Jump to content

Nadzor tlaka u gumama (fluence)


goran_sch

Recommended Posts

Može malo pojašnjenja tko ima iskustva

Dakle auto ima sustav nadzora tlaka u gumama

 

što se dešava kad stavim zimske gume bez senzora

što se dešava kad vratim ljetne gume sa senzorima ali ne na ista mjesta?

Link to comment
Share on other sites

Kad nemas senzore pokazivat ce grešku da nisu dostupni.

Ne znam kako je kod tebe ali na Laguni 2 ako nisu na pravim mjestima nece biti skoro nista, osim što ce pokazivati npr da su zadnje gume napumpane vise nego prve.

Na Laguni 3 pokazuje grešku cijelo vrijeme.

Link to comment
Share on other sites

samo da ne pišti!!!

kako sve skupa kompliciraju i izvlače lovu iz novčnika

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ugasio tu opciju preko kompa za nadzor,a senzore imam za prodati?

Ako kome treba sa clio 197

Inace jedno vrijeme mi bio kljuc svjetlio zbog toga, pa lude natpise izbacivao, i nestale mi gume sa centralne slike gdje su inace sve 4 nacrtane

 

Jednom se vozim i samo bum sve svjetli da su sve 4 pukle hah...a senzora nema..malo hoce malo nece ?.

Samo off na komp i nemas brige

20160203_141403.jpg

20160202_184609.jpg

Edited by Vox2
Link to comment
Share on other sites

Pošto su u HR dosta stroži na tehničkom pregledu da ne budeš imao tu nekih problema zbog "neispravnosti"?

Link to comment
Share on other sites

To si u servis išao da ti na kompu isključe ili postoji opcija preko izbornika

Link to comment
Share on other sites

ako ti netko ima clip ,spoji ti i isključi ... ja sam i ono automatsko paljenje xenona ugasio itd, jer su mi svjetlili i kad je 0 bila ... sve se dade =)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Htio bih isključi sustav nadzora tlaka u gumama  da mi ne svijetli upozorenje (stavio zimske bez senzora)

servis mi je rekao da ne može na novim autima

ima tko suprotno saznanje

Auto Fluence 2016G

Link to comment
Share on other sites

Zar nema nitko nikakav prijedlog? pa nije valjda da ja jedini imam problema sa time?

Link to comment
Share on other sites

Pa rekli su ti... ili drugi set senzora za zimske ili iskljucit... uzmes neke aftermarket programabilne i iskodiraju se identicnim kodovima ka originali pa ce prijelaz bit neprimjetan.

Link to comment
Share on other sites

ili se navikneš na to...

svjetli lampica dok je ne poništiš

onda se opet pali nakon 9 minuta ako brzina prelazi nekih 60-70km/h

barem je tako kod mene...

Link to comment
Share on other sites

ma svijetli servis (onaj ključ) i posebna lampica za gumu i još k tomu na velikom ekranu ali to se da ugasiti

staviti ću naljepnicu preko toga jer ovako iritira pogotvo po noći

neznam zašto seronje nisu omogućili da se to isključiti barem kako mi ovi u servisu kažu ali njima nikad nemožeš 100% vjerovati zato sam i pitao tu dali netko zna

poprilično me ispizdio taj bezobrazluk sa tom gluposti stvarno debilan propis i potpuno nepotreban koji ide nekom proizvođaču ventila na ruku

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.