Jump to content

1.2 8v Motor radi na 3 cilindra - HELP


joda89911

Recommended Posts

Prominija san mu senzor pritiska ulja i novi fiilter ulja, opet isto. Na hladno pali lampicu ulja po 2-3 minute. U voznji sve u redu. Nemam manometar za izmirit tlak, tako da je to sljedece.

Link to comment
Share on other sites

Ma dobar je tlak jer bi vec prolupala radilica. Negdje struja zeza. Pregledati sve jackove i spojeve koji su skidani kod skidanja glave, pospricati sa wd40, provjeriti da nije ostecen ili da ne dira masu.itd..

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi, ne virujem da je do struje. Zanmljivo je kad se auto parkira na kosini nosom prema dolje ne pali se uopće lampica ulja na hladno kao kad je parkiran na ravnom. Šta to može bit? Proba bi sa onim aditivima za čišćenje motora, jel mi može neko preporučit šta da uzmem?

Link to comment
Share on other sites

A šta ću kad nemam izbora, ostalo mi je to i promjena ulja, ako ne pomogne onda imam dva izbora; vozit ga takvog ili u mehe pa skidat karter, uljna pumpa, ležajevi iako nije do njih. Preveliki mi je trošak to sve nakon glave motora.

Link to comment
Share on other sites

ne može štetiti, sipa se u ulje koje je već voženo, vozi se malo po kvartu i ispusti..

Link to comment
Share on other sites

ne može štetiti, sipa se u ulje koje je već voženo, vozi se malo po kvartu i ispusti..

a šta ja znam, navodno da nije dobro koristit na starim motorima koji su puno prešli, da može počet trošit ulje nenormalno. nisam više u ništa siguran. danas bio kod mehe i tek u ponediljak mogu doć na mjerenje tlaka. ako tlak bude ok nije me ni briga šta se pali lampica na hladno.

Link to comment
Share on other sites

Update: nije dobar tlak na hladno, uljna pumpa vjerovatno gecrk. Kaže meho da prvi put u životu vidi ovo na 1.2 8v. Bome sam ga i ja smatra svetinjom, u 16 godina nikad ništa. I to baš se potrefilo nakon zamjene dihtunga glave. Katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

I još jedno pitanje, ima li smisla minjat usput leteće pod uvijeton da su još uvik ok nakon ovoga svega, bez zamjene ležećih ležajeva?

Link to comment
Share on other sites

Iako ništa nitko ne odgovara, ako ikoga zanima; leteći su ka novi iako je ima mali tlak ulja na hladno. Nabavljena skoro nova pumpa ulja, riješeno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I Joda sto je na kraju bilo? 

Sve uredu sa motorom?

By the way, obeća si mi slikat proces sklapanja glave motora, podbacia si! :bigl:

 

Edited by joda89911
Link to comment
Share on other sites

Samo mi je ovo ostalo

20160923_113631.jpg

Ma šta ti je, zajebajen se ja. Šta ima veze ;) Bitno da je job done kako triba. Uskoro ću i ja naletit sa svojin.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.