Jump to content

Fluence, opruge u prtljazniku


vlovrec

Recommended Posts

Jel mi moze tko fotkati one 2 opruge u prtljazniku koje služe da drže vrata gore? Jedna mi se već drugi put otkačila. A ako me sjećanje ne vara tamo na sredini su i neke plastike (crvene boje). Dal to služi da se ne otkači ili samo da ne lupa?

Jel zna tko zbog čega mi se to otkači? Uvijek je ista otkačena..

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno rastegnuta pa se zbog toga otkači. Probaj ju skratiti za 1 krug, samo pazi da ne pukne.

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno rastegnuta pa se zbog toga otkači. Probaj ju skratiti za 1 krug, samo pazi da ne pukne.

580ca2da5faffdd788563b02e6cd8409.jpg

Nisu to one klasicne opruge nego ovakve kao na slici. Od lijevog kraja do desnog. Cak se i plastika vidi, al ne detaljno, cini mi se da mi dio te plastike fali

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

580ca2da5faffdd788563b02e6cd8409.jpg

Nisu to one klasicne opruge nego ovakve kao na slici. Od lijevog kraja do desnog. Cak se i plastika vidi, al ne detaljno, cini mi se da mi dio te plastike fali

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Evo slika kak je kod mene. Sad sam stavio vezicu, da ne padne na pod. Nekako mi se cini da su te plastike samo da ne lupa preko jama. A da se meni otkaci iz nekog drugog razloga

d59e35935f6219a21fab1ce3a9dda594.jpg311a7c90a3618343725b00d1cb41b834.jpg6d9c444661bfc1792c36aed6a9161a74.jpg

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne, na drugoj slici lijevo uporiste za oprugu koja drzi desni dio vrata. Ova crvena plastika je držala opruge skupa, al je pukla. To sam samo vezicu stavio da ak se otkači da ne padne skroz dole. A i moji me uvjeravaju da bu sad ta vezica držala da se ne otkači jer je tako slično držala ta crvena plastika koja je pukla. Mada se meni čini da joj je jedina funkcija bila da opruge ne lupaju jedna o drugu dok idem preko jama...

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Te plastike su distanceri i nemaju one snage držati gtorzione šipke.

To što šipka ispada je tvornički "feler" tj. sama šipka je prekratka pa ispada iz ležišta.

Jedino riješenje je druga odgovarajuće dimenzije , ne znam je li još u garanciji , jer znam na par Fluenca je bio taj problem.

Link to comment
Share on other sites

Te plastike su distanceri i nemaju one snage držati gtorzione šipke.

To što šipka ispada je tvornički "feler" tj. sama šipka je prekratka pa ispada iz ležišta.

Jedino riješenje je druga odgovarajuće dimenzije , ne znam je li još u garanciji , jer znam na par Fluenca je bio taj problem.

nije u garanciji, star je 6 godina... AL problem rješen dosta bezbolno, trošak 10kn :) i jedno uništeno svrdlo, pošto je šipka poprilično tvrda...

Na kraju sam ju probušio, stavio podložnu pločicu i čavao :) 

Evo slike rješenja...

fl1.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.