Jump to content

Engine fault P0300


ivan.martinko

Recommended Posts

I dalje neznam cije je ivalutetnije gorivo usipat u auto, konkretno 100-tka. Crodux ili Petrol? ?

Link to comment
Share on other sites

Crodux uvaza 100tku iz Pančeva, a Petrol iz Italije ( skladiste je u Kopru i pune ga iz Italije). Koje je kvalitetnije nemam pojma, a iskreno

vozim se na LPG tak da to malo benzina kaj potrosim mi je svejedno kaj je.  

 

Edited by Kopriva
Link to comment
Share on other sites

evo skoro tjedan dana od izmjene svječica i sipanja surosuper 98 nemam nijedan misfire.. budemo vidli dalje..

Link to comment
Share on other sites

poskidao sam svječice i bobine i bobine su sve original, imaju iste serijske brojeve, Beru, made in Germany, svječice su pretpostavljam isto nikad mijenjane, auto ima sad 85000 km, imaju ajnzece na keramici od iskre kak je išla na sentralnu.. to su Renault 7700500144 o to njima radi, Beru, Bosch? ili možda eyquem..

ne mislim stavljati renoove svječice nego ngk BKR6EZ, 

https://www.ngk.de/nc/en/product-finder/produktfinder/PKW/ZK_BENZINER/RENAULT/MÉGANE 2/BKR6EZ/11828/

uvijek sam u sve aute stavljao NGK i tak mi je običaj. ima neko neku drugu preporuku? ne vidim potrebe za ove trokrake svječice..

65855-1.jpg

svj1.jpg

svj2.jpg

15033790.jpg

Ova svijećica nikad nije dolazila u prvoj ugradnji kod K4M motora.

Ova svijećica ide u taj motor  s88ktAG.jpg

Link to comment
Share on other sites

A ja sam izvukao ovu gore sa 3 elektrode. Tko ju je ugradio i kad ne znam, jer nigdje nije evidentirano. U baoticu je auto bio zadnje na 56000 km a kasnije kod nekih drugih servisera. Mozda je netko od njih to stavio makar sumnjam. To su lokalni mestri koji uglavnom odu u tokic i slican ducan i stave aftermarket dijelove. Champion ngk itd. Ova svjecica je iz starije generacije motora to sam saznao i sam. Do 2000. g je isla i to u 2.0 masine. Kako god od promjene nema vise misfirea zasad unutra su ngk made in france.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.