Jump to content

Kupnja 19 ph2 1.8 16v


tomislav livno

Recommended Posts

zanima me na što treba gledati pri kupnji ovog modela, kolika mu je potrošnja i slično

Link to comment
Share on other sites

Isto kao i kod svakog starog auta. 

Da li je i koliko i gdje trul, stanje instalacija po autu, kako motor radi..

Neki konkretan imas u planu ili nasumicno pitanje? 

Ako je neki konkretan auto mozda netko zna nesto o njegovoj proslosti a moze biti od pomoci.

A potrosnja sve ovisi 8-10-15..

Edited by laci
Link to comment
Share on other sites

Eto strpi se tsmo do 2.mj iduce godine jer ja prodajem svoj...78 000km auto tip top..bio garaziran dok ga nisam uzeo..ima crticu jednu koju treba ispolirat...boja prva. Ma kaj da ti pricam trebas to vidjet.

 

20160501_151719.jpg

20160501_151654.jpg

20160709_222250.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eto strpi se tsmo do 2.mj iduce godine jer ja prodajem svoj...78 000km auto tip top..bio garaziran dok ga nisam uzeo..ima crticu jednu koju treba ispolirat...boja prva. Ma kaj da ti pricam trebas to vidjet.

Jel to 1.8 16V?

Nekako mi ne dijeluje da je!

Link to comment
Share on other sites

Samo sam htio reći da čovjek gleda nešto sasvim drugo od onoga što ti nudiš.

 

Link to comment
Share on other sites

Djeluje vrlo uredno na slikama.

Svakako ga treba pogledati pa onda donjeti odluku.

A i cijena je uredu. Nekih 6000kn (+ -) 

 

Link to comment
Share on other sites

Kao bivši vlasnik R19 16V ti mogu reći sljedeće:

  • Slabe točke su im rubnjaci, tamo prvo počnu truliti
  • Zadnji most bi strunuo i auto bi propao. Novi originalni je oko 3000kn
  • Motor je vrlo osjetljiv na ulje. Od krivog ili starog ulja mu najčešće prolupaju hidropodizači, pa ih poslušaj
  • Kočnice: nova ABS pumpa košta nevjerojatnih 22000kn, pa se tu često kemijalo pogotovo jer je falilo rabljenih. Inače kad ABS pumpa ne radi kočnica otvrdne, ali na R19 16V kočnica propadne kad ABS pumpa krepa! Senzor ABSa jedan dođe 1200kn original, a poluosovine su se znale mijenjati za one koji nemaju ABS prsten i izbaciti ABS pumpu.
  • Originalna profilirana Recaro sjedala su mu najudobnija sjedala u kojima sam ikada sjedio. Točka. Obično su sva poderana :)
  • Originalno IR centralno daljinsko najvjerojatnije ne radi.

Inače meni je po ZGu trošio oko 9.5 l/100km, po zimi litra do litra i pol gore. Evo ti pa vidi, ovo ti je bio moj: http://www.spritmonitor.de/en/detail/400001.html

 

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

Eto strpi se tsmo do 2.mj iduce godine jer ja prodajem svoj...78 000km auto tip top..bio garaziran dok ga nisam uzeo..ima crticu jednu koju treba ispolirat...boja prva. Ma kaj da ti pricam trebas to vidjet.

 

20160501_151719.jpg

20160501_151654.jpg

20160709_222250.jpg

sacuvaj to do 3mj iduce god :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.