Jump to content

Laguna III 2.0 diesel


adnan195

Recommended Posts

Na vrhu desne rucice imas dvije tipkice koje sluze za saltanje gore-dole kroz board computer.

Kad dodjes na service display pritisni i drzi gornju tipkicu nekoliko sekundi.

Obavljeno,zahvaljujem puno.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi imam pitanje u vezi guma ljetnih, da ljetnih jer su sada jeftinije za kupit pa cu to sada obaviti. Ono sto me zanima je razlika u cijeni izmedju 225-45-18 i 225-40-18,naime recimo Pirelli 225-45-18 kosta oko 115 e komada a Pirelli 225-40-18 kosta 85 eura! Mogu li na postojece felge uopce montirati 40 i hocu li izgubit na udobnosti? Takoder su dobrodosli prijedlozi za druge vrste guma s kojima imate iskustva. 

Link to comment
Share on other sites

Može se montirati, kotač će biti malo manji pa će brzinomjer pokazivati manje nego što je. Malo veća rupa do blatobrana, mrvicu neudobnije. Mogu zezati na tehničkom, ako nije upisano u prometnu.

Sent from my LG G4

Link to comment
Share on other sites

cak i nestandarnda (40 i 45profil  pretpostavljam ne stoje na stoku vrata il u bazi za lagunu 3)? tj. obje visine ti upisuju bez dodatnog atesta?

daj mogu i ja na taj TÜV? :zubo:

Link to comment
Share on other sites

cak i nestandarnda (40 i 45profil  pretpostavljam ne stoje na stoku vrata il u bazi za lagunu 3)? tj. obje visine ti upisuju bez dodatnog atesta?

daj mogu i ja na taj TÜV? :zubo:

dovezi auto pa cemo rijesit hahaha, ma cisto me zanima moze li 40 odnosno sta dobivam a sta gubim s tim,jer neznam za primjer Pirelli 45 kosta 125 e, a 40 kosta 90 e.

Link to comment
Share on other sites

Evo me ljudi nakon sto sam ponosni vlasnik Lagune vec dva tjedna =) da izadem pred vas sa prvim 'problemom'. Nista strasno samo jako iritantno,naime u zadnjim desnim vratima nesto uzasno vibrira,rekao bih metal od metal,jer nije klasicna skripa plastike,e sad mene zanima ima li nekakva caka za skidanje zadnje oplate,i nesto na sto moram paziti. Skidao sam oplate na svim dosadasnjim autima,ali ovo ne zelim raditi bez konzultacije,jer bi poludio kad bi nesto polomio =). Znaci ne ocekujem da mi kazete sto lupa jer i ja koji se vozim nemogu odgonetnut,samo vas molim za pomoc pri skidanju da znam na sto trebam paziti.

Link to comment
Share on other sites

I meni je nesto cvrkutalo u zadnjim desnim vratima, bas kao da je metal o metal, kad ono voda.

S donje strane vrata imas plasticni cep. Skini ga i eliminirao si jednu potencijalnu mogucnost.

A ako je voda onda ocisti taj cep od smeca i vrati ga kad voda iscuri.

Link to comment
Share on other sites

Ako se ispostavi da je voda u vratima kako reče Agricola (a to je uglavnom slučaj) valjalo bi i da uzmeš crevo i ispereš blato iznutra pa tek onda da zatvoriš čepom. Dođu to blato i prašina odnekud i naprave:goni: gužvu ...

Link to comment
Share on other sites

I meni je nesto cvrkutalo u zadnjim desnim vratima, bas kao da je metal o metal, kad ono voda.

S donje strane vrata imas plasticni cep. Skini ga i eliminirao si jednu potencijalnu mogucnost.

A ako je voda onda ocisti taj cep od smeca i vrati ga kad voda iscuri.

vidi vidi ko bo reko da je to moguce bas cu probati, hvala.

Link to comment
Share on other sites

Nazalost nije stvar do prljavstine, kao sto ste rekli provjerio sam ispod vrata,čepa tako i tako nije bilo ali sam svejedno isprao ali se i dalje cuje, ne preostaje nista nego otvoriti oblogu, pa molim nekoga ko je otvarao za savjet

Link to comment
Share on other sites

Skidao sam prednje i nema neke razlike u odnosu na većinu vozila. Generalno, za plastiku vredi da ne treba raditi po hladnom vremenu. Mada su letnje vrućine prošle pokušaj da odabereš koliko-toliko sunčan dan. Na kraju će se ispostaviti da je neka glupost u pitanju ...

Link to comment
Share on other sites

Skidao sam prednje i nema neke razlike u odnosu na većinu vozila. Generalno, za plastiku vredi da ne treba raditi po hladnom vremenu. Mada su letnje vrućine prošle pokušaj da odabereš koliko-toliko sunčan dan. Na kraju će se ispostaviti da je neka glupost u pitanju ...

e ovako stvari stoje, skuzio sam da bude dolazi iz suvozacevih a ne iz zadnjih vrata.Naravno probao sam skinuti oplatu i stao kad sam vidio da moram iskopcati stekere od brave i prozora, i jos plus da bi vidio u unutrasnjost vrata moram skidat onu izolaciju a bojim se da cu to poderati. Uzasno me nervira ta buka i volio bi to sredit.

Link to comment
Share on other sites

Evo ti ovo za početak ... na brzinu sam našao. 

http://www.renaultforums.co.uk/17-electronics/48639-renault-laguna-iii-changing-front-speakers-2.html

Sve to oko plastike je moguće da se pokida, polomi, pocepa ... ma svašta, ali je zato neophodno da se radi polako i pažljivo i po toplom vremenu kako sam već rekao.

p.s. nemoj da napravciš grešku kao ja pa da ne slikaš svoj rad već ako si u situaciji, slikaj šta budeš radio i okači ovde da i drugi vide ... 

Link to comment
Share on other sites

Evo ti ovo za početak ... na brzinu sam našao. 

http://www.renaultforums.co.uk/17-electronics/48639-renault-laguna-iii-changing-front-speakers-2.html

Sve to oko plastike je moguće da se pokida, polomi, pocepa ... ma svašta, ali je zato neophodno da se radi polako i pažljivo i po toplom vremenu kako sam već rekao.

p.s. nemoj da napravciš grešku kao ja pa da ne slikaš svoj rad već ako si u situaciji, slikaj šta budeš radio i okači ovde da i drugi vide ... 

Cim vrijeme posluzi bacam se na posao i naravno sve cu poslikati,posto vjerujem da se uzrok mog problema nalazi iza izolacije ( one bijele tanke spuzve) mislis li da je mogu odvojiti nozem pa je kasnije opet zalijepiti trakom koja lijepi na obje strane?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Svakako, može tu i sirova guma da površi posao.

e ovako drug,provozao sam se sa zenom jedno 30-40 km i ustanovio da to cvrkutanje dolazi iz stupa izmedju prednjih i zadnjih vrata. E sad imam pitanje posto se tu na vrhu stupa nalazi AIRBAG, smijem li ja skidati te plastike? 

Link to comment
Share on other sites

Smiješ. Žice za airbag idu iz prtljažnika.

 to mi je najbitnije jer svakako nije potrebna neka sila za skida je te plastike,eventualno odvrnuti vijak koji drzi pojas a drugo je sce na kopce bar je tako bilo na autima na kojima sam imao to priliku skidati

Link to comment
Share on other sites

Nije problem skinuti samo kod vracanja pazi da dobro namjestis ono za podešavanje visine pojasa. Obicno ispadne iz vodilice pa nema podešavanja. Nije problem namjestiti.

Link to comment
Share on other sites

Nije problem skinuti samo kod vracanja pazi da dobro namjestis ono za podešavanje visine pojasa. Obicno ispadne iz vodilice pa nema podešavanja. Nije problem namjestiti.

aha aha,hvala na savjetima,sutra cu konacno nadam se rijesiti taj problemcic :)

Link to comment
Share on other sites

Konacno sam rijesio problem cvrkutanja,i moram vam priznat bio je banalan,glupost,smijesan, kako god zelite.Ali krenimo redom, prvo sam skinuo svu plastiku na stupu izmedju suvozacevih i zadnjih vrata, provjerio sve vijke, sve plastike,sve zakacke, sve cvrsto ko kamen.Tako rastavljeno sve ostavim i napravim kruh i dalje dolazi taj nepodnosljivi zvuk. Ajmo dalje, malo osluskujem i opet odlucim rastavit suvozaceva vrata,oplatu skinem, pregledam, skinem izolaciju provjerim unutrasnjost vrata, i nema sanse da bilo sta unutra proizvodi taj zvuk.Onako zivcan kazem sebi dosta je vracaj sve nazad i navikni se na taj zvuk.Namontiram sve nazad zatvarim vrata i krenem u stan.Ali nije mi dao vrag mira idem reko lupkat malo po vratim mozda ipak nisam dobro poslusao. I TAKO LUPAM i dodem do kvake vrata od suvozaca, ispod kvake ima mala plastika,boje karoserija, kao neki cep, i to CUDO je uklopljeno ali ima lufta. Skinem dole,na rubove zaljepim ljepljivu traku s obje strane vratim nazad i problem rijesen. Nevjerovatno.Sto se postupka tice samo sam serafcigerom (odvijacem)  izvadio taj cep, po rubovima zalijepio traku i vratio nazad :) evo slika čepa na koji mislim,hvala svima koji su s ukljucili da mi pomognu.

DSC_0258.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ispod toga je senzor HF za otkljucavanje vrata.

Obicno se javlja lagano lupkanje pri vožnji jer ga vjetar klimka.

Za cvrkutanje jos nisam (nismo) čuli pa zato nije bilo prijedloga.

Bitno da si riješio [emoji106]

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.