Jump to content

aleeen

Recommended Posts

i ja sam ga mjenjal, na kraju gertibe kod lijevog kotača, e sad moj je bil "zeleni" da li je isto ne bi znal 

evo moj problem danas nakon dužeg vremena mi je upalio ABS i radi ali kad je auto stao još nekih 2-3 sekunde se čuo dosta čudan zvuk, najvjerojatnije iz ABS pumpe. Nisam siguran da li je to zato jer moram promjeniti zadnje diskove ili mi pumpa polako otkazuje ? 

U usporedbi tata ima dacia Logan i tamo se ne čuje tako glasno. I nema zvukova poslije stajanja.

treba dizati auto na dizalicu za promjenu toga ili je dovoljno skinuti gumu uz pomoć dizalice iz prtljažnika i lagano se dolazi do tog prostora? kao da sam vidio negdje tu sliku... nekakav zeleni komadičak plastike zaboden u mijenjač, s gornje strane, nisam siguran dali je može vidjeti od gore, odnosno kada se podigne hauba...?

BY THE WAY, da, sada kada smo kod dizalica - imam jednu užasno nesigurnu situaciju, koja me plaši, imam osjećaj da moja autodizalica iz haube (ona koja original dolazi sa autom, kako da ju drugačije nazovem, škarasta? :D) uopće NE DRŽI, odnosno, kao da malo po malo popušta i mic po mic se lagano spušta auto! to me jako prestrašilo da ili meni ili autu ne bilo šta, ne daj bože... mijenjao sam tada filter nafte, i naravno skinuo desnu gumu, kada sam završio sa poslom, guma više nije išla gore jer je bilo i više nego očigledno da se auto spustio ohoho, imam osjećaj kao da ta dizalica ne može da podnese tu masu, e sad - nisam siguran dali je to normalna i uobičajena stvar, da ta original dizalica malo po malo popušta ili je ova moja baš u banani? još jedanput sam dizao auto uz pomoć te dizalice i dizalica se sva nakosila, toliko da sam se počeo bojati da će "skliznuti" sa svog mjesta i auto pasti dolje na direkt na disk

Link to comment
Share on other sites

Ta dizalica je za slucaj nuzde. Za bilo kakvo sarafanje po vozilu, osigurati vozilo na odgovarajuci nacin, dizalica ne sluzi za to.

Link to comment
Share on other sites

Zaledila mi se tekucina za pranje stakla jer nisam pazio :aua:.

Bilo mi se ispraznilo i ja sam ulio negdje cca 2l

Kako sad da to rijesim: 

1. Dali da uzmem tekucinu do -25 pa da stavim u nutra.

2. Jedan mi je lik rekao da odem u ljekarnu i uzmem 70% alkohol.

3. U garazu sa njim i susiti posudu sa fenom ?

Help.

 

odledila mi se tekucina jer je bilo 0° i kako sam vozio drzao sam nom stop dok sve nije izaslo. Kupio sam u intersparu tekucinu -25° i ta mi se zaledila ????? Zivim u zagrebu a ne u rusiji na -40° lol

Link to comment
Share on other sites

da, intersparova nije baš izdržljiva na niske temperature..i tq i slične jeftinjare..  išao sam kroz liku i ledila mi se na šajbi. kolko para toliko muzike..

Link to comment
Share on other sites

Imate u intersparu na akciji 3L nigrina do -20/25 nisam ziher za 20 kn.

Meni se alfacare do -25 smrzne na šajbi na -8 ;)

Link to comment
Share on other sites

I INA-ina od 4L se ledila na šajbi u vožnji, ali sitne točkice (a isto kao do -25). Mislim kad su bili ovi najveći minusi u Zagrebu (-11°C). No svejedno se moglo 95% šajbe dobro oprati.

Link to comment
Share on other sites

da, intersparova nije baš izdržljiva na niske temperature..i tq i slične jeftinjare..  išao sam kroz liku i ledila mi se na šajbi. kolko para toliko muzike..

Ja ju koristim, sad jedno vrijeme je bilo i -18 i nije se nista zaledilo u posudi, al u voznji se lagalno ledila na sajbi.

Link to comment
Share on other sites

Svaka se bude ledila na sajbi kad ju obrise brisac

jer kad prodju brisaci ostane jako tanak sloj koji se smrzne 

Samo kaj se to brzo odledi

 

Cim malo pocne puhat toplo po sajbi

Link to comment
Share on other sites

najjaca je ova od petrola vitrex koja se po testovima ledi na najnizoj temp

Link to comment
Share on other sites

Ma meni neci da uopce sprica van a -25° jbt koje smece od tekucine jeli ima neka tekucina -40 pa nadalje ? :aua:

Link to comment
Share on other sites

ako nekoga zanima kako skinuti sigurnosni pojas, evo videa di se lik potrudio i snimio: https://www.youtube.com/watch?v=lWzu60eqbY8

po ovome, čak je moguće samo skinuti plastiku, razvući maksimalno pojas po autu i sve dobro očistiti opalom, jedva čekam da kiša stane :D

Link to comment
Share on other sites

najjaca je ova od petrola vitrex koja se po testovima ledi na najnizoj temp

Da li nakon prolaska brisača ostaje onako lagani bijeli film preko stakla? Ja koristim tekućinu iz Lidla koja se ne smrzava nikako ali ostaje taj neki bijeli 'film' nakon brisanja ne odmah nakon što prođu brisači nego nakon par metara vožnje valjda kada se osuši? Shvaćam da je to 'zimska' kemija kod svih tekućina ali ako postoji bolja tekućina koja ne ostavlja fleke zašto ne?

 

Link to comment
Share on other sites

Meni se alfacare do -25 smrzne na šajbi na -8 [emoji6]

Mogu potvrdit. Kupio u Billi.

Sad znam kaj više ne kupovat.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj gore iz lidla, i ja ga imam u autu i nije mi zaledilo ali isto nisam zemo pa da prskam stakla dok mi grijanje ne proradi..

to sam naucio davnih dana dok sam imao sierru, u voznji "naspricao" stakla, prije neg je pocelo spricati bilo mi je jasano da sam se zajebo jer je takorec jos u zrako zaledilo a brisac samo razmazao i ja pras u bankinu, desna guma i felga bajbaj

Link to comment
Share on other sites

meni se ta alfacare iz kauflanda uopće ne sviđa, proizvođač je pena doo ako se ne varam, samobor, zagreb ili tako nešto

ove godine sam prvi put bio na preventivnom besplatnom tehničkom i dobio 3l zimske tećnosti, ta stvar odlično i kvalitetno miriše kada se našpricaju stakla, bacio sam kutiju, dali neko zna o kojem se proizvođaču radi, volio bih i kupiti ponekad ako je to moguće baš tu istu?

Link to comment
Share on other sites

Imam problem s Meganom 2 2005.g. s kvakom vozacevih vrata ima onaj keysgoo i ne vraca se iskoci zglob suprotno od onog otvora gdje ide kljuc i  onda zapinje a u biti ne mogu skuziti kako se cijela kvaka skida s vrata jel imao netko takav problem

Link to comment
Share on other sites

neznam kako objasniti, pbobacu snimiti kasnije danas kako se vadi taj dio di je kljuc, a onda kvaka lako ide van. jer ju kljuc tj taj dio zapravo samo i drzi.

Link to comment
Share on other sites

E da to je neka caka s time neke kopce nesto klik klak, u biti moram to skinuti i baciti na stol da vidim zasto taj zglob nasuprot ovog dijela koji se izvaci iskace i onda gura kvaku prema naprijed i tu se stvara otpor pa se ne vraca 

Jel se gurne iz nutra ili ima neki saraf ili kopce ne vidim nista na tome 

Edited by Alfada Jadarko
Link to comment
Share on other sites

ako nekoga zanima kako skinuti sigurnosni pojas, evo videa di se lik potrudio i snimio: 

po ovome, čak je moguće samo skinuti plastiku, razvući maksimalno pojas po autu i sve dobro očistiti opalom, jedva čekam da kiša stane [emoji3]

Moj pojas je bas u takvom stanju. Iscufan do bola.

Link to comment
Share on other sites

E da to je neka caka s time neke kopce nesto klik klak, u biti moram to skinuti i baciti na stol da vidim zasto taj zglob nasuprot ovog dijela koji se izvaci iskace i onda gura kvaku prema naprijed i tu se stvara otpor pa se ne vraca 

Jel se gurne iz nutra ili ima neki saraf ili kopce ne vidim nista na tome 

MR-365-MEGANE-54.thumb.jpg.e9999c1d1b101MR-365-MEGANE-55.thumb.jpg.aa6016b289d86MR-365-MEGANE-58.thumb.jpg.669b88c54c176MR-365-MEGANE-59.thumb.jpg.47b860adc24b4MR-365-MEGANE-510.thumb.jpg.e0c810fb32afMR-365-MEGANE-511.thumb.jpg.b5c82ba36310

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

SVE to vec ima u manualima koje drzim dostupne vise manje svima, al tesko je malo citat po tome :( 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.