Jump to content

Ovlasteni servis - iskustva


MilosB

Recommended Posts

Ja svakako želim i ići ću u ovlašteni dok je auto pod garancijom. Smisao mojeg pitanja bilo je provjeriti je li to fer i korektna cijena konkretnog ovlaštenog servisa jer znamo da se nekad cijene ovlaštenih znaju podosta razlikovati.

Link to comment
Share on other sites

Onda pogledas/nazoves ostale ovlastene servisere/koncesije pa usporedi cijene..HR je mala država, organizira se odlazak do jeftinijeg servisa, odvezeš se do tamo a usput imas i mali izlet u toj okolici.

Cijena? Meni se čini dosta velika.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Arstrgall said:

Ja svakako želim i ići ću u ovlašteni dok je auto pod garancijom. Smisao mojeg pitanja bilo je provjeriti je li to fer i korektna cijena konkretnog ovlaštenog servisa jer znamo da se nekad cijene ovlaštenih znaju podosta razlikovati.

Ne brini se neš puno povoljnije proći u drugima... jedino da ti neku stavku ne mjenja... ali sa potpuno identičnim dijelovima nema veće razlike. tj ima kod onih koji imaju manji radni sat.  A to su ti obično servisi van Zagreba. Slavonija i sl...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Ja svakako želim i ići ću u ovlašteni dok je auto pod garancijom. Smisao mojeg pitanja bilo je provjeriti je li to fer i korektna cijena konkretnog ovlaštenog servisa jer znamo da se nekad cijene ovlaštenih znaju podosta razlikovati.
Cijene su otprilike takve. Dok je moj megane jos imao garanciju izmjena ulja i filtera ulja i par zadnjih zaruljica koje realno na benzinskoj vrijede 10 kn bila je oko 2200kn. Pomiri se s time da oni zive od servisa u garanciji. I pripremi si svake godine oko 500eura.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Arstrgall said:

5 L ulja, filter ulja, filter kabine i zamjena svega toga 1500kn u ovlaštenom. Zar to nije prenapuhano?

Ovako, ja nosim svoje, sve filtere tj.sva tri, ulje...600kn Lageros + servis oko 400kn za sve to, 1000kn je oćeš nećeš

Opet, pa neće ti netko to raditi za 100kn, bojim se da više ne, ruku možda malo manje kod drugog servisera

Link to comment
Share on other sites

Mene su pokrali, izvrijeđali, AC Poreč na prvom servisu. Autobenussi nisam dobio zamjensko vozilo za tvorničku grešku tako da sam odusto od drugog servisa u ovlaštenom i ugradio plin. Deru te ko ovcu i neuvažavaju reklamacije.

Najgori servis-ovlašten servis.

Moj je meho Boyski doktor znanosti za njih.

U AC Poreč rade djeca i stari alkoholičari. Svi nose u džepovima one čokančiće od deca i javno cugaju

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Lowlife said:

Pa ako svaki put mjenjas sve filtere onda je to fer cijena za ovlasteni.

Svakih 15tkm sve!Pa i je u načelu

Link to comment
Share on other sites

Malo pretjerano. Interval za f zraka i goriva je 60tkm. Bilo bi dosta na svakih 30tkm da ga srezes na pola. A za filter goriva mislim na 15k km da stvarno nema smisla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rekao sam tri filtera (Zrak, klima, ulje), Filter goriva je išao na 45tkm, opet na 90...Nije pretjerano, taman je, ja neznam da li si vidio f.zraka nakon 15tkm??

Link to comment
Share on other sites

Prema servisnoj za Megan IV benzin, filteri vazduha i klime idu na 30000km ili 2 godine. U subotu bio na prvom servisu (10.550 km) zamjenili samo ulje i filter ulja.

Link to comment
Share on other sites

Filter kabine ima mi smisla 2x godisnje. Ali filter zraka nekih 20tkm mi je jos u ok stanju. Dobro puno ovisi u kakvom podrucju zivis tj vozis. Filter goriva kad mjenjam na 30tkm nema nikakvih sedimenata. Znaci i to je vjerojatno pretjerano.

Link to comment
Share on other sites

Nakon 20000 km ga usises usisavacem i ide jos najmanje 10000 km . [emoji38]
A kabine, da, i 2x godisnje, ak je lako dostupno. Na meg 3 mu se francuske majke naj***m dok sve raskopam i dođem do filtera i jos me kicma ukljesti. Vauvau ima dva vijka ispod ladice i zamijenis filter kabine za 4 minute.

Link to comment
Share on other sites

Sve ok, filozofija je moja i takva ce i ostat👍🏻

Link to comment
Share on other sites

Pa ako svaki put mjenjas sve filtere onda je to fer cijena za ovlasteni.
Pa zasto za Boga miloga SVAKI put mijenjati SVE filtere?!
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vip3141 said:
3 hours ago, Lowlife said:
Pa ako svaki put mjenjas sve filtere onda je to fer cijena za ovlasteni.

Pa zasto za Boga miloga SVAKI put mijenjati SVE filtere?!

Ko da te pitaju u servisu.... 

Link to comment
Share on other sites

Pa zasto za Boga miloga SVAKI put mijenjati SVE filtere?!
Pa njegov je auto i lova. Ako mu je fora sve zamjenit odjednom zasto ne. Moje misljenje je da je bacanje novca u vjetar iako i skratis predvideni interval na pola. Jedino sta na svom autu radim cesce je izmjena ulja i filtera. To ide svakih 10-12tkm umjesto 30tkm i to mi jedino ima smisla.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedino ak koristis aktivni ugljen, on prestane djelovati nakon nekog vremena.. ali filtracija od prasine i dalje traje. Filter zraka na usisu u masinu Nakon 20000 km ima isti protok ko novi ako nije pun lisca itd.
Ak se vozis po sumi ili slicno onda se prije zapuni.

Link to comment
Share on other sites

Filter zraka nema potrebe svaki servis mjenjat nego svaki drugi, malo ga ispiriš i vratiš. Filter kabine svakako jer nakon godinu dana već izgleda Bože mi oprosti....

Link to comment
Share on other sites

Jel ima netko vezu u ovlastenom za VAG? Trebam provjeru povijesti za jednog Audija.

P.S.
Da ne bude da je beg cicija, dajem 100kn za izlistanje.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, filtere mijenjam svakih 15tkm, a ako pitam ovlašteni, njima je prerano i za ulje na 15tkm, moji bi sve po psu. Vozim auto koji mogu održavati, kada se budem držao drugih principa, vozit ću "višu" klasu. Završili u offu a samo sam htio čovjeku usporediti lovu koju daje s mojim troškom za istu stvar

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav, dali ide tko u Varaždin kod Kosa na servis?  Pa me zanima kakva su iskustva sa njima

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Dobio sam preporuku da izaberem ZAK da mi servisira drlju u garantnom roku. Moram priznati da su jedini ponudili ELF ulje koje je 100 kuna jeftinije po litri od adekvatnog Castrola u istoj RN17 normi. U konačnici to znači nekih 600 kuna jeftiniji servis.

S druge strane, kada sam im napisao kaj bi sve trebalo pogledati na autu unutar jamstva, prekinuli su komunikaciju pa sam odlučio da ću ipak odraditi skuplji servis u Zagrebu jer mi se ne da drkati do Karlovca da bi mi rekli da je to "sve normalno"

E sad, da li ima ovdje na forumu ljudi koji posjećuju ovlaštene servise u Zagrebu i da li imaju za preporučiti koji je najmanje loš? Konkretno, Štarkelj ili ROCA?

Unaprijed hvala.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.