Jump to content

aleeen

Recommended Posts

Želiš reći da ne zna dimenzije guma svog vozila?

Cijena je previsoka ili preniska? Ja sam išao na opciju 100kn po gumi + 150kn po felgi = 250kn.

Link to comment
Share on other sites

pa kazem cijena je ok. i da ocito nezna svoje dimenzije. to su dimenzije na mk2 na mk1 ide 195/50/15 ako se nevaram il tako nesto

Link to comment
Share on other sites

imam problem sa retrovizorima na Meganu 2 (1,9 dci) 2005.g. uopće ne rade, u biti takav je i kupljen polovni sve i svašta sam gledao a ovo je promaknulo, sada imam vremena pa sam mislio malo proćeprkati ali nema ideje od kuda krenuti gdje uopće ima osigurače a i vanjska kvaka od vozačevih vrata mi zapinje i ne vraća se kužim da trebam skinutu tapacirung vrata da bih došao do kvake ali šta onda sa njoj ili da odmah pripremim polovnu 

Link to comment
Share on other sites

pa kazem cijena je ok. i da ocito nezna svoje dimenzije. to su dimenzije na mk2 na mk1 ide 195/50/15 ako se nevaram il tako nesto

ok hvala miloše puno, oduvijek poštujem tvoje sudjelovanje u ovoj temi

Link to comment
Share on other sites

imam problem sa retrovizorima na Meganu 2 (1,9 dci) 2005.g. uopće ne rade, u biti takav je i kupljen polovni sve i svašta sam gledao a ovo je promaknulo, sada imam vremena pa sam mislio malo proćeprkati ali nema ideje od kuda krenuti gdje uopće ima osigurače a i vanjska kvaka od vozačevih vrata mi zapinje i ne vraća se kužim da trebam skinutu tapacirung vrata da bih došao do kvake ali šta onda sa njoj ili da odmah pripremim polovnu 

Ej, da bi dosel do osiguraca moras otvoriti vrata i onda pretinac otvaras lijevo kod volana.

Ne radi ni suvozačev ili ?

Link to comment
Share on other sites

ovo je h7 koju sam sada išao izvaditi iz desnog fara jer je katastrofa svjetlila od samog početka, a stavio sam je prije par dana

dali je moguće da se žarulja ovako izobliči?? inače je proizvodnja kina i dobio sam je sa setom garnitura uz druge žarulje, i kako sam napisao - ona je funkcionalna još uvijek, ali katastrofa svijetlo baca na cestu, kao svijeća

P.S. ispala mi je ona plastika koja je držala stopice zajedno, dali postoji kakva šansa da se međusobno dodirnu? po meni ne, a plastiku mi je nemoguće sada vratiti, jer je ispala smeđa žica koja je kratka i bojim se da bi za taj malen posao obaviti trebalo ipak razmontirati gumu i unutarnju plastiku/blatobran

WhatsApp Image 2017-01-17 at 17.11.42.jpeg

Link to comment
Share on other sites

to je kvaliteta.. imas srece da nije eksplodirala sto bi uslijedilo nakon par sati.  ocito je bilo i drugih plinova u zarulji sem potrebnog pa je doslo do prebrzog izgaranja zarne niti, depozitiranja istog na staklu sto znatno zagreva staklo koje omeksa i ovako nabubri...

uzmi ljepo osram original 50kn i...

Link to comment
Share on other sites

ne mogu vjerovati da ovakvi "proizvodi" prolaze test kvalitete :D očito to ne postoji :D

uzeo sam hella px26d, nemam pojma, čini se kao obična žarulja, normalne kvalitete

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

netko je negdje napisao da ima tema u kojoj je opisan proces resetiranja / kalibriranja volana na megane 2...pa ako me može netko uputit jer ne mogu nać tu temu...hvala

 

Link to comment
Share on other sites

imam problem sa retrovizorima na Meganu 2 (1,9 dci) 2005.g. uopće ne rade, u biti takav je i kupljen polovni sve i svašta sam gledao a ovo je promaknulo, sada imam vremena pa sam mislio malo proćeprkati ali nema ideje od kuda krenuti gdje uopće ima osigurače a i vanjska kvaka od vozačevih vrata mi zapinje i ne vraća se kužim da trebam skinutu tapacirung vrata da bih došao do kvake ali šta onda sa njoj ili da odmah pripremim polovnu 

Osigurac od retrovizora ti se nalazi u motornom prostoru i nije bas lagano doci do njega. Potrebno je vaditi akumulator vanka.

Link to comment
Share on other sites

Je li to ono kad smotaš do kraja u jednu stranu i zadržiš 5 sekundi, pa onda isto tako u drugu stranu?

valjda je al trebam konkretne podatke

Link to comment
Share on other sites

imam problem sa retrovizorima na Meganu 2 (1,9 dci) 2005.g. uopće ne rade, u biti takav je i kupljen polovni sve i svašta sam gledao a ovo je promaknulo, sada imam vremena pa sam mislio malo proćeprkati ali nema ideje od kuda krenuti gdje uopće ima osigurače a i vanjska kvaka od vozačevih vrata mi zapinje i ne vraća se kužim da trebam skinutu tapacirung vrata da bih došao do kvake ali šta onda sa njoj ili da odmah pripremim polovnu 

moja suvozačeva kvaka se isto nije vračala kak treba..morao sam ju malo pogurnut..pošpricao sa wd..skineš tapicirung i pošpricaš mehanizam,kod mene se isplatilo

 

 

Link to comment
Share on other sites

jučer navečer sam primjetio vrlo čudnu stvar po prvi puta na svom autu, stavio sam ga u rikverc da izađem sa parkinga a kako je veliki zid bio iza mene - bilo mi je čudno kako ništa ne vidim, ništa ne svijetli - kad ono skužim da se nisu upalile rikverc žarulje, izbacim iz rikverca, opet ubacim - sve ok, opet u prvu pa rikverc, ništa, ne svijetli i tako par puta, pretpostavljam da je negdje bio kratki spoj, ili se možda kakva greška pojavila, pratiti ću kroz par dana dešavanja

Link to comment
Share on other sites

valjda je al trebam konkretne podatke

upališ auto i ugasiš. mora ostati kartica unutra a auto mora lockati sve, dok volan trebaš bez serva na snagu okretati skroz ulijevo i držati u tom položaju 10 sekundi. dakle napeti volan skroz do graničnika i tako napet držati, pustiti i isto ponoviti u desnu stranu skroz i držati 10 sekundi. nakon toga pustiti volan (ne ravnati ga) upaliti, izravnati i probati  voziti.

po potrebi ponoviti postupak, meni je nakon 2 takva postupka volan postao potpuno ravan.

Link to comment
Share on other sites

Prekidač rikverc svijetla šteka , dok na kraju ne zablokira skroz.

di se nalazi da ga odmah zamjenim i mirna bosna? 

Link to comment
Share on other sites

i ja sam ga mjenjal, na kraju gertibe kod lijevog kotača, e sad moj je bil "zeleni" da li je isto ne bi znal 

evo moj problem danas nakon dužeg vremena mi je upalio ABS i radi ali kad je auto stao još nekih 2-3 sekunde se čuo dosta čudan zvuk, najvjerojatnije iz ABS pumpe. Nisam siguran da li je to zato jer moram promjeniti zadnje diskove ili mi pumpa polako otkazuje ? 

U usporedbi tata ima dacia Logan i tamo se ne čuje tako glasno. I nema zvukova poslije stajanja.

Link to comment
Share on other sites

Jel ti se čuje ABS kod svakog prvog kretanja nakon što upališ auto ? Ono, kao da nadrukava unutra ?

Link to comment
Share on other sites

ne znam kako da objasnim ne svakog kretanja samo dok duže stoji cca dva dana onda samo dok krećem i samo prvi put u prvoj dok ubrzava se čuje ko da nešto lupi tri put i onda je ok. Dok koći ne zabacuje ni ništa samo to. i to se pojavljuje od nedavno

Edited by Matija_vz
Link to comment
Share on other sites

Meni se kod svakog paljenja i prvog kretanja čuje to kao neko lupkanje 3 puta (i ovisno je o brzini auta kak mi se čini). Kažu svi majstori - ABS pumpa, kod nekih autiju se čuje tako, kod nekih ne. ABS deli, ESP dela. Ne brinem se.

Link to comment
Share on other sites

kaj na ABS pumpi more prdnuti ? Mislim možda pošto je tolko soli i svega a i moji diskovi zadnji su za otpad da jednostavno se zacvika nešto, dok zatopli počinju popravci i otkrivanje auta. 

A  da pušta koja cjevčica bi svijetlila ABS lampica ? 

Link to comment
Share on other sites

To je normalno. Kad nesto crkne, znat ces. Upali se upozorenje i dijagnostika pokaze sta je za zamjenu.

Link to comment
Share on other sites

a joj :D 

a sad najbolje pitanje a kolko to dođe ? Nema ESP-a 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.