Jump to content

aleeen

Recommended Posts

francuski, ti bi mi to mogao odraditi?

Link to comment
Share on other sites

Ekipa, trebam preporuku nekog dobrog autoelektričara u ZG jer mislim da će trebati malo istraživati.

Kao da je neki kontakt u pitanju koji treba precizno detektirati.

Zadnjih mjeseci Megane me zna zezat s paljenjem, zna se ugasit na semaforu, zna cuknut u vožnji pa čak se i ugasio u vožnji jednom prilikom.

Kod paljenja tj. ne paljenja izbaci "electronic fault" grešku. Ne vergla ništa, ne vrti, samo se sve lampice popale na komandnoj ploči, uključujući i STOP lampicu. Jedino što se čuje je ventilator u motoru koji radi i ne gasi se ni s vađenjem kartice. Nakon par minuta čekanja i zezanja s karticom "unutra-probaj upalit-van", kao da se resetira sam od sebe i upali normalno kao da ništa nije bilo.

U vožnji zna cuknut, jednom mi se i ugasio. Danas mi se ugasio na semaforu, upalio nakon toga za pol minute.

Inače, bio sam već na dva mjesta, prištekana je i dijagnostika, ništa konkretno se ne vidi. Najbolja fora je kad dođeš do majstora, sve radi super, pali super, vozi super, majstor ne vidi problem jer zaista nije odmah evidentan.

Dakle, molim neku preporuku iskusnog autoelektričara koji po mogućnosti pozna Megane II kao auto.

 

Link to comment
Share on other sites

Senzor polozaja radilice, u kakvom je on stanju, ciscen/mijenjan ikad?

Link to comment
Share on other sites

Kruno odličan majstor i ne dere kožu cijenama

098 281 245

Klokočevac Samoborski 5

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zveroboy said:

Senzor polozaja radilice, u kakvom je on stanju, ciscen/mijenjan ikad?

Ne znam. Nije mijenjan zadnjih 10-ak godina sigurno, mislim da nije ni čišćen.

Ne bi li greška u senzoru trebala biti evidentna na dijagnostici?

 

9 minutes ago, mata73 said:

Kruno odličan majstor i ne dere kožu cijenama

098 281 245

Klokočevac Samoborski 5
 

Bome ima i odlične recenzije koliko vidim.

Znaš li možda, jel pretrpan kad je tako dobar? Čeka li se na termin?

Link to comment
Share on other sites

Senzor položaja radilice što je spomenuo @zveroboypo simptomima koji se opisuju po internetima bi zaista mogao biti potencijalni problem.

Iako, čini mi se da kod neispravnog ovog senzora auto, kad govorimo o paljenju, vrti, ali ne sastavlja (ne pali). Je li to točno? Meni kad se problem javi neće ni zavrtit.

Edited by Luka
Link to comment
Share on other sites

francuski, ti bi mi to mogao odraditi?
Ako nije problem u elektronici, da
Link to comment
Share on other sites

Bome ima i odlične recenzije koliko vidim.
Znaš li možda, jel pretrpan kad je tako dobar? Čeka li se na termin?
Uvijek bi mi riješio auto za max 3-4 dana. Uglavnom zove već sutradan da je gotovo ili da je našao problem
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, frenchkey said:
17 hours ago, aleeen said:
francuski, ti bi mi to mogao odraditi?

Ako nije problem u elektronici, da

ajde može, ključ po ključ, koliko para tražiš za tu uslugu?

p.s. ja bi sve naručio preko aliexpressa, šta treba? dva kućišta za ključ i mikoprekidače x6 kom.? to se sve kupuje odvojeno?

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Luka said:

Iako, čini mi se da kod neispravnog ovog senzora auto, kad govorimo o paljenju, vrti, ali ne sastavlja (ne pali). Je li to točno? Meni kad se problem javi neće ni zavrtit.

da, točno je, ili se ugasi odmah nakon paljenja

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Naravno da nisam vidio sve probleme i greske koje M2 moze imati, al moglo bi se reci da sam vidio veliku vecinu..

Idem u petak za more, ujutro preparkiravam auto da me doceka ne prevruc poslije posla, slucajno brisace okinem, ono - prc milojka , vuce se ko old dog na vrućini

jedva naprave krug sim - tam, sporo uzasno, stanu pa opet krenu.

Cini mi se da je motoric brisaca oslabio, to bi bilo ovak ovdokativno.

Moze kaj drugo bit ? Moram priznat da ono kaj bi mogao bit uzrok su nosaci za bicikl na zadnjim vratima, oni blokiraju brisac zadnji(iako ga ne palim doduse), on se valjda pali automatski kad idem u rikverc pa se mozda tu motoric pregrijao pa tak sporo radi ?

Link to comment
Share on other sites

Vrata sa vozaceve strane su nekako dobila klepetav zvuk kad se zatvaraju, dok npr zadnja vrata iza vozacevih jos imaju zvuk kao da su nova.

Jel problem u tome sto je door stopper element (vidi link) koji je na donjem nosacu vrata propao, pa da tamo trazim problem, ili postoji neko drugo mjesto na vratima, koje tipicno stvara takve probleme? Hvala.

 

Link to comment
Share on other sites

99 posto. Ja sam dvaput mjenjao.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

i ja bih trebao na prednjim lijevim

kod Turčina iz gornjeg videa naletjeh na još jedan zanimljiv upgrade

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hm, vidim na vec dva tri videa, da turci vare donji dio osovine od door stoppera, na samo tijelo, morat cu bolje pogledat sta to zapravo izvode, mozda taj spoj je orginal isto fiksne prirode, pa pukne i zato su vrata klepetava kod zatvaranja.

Danas bas podmazao sve te nosace/osovine vrata i gepeka, sa onim nekim dry pfte lube u spreju (ne ljepi se prljavstina na tu mast), i kasnije kvake tj njihov dio po kojem klize van unutra iz vrata jos sa silikonskim uljem u spreju iz Lidla.

Edited by zveroboy
Link to comment
Share on other sites

Ja sam cijelog skidao pa su vrata bila lepršava i trebalo je pazit po jakom vjetru. :zubo:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

družili smo se tamo negdje od 04 / 2016 :D

oboje smo se namučili u toj 7-godišnjoj vezi, ali naravno - većina trenutaka provedenih i proputovanih zajedno, bilo je jako lijepo, napravili smo zajedno cca. 180 000 km :)

bio si moj prvi auto - i hvala ti na tome, a i svemu ostalom :)

❤️ ...ZBOGOM MEG II... ❤️

 

P.S. nimalo nevažno, sada mi je palo na pamet - zahvaljujem se forumašima na svakoj pomoći, na ovaj ili onaj način, da uštedim koju kunu i sam popravim neke jednostavnije stvari - VELIKO HVALA I KAPA DO PODA!

Edited by aleeen
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

prema nekakvoj vašoj procjeni

za koliko bi mogao utopiti megana?

lokalni mehaničar mi nudi 200€ max. :D

Link to comment
Share on other sites

Reci mu da bez iljade ne dolazi. :dobroje:

Poslano sa mog 2201116PG koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.