Jump to content

Curenje goriva


infiniti

Recommended Posts

Jučer sam sipao gorivo na pumpi i ispred zadnjeg lijevog kotača je počelo kapati gorivo. Vozio sam nekih 30 kilometara i nakon zaustavljanja nije više kapalo. Danas ništa. Zna li netko o čemu se radi?

Poslano sa mog KIW-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

legneš ispod zadnjeg blatobrana i pogledaš crijeva, obujmice, oduške...

Inače ne ulijevati više gorivo nakon što dvaput izbaci pištolj

Link to comment
Share on other sites

Slijeva se niz plastičnu cijev koja se spušta ispod zaštitne plastike u blatobranu.

Poslano sa mog KIW-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da li si napunio do vrha. Ako jesi onda je razlog sledeći - zaptivka velike plastične matice tj. dela koji nosi pumpu za gorivo i creva za dovod goriva se ispostila. Jedino ređenje je nabavka nove zaptivke i zamena. Posao nije težak ali se mora poprilično razvaliti oko auta. Uzrok je u lošem kvalitetu gume od koga je zaptivka i u tome što se jedno vreme sipao pun rezervoar a posle vrlo malo tako da se guma praktično "ispostila".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Cijev oduška se otkačila i spustila nisko, a ona se nalazi ispod zaštitne plastike u blatobranu. Bio kod majstora, problem riješen.

Poslano sa mog KIW-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kako je mogla da se otkači? Šta nije bilo u redu, jesi li gledao ... opiši malo zbog nas ostalih ...

Link to comment
Share on other sites

U zaštitnoj plastici je utor u kojem cijev stoji i učvršćena je ljepljivom trakom koji se vremenom rasušila i na Mađarskim lošim cestama je ispala iz ležišta. Deset minuta posla.

Poslano sa mog KIW-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Baš glupo rešenje ... mislim to za lepljivu traku. NIsam imao razloga do sada da se bavim time kod mene ...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.