Jump to content

aleeen

Recommended Posts

Hvala, to mi je bitno!

Da li znate mozda kada se mjenja kompresor klime da li se klima mora na novo puniti sa plinom?

Link to comment
Share on other sites

Naravno, jer plin prolazi kroz kompresor. Prije promjene mudro je otići da izvuku plin jer će manje naplatiti punjenje.

Link to comment
Share on other sites

Koja je svrha mijenjanja kompresora klime koji radi? Mislim da ti samo remenica tog kompresora košta 500 kuna a ne cijeli kompresor. Tako je bar napisano u Anđelkovom mailu. Ako izmjenjaš sve te dijelove samo preventivno, računica je takva da ti je bilo koji taksi jeftiniji. 

Edited by Hrc555
Link to comment
Share on other sites

Remenice imaju malo jacu cijenu od ostalih dijelova tako da ih za sada ipak necu dirati, moram reci mehanicaru da ih pregleda za svaki slucaj pa ako se ukaze potreba onda mjenjamo [emoji4]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jedno čudno pitanje 

da li pašeju komande za tempomat s scenic 2 na megane 2 mislim zavojnica, prekidač, volan i zračni. 

Mislim da volan i zračni pašeju a ostalo ? 

Link to comment
Share on other sites

pozdrav ljudi, o kakvoj je bolesti/mušici riječ kada je u pitanju megane 2 i el. podizači stakala? prije par dana totalno mi je krepao suvozačev, doduše - kada bi ga zatvarao od vozačeve strane onda bi trebao klikati 20-ak puta da se uopće zatvori, jer bi se ponašao kao da je kontakta nestalo, tada sam ga zatvarao sam suvozačevim prekidačem na vratima. sada ne radi nijedan, na što da ciljam popravak? već sam jedanput skidao cijelu oplatu i čistio te podmazivao vodilice (kad sam se žalio da se staklo diže dosta sporo), nekako sam zbog toga siguran da je motor otišao - šta vi kažete? osim motora, još može biti prekidač, drugog nema potencijalnog problema?

 p.s. primjetio sam u zadnje vrijeme da mi se dosta čuje kliktanje (ili zvuk poput namotavanja sajle), ali od vozačeve strane, šta bi to moglo biti? mada, ako ne rikne skroz, neću uopće ništa dirati, ovo suvozačevo staklo je dosta nezgodniji problem

Link to comment
Share on other sites

pozdrav ljudi, o kakvoj je bolesti/mušici riječ kada je u pitanju megane 2 i el. podizači stakala? prije par dana totalno mi je krepao suvozačev, doduše - kada bi ga zatvarao od vozačeve strane onda bi trebao klikati 20-ak puta da se uopće zatvori, jer bi se ponašao kao da je kontakta nestalo, tada sam ga zatvarao sam suvozačevim prekidačem na vratima. sada ne radi nijedan, na što da ciljam popravak? već sam jedanput skidao cijelu oplatu i čistio te podmazivao vodilice (kad sam se žalio da se staklo diže dosta sporo), nekako sam zbog toga siguran da je motor otišao - šta vi kažete? osim motora, još može biti prekidač, drugog nema potencijalnog problema?

 p.s. primjetio sam u zadnje vrijeme da mi se dosta čuje kliktanje (ili zvuk poput namotavanja sajle), ali od vozačeve strane, šta bi to moglo biti? mada, ako ne rikne skroz, neću uopće ništa dirati, ovo suvozačevo staklo je dosta nezgodniji problem

probaj mu ponovno kalibrirati. gornju i donju krajnju točku. Loš akumulator?

Link to comment
Share on other sites

ne radi kalibracija.

nije akumulator, on je ok.

ili je prekidac ili motor (tj. koji drugi dio u pogonu)

bilo mi je cudno da je otisao prekidac, jer bi onda radilo od strane vozaca, ali nasao sam na netu da je liku otisao suvozacev prekidac i da bez obzira na to, nije radio ni vozacev, vjerovatno su na neki nacin povezani (prevelik otpor?)

moze li se iscupati samo prekidac, bez skidanja svih plastika? vidim da neki imaju problema sa pucanjem nekakvih plasticnih kolotura, namotavanja sajli itd.

Link to comment
Share on other sites

da, neradi suvozacki prozor bez tipki s istog. moze se skinut lako, samo se ta plastika u kojoj je prekidac cijela svuce, na kopce je, i najbolje je pocet ju skidat od dole. 

Link to comment
Share on other sites

ne mogu sa srafcigerom samo izvuci prekidac iz vrata?

Link to comment
Share on other sites

pa skini taj "poklopac" u kojem je sam taj prekidac.. i onda oslobodis prekidac od iza, srafcigerom cesizuljat i polomit mozda, a neces uspijet izvuc

 

Link to comment
Share on other sites

Meni se ista stvar dogodila na vozackoj strani. Krepucnuo motor. Prekidaci rade, samo su na njima pokrepavale lampice.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

moj megan je , kak dolaze godine, dobio par sitnica..

panorama se ne otvara uvijek . onak krene stane i vrai se nazad . to su navodno zabice na zadnjem nosacu staklenog krova, to narucujem pa cemo vidjet.

ono sto mi nesto vise smeta je klima, zadnjih tjedan dana je pocela zezat na nacin da hladno puse samo na desnoj strani auta, tj suvozacevoj, na lijevoj mi puse toplo neovisno o temperauri namjestenoj ..

to ona famozna klapna?

dal je bolje za o ici mehanicaru ili majstoru za klime?

 

standardno duze vergla nego sto  vergla npr zdravi 1.5dci. Mehanicar kaze da misli da nije do anlasera. Aku je losiji, je, al sumnjam da bi zbog njega duze verglo ,a onak dosta zdravo ?

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

moj megan je , kak dolaze godine, dobio par sitnica..

panorama se ne otvara uvijek . onak krene stane i vrai se nazad . to su navodno zabice na zadnjem nosacu staklenog krova, to narucujem pa cemo vidjet.

ono sto mi nesto vise smeta je klima, zadnjih tjedan dana je pocela zezat na nacin da hladno puse samo na desnoj strani auta, tj suvozacevoj, na lijevoj mi puse toplo neovisno o temperauri namjestenoj ..

to ona famozna klapna?

dal je bolje za o ici mehanicaru ili majstoru za klime?

 

standardno duze vergla nego sto  vergla npr zdravi 1.5dci. Mehanicar kaze da misli da nije do anlasera. Aku je losiji, je, al sumnjam da bi zbog njega duze verglo ,a onak dosta zdravo ?

Isti problem sa klimom imal i ja. Puštala plin na kileru. Rekel mi mehanicar da kad tak puse je najcesce znak da fali plina.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

gdje u Rijeci provjerit benzinske injektore, ne trebam čišćenje ni reparaciju već samo provjeru dal je mlaz ravnomjeran i dal drže pritisak...hvala

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Napuni klimu plinom pa ako nije onda gledaj klapnu

Preuzeo auto, ocito negdje vrlo vrlo malo pusta. Napunjeno sa onim plinom koji se vidi od UV svjetlom , sad se moram voziti mjesec-dva da malo izade pa se vratiti da vidi ovaj di.

Veli frajer da je testirao i oko kilera i cijevi i da nigdje ovak ne pustada se osjeti na tom aparatu koji mjeri,,

To je jer sam bio skrt u proljece i platio samo punjenje, bez tog plina dijagnostickog. On misli da je kiler, a pretpostavljam i ja, 12 godina mu je.

To ce biti prvo vece ulaganje nakon sto sam ga doveo ured po kupnji prije 14 mjeseci.I akumulator uzimam sad, nikak da dode u Beren.

Sad kad je napunio , sad puse ko lud cim upalim auto, iz svih otvora.

 

@mata znam , plin je bio napunjen, al trebao sam odmah staviti i tu boju kad sam vidio da je nestalo plina prek zime.Sad duplu placam(nije bas duplo + 150+200) al opet

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

gdje u Rijeci provjerit benzinske injektore, ne trebam čišćenje ni reparaciju već samo provjeru dal je mlaz ravnomjeran i dal drže pritisak...hvala

 
 
 

AMC Glavan na Sušaku poslje bolnice, njemu sam nosio vise puta ili Autoelektrika Saša na viskovu iza stare benzinske, i njemu sam nosio vise puta. Za druge neznam.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.