristup mehanicara i sl.)

Ovo za ulje ti neznam ali mislim da ukoliko zadovoljava karakteristike proizvođača nitko od servisera te nebi smio odbiti.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
 

Potpisujem za Štarkelj u VG. Voditelj servisa je top 👍 i nikad tamo problema nisam imao.. Donio sam svoje ulje, po specki iz servisnog priručnika, 5W30 ELF Evolution Fulltech FE (5L) 
iz Auto Kreše.. Bez problema su odradili s njim..
U Utrinama je mrvu drugačije ipak ali i dalje nisam imao nekih problema.. Malo je ljubaznost na nivou ispod rekao bih..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, macan said:

Što je sa heads up displeyom? Ruckica na mjenjacu pucketa? Onaj gore kromiran dio 😁

Prikaz (brojke) na heads up displayu su mrvicu ukoso, sto nije puno ali bode u oči i smeta.

Rucica mjenjaca (EDC) se klima (rotira lijevo-desno po par mm) kao da je neki vijak popustio.

 

Link to comment
Share on other sites

Ima gore dole al i meni je ukoso malo... Ma jooj zaboravi na reklamaciju nemože se to složit... Sve to tvornički fulano... Nemojte da vas ja moram tiješit onda stvarno smo u k...😁 E da... Kad ljeto dojde i kad zapece taj displey to tolko zna puknit ta plastika ko da kamen u šajbu udari... Užas... Zato mi i je spušten zadnjih 6 mjeseci... Heads up displey  😁

Edited by macan
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Max said:

Tijesit, smijerovima, decki kaj je s gramatikom? 😂 

To je najmanji problem u ovoj situaciji 😁

Link to comment
Share on other sites

Tijesit, smijerovima, decki kaj je s gramatikom? [emoji23] 
[emoji16]1786a077c72973a8a3470dd7ff69aaa9.jpg

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

If you don't eat your meat, you can't have any pudding 
How can you have any pudding if you don't eat your meat? 

Teacher, leave us kids alone

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav, kako mi je ovo prvi auto otkako sam doselio u ZG planiram ga servisirati u ovlaštenim servisima pa me zanima ima li netko iskustva sa Štarkeljom (Novi Zagreb) koji mi je najbliži ili Roca koju mi je preporučio frend koji je vozio Clia tamo. Naravno i neki drugi servis dolazi u obzir :)

Link to comment
Share on other sites

Ja svoj servisiram u Štarkelju ali odem u VG..bolja mi je usluga/voditelj servisa, mada mi je i ZAK u Karlovcu bio odličan kad sa radio reprogram Rlinka. Kad istekne garancija idem van koncesionara iz ovlaštene RN servisne mreže, ima ih i ovdje..prolistaj malo postove.

Btw auto ti je pod garancijom ili ne? 

Edited by nansale
Link to comment
Share on other sites

Da, i naplate ti tu igru ako je van garancije...osim ako recimo nisi u COu, oni imaju s Renault autokućama pokriven taj dio...a štetu radiš preko osiguranja

Link to comment
Share on other sites

On 02. 03. 2021. at 8:10, shogo said:

Da, i naplate ti tu igru ako je van garancije...osim ako recimo nisi u COu, oni imaju s Renault autokućama pokriven taj dio...a štetu radiš preko osiguranja

Da, osiguran sam u CO i nisam kriv. Čekam policijski izvještaj. Nalazim se na području Zagreba, auto u voznom stanju. Šteta je mizerna, ali dok oni to ustanove što je točno, može potrajati, a automobil mi treba svaki dan radi posla... Znači, u koji Renault ovlašteni servis se najbolje obratiti?

Link to comment
Share on other sites

A koji ti je blizu, Štarkelj VG ako je blize

Da, auto preko CO samo ako CO isplacuje štetu ako kuzis, nema veze što si ti osiguran

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

5 L ulja, filter ulja, filter kabine i zamjena svega toga 1500kn u ovlaštenom. Zar to nije prenapuhano?

Link to comment
Share on other sites

A vidi, jel se to moze napraviti za duplo manje para s jednako kvalitetnim dijelovima - moze, i to glatko.

Jel lijepo izgleda kad auto ima postembiljanu servisnu - izgleda.

Svako za sebe mora odluciti u kojem smjeru zeli ici.

Link to comment
Share on other sites

Nisu ni dali servisnu uz novi auto, odnosno sve je u njihovom sustavu tako da mi to ništa ne znači haha. Čisto radi garancije 5 godina želim u ovlašteni, ali čitam članke na portalima da ovlašteni uzmu duplo manje para nego što je meni dana ponuda.

Link to comment
Share on other sites

Nemaš šta ti talasat okolo ako imaš garanciju... da je van garancije onda druga pjesma... a na tim renolima se uvijek nađe nešto za reklamirat... tako da ja ne bi riskirao sa neovlaštenim.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.