Jump to content

aleeen

Recommended Posts

Zašto se trese? Meni se lagano nekad dok je poluhladan trese na leru na plinu. Na benzin ne.
A tresao se i onomad kad je rikavala remenica radilice

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Auto (motor) radi uredno. Kad nogom stisnem ili toplinsku zaštitu ili lonac sitno u stranu sve bude ok. Plin ili benzin kod mene sve jednako radi. Toplo ili hladno, lonac iza pleše malo...

Sjećam se da je na tehničkom lik gledao lonac kako se trese, ali na moje pitanje jel sve ok, rekao je da nema frke. Mislim da je ovo što je @direstraits rekao, na pola je nosač/prigušnica otišla i malo se pomakao lonac/cijev bliže zaštiti na zavoju. Jer zaštita je fiksna i sve drži ok na njoj.

Link to comment
Share on other sites

On 06. 02. 2021. at 22:54, Vuco said:

Auto (motor) radi uredno. Kad nogom stisnem ili toplinsku zaštitu ili lonac sitno u stranu sve bude ok. Plin ili benzin kod mene sve jednako radi. Toplo ili hladno, lonac iza pleše malo...

Sjećam se da je na tehničkom lik gledao lonac kako se trese, ali na moje pitanje jel sve ok, rekao je da nema frke. Mislim da je ovo što je @direstraits rekao, na pola je nosač/prigušnica otišla i malo se pomakao lonac/cijev bliže zaštiti na zavoju. Jer zaštita je fiksna i sve drži ok na njoj.

Žena udarila u nešto, spigala se toplinska zaštita i veli da nije bilo jednog vijka dolje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

možda sam već pitao, ne sjećam se... mislim da mi ovo ljeto neće proći megane na tehničkom zbog preloše intenziteta/jakost, bolje rečeno slabosti farova, desni je sve gori i gori i skoro da uopće nema nikakvog snopa na cesti... gdje najjeftnije proći/kupiti far? gledao sam ima novih kineskih na siluxu za 400-tinjak kuna komad - ovo mi je bolja opcija, nego da kupujem opet nešto već s izgorenim projektorima rabljeno original od valea i još me zanima koliko je komplicirano za promijeniti oba fara, s time da bih prvo išao na desni i vidio situaciju? dali treba šta fino podešavati ili je po principu -razmontiraj-montiraj-? elektronika od motorića za podizanje snopa? itd.?

Link to comment
Share on other sites

Promjenit farove nije neki problem. Samo nakon promjene to sta kazes trebalo bi inicijalno podesit snop na visinu, najbolje da odes u bilokoji servis ili mozes i sam sa metrom po mraku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@aleeen sa starih farova se prebace motorici i nosači farova koji su zanitani. To nije neki problem.. Nisu ni ti zamjenski farovi neka sreca, ali su dosta jeftiniji od valea i par godina će izdržati.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I kupi odmah 2 nece bajno izgledat jedan stari 1 novi

Poslano sa mog koristećiTapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lowlife said:

Promjenit farove nije neki problem. Samo nakon promjene to sta kazes trebalo bi inicijalno podesit snop na visinu, najbolje da odes u bilokoji servis ili mozes i sam sa metrom po mraku.

našao sam neki youtube link di neki grk skida prednju masku (https://www.youtube.com/watch?v=UOGAE92j_-Q), je li to dobar put kojim treba krenuti? treba mi malo više input informacija da kada se bacim na posao budem spreman, ali i ja isto mislim da nije bog zna koliko komplicirano, a šta se tiče snopa svjetala, to mi i mehaničar i hak i svaka baja na uglu, pa i na tehničkom ima regloskop

47 minutes ago, grgaph2 said:

@aleeen sa starih farova se prebace motorici i nosači farova koji su zanitani. To nije neki problem.. Nisu ni ti zamjenski farovi neka sreca, ali su dosta jeftiniji od valea i par godina će izdržati.

 

 

vidim na siluxu neke jeftinjave kineski farovi dolaze i sa motorićima, par godina je skroz ok

2 minutes ago, frenchkey said:

I kupi odmah 2 nece bajno izgledat jedan stari 1 novi

Poslano sa mog koristećiTapatalk
 

auto ima 400 000, peri i deri, drži vodu dok majstoru ne odu, osim na siluxu, gledam da ima lijepih valeovih farova u sloveniju, reklamiraju se i na njuškalu, 50€ komad/desni koji meni i treba + 5€ poštarine

Link to comment
Share on other sites

bio sam danas na POKUŠAJU optike, kaže lik spone i krajnike treba mijenjati i na lijevoj vilici kugle, koliko to može biti para otprilike?

Link to comment
Share on other sites

Promjenis obje kugle, sta ces jednu pa za 2 tjedna drugu? Cijena ovisi koja kvaliteta dijelova i majstor koji radi.

Link to comment
Share on other sites

šta su kugle uopće? sutra mijenjam obje spone koje su u banani totalno, ostalo sve je navodno ok, manžete su svugdje isto ok

Link to comment
Share on other sites

krajnik znaci

Link to comment
Share on other sites

pa kugla i spona su jedni te isti dijelovi, šta ne

Link to comment
Share on other sites

Ne. Kugla drzi rukavac za vilicu a spona volana i krajnik za letvu volana. Upisi u google pa bus znao vise.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

šta je to obd2 put (hoda) volana? tako nešto u tom kontekstu? meho koji mi je trebao raditi optiku je rekao da se nakon sređivanja lufta i optike napravi i taj obd2 put volana? meni sada nakon odrađene optike (i zamjene dijelova koji su bili u banani), još uvijek malo volan vuče ulijevo, skroz malo, ali da ide 100% pravocrtno po cesti, ne ide... možda i previše očekujem od već pomalo dotrajale mašine s 400 000km?

Link to comment
Share on other sites

Možda je mislio preko OBD 2 kut volana?
Ako ne prijavljuje nikakvu grešku onda to ne treba dirati.
Očito optika/špur nije dobro napravljen ako vuče u jednu stranu ili su gume loše.

Link to comment
Share on other sites

Ma nije nego ga zajebava letva volana. Tak i meni visi lagano u lijevo, a kada brzo cimam volan lijevo- desno u onom sklopu kod noga nekaj tucka...
Isto probali preko dijagnostike resetirati taj kut volana, nije pomoglo.

Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

da, šta to znači obd2 kut volana?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

naručio sam si dva fara za zamjenu. može kakva uvertira na šta obratiti pozornost i kako zamjeniti najlakše farove da budem već spreman kada mi stignu za par dana na mjestu, jel itko to radio od vas

Link to comment
Share on other sites

Stavi nove žarulje u nove farove. Branik ide dole da bi dohvatio donje vijke od farova. Pregledaj konektore ako su oksidirani.  
Cca 1h posla na lagano ako sve ide kako treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ok, jedva čekam da se zezam s time 😃

Link to comment
Share on other sites

Lijepo namjesti farove jer ti oni diktiraju položaj branika (zazor između branika i haube)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.