Jump to content

aleeen

Recommended Posts

Ako tko zna koliko kosta filter goriva za megan ll 2007g.1.9.96kw.Kaze mi mehanicar da je oko 300 kn jer se mijenja nekakav cijeli dio a ne samo ulozak??

Zar je moguce da je toliko skup?

I koliko cesto se mora mijenjat filter goriva ??

Link to comment
Share on other sites

Dobro ti je mehaničar rekao,prije je bio i skuplji.Složen je,ima 2 ulaza i 2 izlaza,separator za vodu a osjetnik za vodu prebaciš sa starog filtera.

Mijenja se svakih 60k km.

Link to comment
Share on other sites

Aha tako.Imam auto 4 godine i presao sam 30 000 km a jos nisam mijenjao taj filter pa bi mozda bilo vrijeme.Ok hvala.

Link to comment
Share on other sites

Isti motor ista godina, Laguna 2.

Skoro sam 100% siguran da nisam toliko platio. I da sam mjenjao ulozak samo.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aha tako.Imam auto 4 godine i presao sam 30 000 km a jos nisam mijenjao taj filter pa bi mozda bilo vrijeme.Ok hvala.

Nije bitno vrijeme nego km.Kad napraviš 60 000 km onda ga promijeni.

Link to comment
Share on other sites

U servisnoj knižici mislim da pise da je filter goriva mijenjan na 74 000 km to prije nego sto sam ga ja kupio.E sad dali je servisna ispravna ili ne to nikad necu znati.Sada auto ima 114 000 km.

Slikao bi filter goriva ali nemam pojma gdje se on nalazi??

Evo malo prije sam slikao motor jer su me neki pitali dali imam dpf.Pa evo slike,na drugoj slici je taj znak za dpf.

32d5ccb30639791d3e63d9bad4c1180b.jpga0cbf6a3564e6f09ee1e9cddc595fcd7.jpg

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

vidio sam kod jednog limara danas Captur bez prednjeg branika. Čini mi se lakše zamijeniti posudu za vodu od šajbe nego taj filter. E jesu ga smjestili, majke im ga

Link to comment
Share on other sites

opet ja...vezano za set kvačila...dakle u orginalnom setu dolazi lamela korpa i ležaj, trebam kupit još hidro potisni ležaj ili u kompletu već dobijem sve što mi treba? megane 2 1.6 83kw 2003.

 

Link to comment
Share on other sites

dobijes ono sto dolazi u setu, kako u kojem, ja nisam mijenjao ali kazu da bolje zamijeniti jer nije pre skup, a skidanje je visestruko od toga :)

Link to comment
Share on other sites

znači imam dva ležaja ili? dal netko ima kakvu shemu...ne znam dal neki dolaze s običnim potisnim ležajem a neki s hidro?

Link to comment
Share on other sites

lezaj ide u zamasnjak jedan, tzv pilot lezaj, ali to nije isto sto i potisni lezaj, i on je iskljucivo hidraulicni. ovaj prvi kosta inace 20tak kuna.. drugi oko 400, trazi ponudu da vidis sta je u setu jer ima raznih setova, a nismo gatare i nema smisla da te krivo informiramo

Link to comment
Share on other sites

ti si me super informirao...jer si rekao da su dva...primjetio sam da dolaze različiti paketi ali sad znam da moraju bit dva ležaja i korpa s lamelom...hvala puno 120€ mi se čini dobar deal za cijeli set u sloveniji

 

Link to comment
Share on other sites

pametno je promijeniti i hidraučićni cilindar kvačila jer mu se ne može prići bez skidanja mjenjača

Link to comment
Share on other sites

Ova slika nije komplet. Lageros ima full komplet. Sve sa lagerom prokletim i cilindrom. On je i najskuplji. Bar za benzinca. Kosta 500 kn a korpa i lamela takodjer zajedno 500 kn..

Naravno sve u stilu plastik fantastik..

85b2526d1354665d66b263cd2172d678.jpg

Link to comment
Share on other sites

ovo iznad na slici je hidrulični potisni ležaj, korpu i lamelu znam kako izgledaju a šta je ovo zaokruženo na slici ispod

7633855.jpg

Link to comment
Share on other sites

pilot lezaj, ide u radilicu i sluzi drzanju ulaznog vratila u mjenjac u sredini

Link to comment
Share on other sites

Zanima me kako izać sa ovim ručkama na kraj? Tražim neko trajno rješenje.. Prvo sam ih mislio sa folijom presvući ali folija ne podnosi visoke temperature ljeti? Onda si pak mislim da bi bilo bolje ih polakirati.. Da li se plastika može lakirati uopće? Mislio sam odnjeti to lakireru da mi polakira u tu krem boju ali ne znam da li se uopće plastika može lakirati i koliko je ta varijanta trajna? [emoji848]4368e85c6dee3eaead658836defc5343.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kako ne...

Sigurno najbolje rjesenje. :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Taj prsten vidjam samo u oem pakiranju... mislim vidjam.. na slikama

Lezaj, ne prsten.. I da jako je skupo ukljuciti ga u set pa ga nedaju. Dodje 20kn u kvalitetnijoj izvjedbi

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Lezaj spojnicke. Da, treba ga zamijeniti. On se vrti samo kad stisnes kuplung doduse..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.