Jump to content

1.4 16v čudan zvuk iz prostora razvoda


ivan.martinko

Recommended Posts

Jednom sam stiskao remenicu od radilice uz pomoc blokade i savila mi se..morao karter skidati da je otpilim,pilio na list da sto manje spene leti okolo. mislim da je bio 1.5??

Ugl stiscem je na kilokljuc i blokiram iza oko poluosovine na zamasnjak od tad?

Link to comment
Share on other sites

Ne cvili hladan vise, ne cvili, jupiiii. !!!

Remen je bio prespanan ocito i sad radi ko urica. Al uskoro ide zamjena jer su ti lezaji vec propatili dosta radi krkana koji je to mijenjao na 56000 km. Hvala svima na savjetima. Jos da proucim tutorial step by step da nekaj ne krene lose. Nasao sam ovaj ruski. Nema za benzinca bas. Za dizela ima na englesom sve o zamjeni ali za 16v sam naso samo ruske.

Link to comment
Share on other sites

Kroz koju rupu na zvonu?

Na bloku sa prednje strane desno dole je rupa za blokadu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ovako odokativnom metodom je to to a stvarno stanje ces vidjeti kad probas

Link to comment
Share on other sites

a piše na ebayu da je za 1.2-1.4-1.6 16v reno, dacia, i prodaje se dosta pa valjda je ok, da mi se da napravio bi ja to sam. ali nemam uzorak ni dimenzije ni navoja ni ničega.

drugo pitanje vidim da će mi tu trebati dosta obrnutih torxova znači tih gedora, di da kupim to i koje su to dimenzije isto onak torks T10, T15, T25 itd, neki set za ok cijenu jer mi nebu nizašta trebalo osim za ovaj auto. bauhaus ili tak nešto, uzimao sam u bauhausu hazet dosta alata i u merkuru unior. neki savjet, trgovina, dakle o ovome se radi, vidim da taj čep na bloku ima takvu glavu, a i vijci na poklopcu ventila itd.. il to ide s nekom običnom gedorom dolje?

ovak nekaj 

http://www.njuskalo.hr/rucni-alati/garnitura-nasadnih-torx-kljuceva-oglas-13476579

 

 

 

2013-01-13103357Medium_zps8c7233ce.jpg

garnitura-nasadnih-torx-kljuceva-slika-71927308.jpg

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Ne skidaj poklopac ventila, nemas apsolutno nikakve potrebe za tim 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

evo pripremio sam sve dijelove od anđelka, sad još čekam ove blagdane oko 1.11. jer ću biti 4 dana doma pa da to u miru zgotovim, moram od brata posuditi kompresor s pištoljom da odvrnem šaraf sa radilice da se ručno ne mučim da nekaj ne spigam..

samo napomena, da inače ležaj natezač ima automatsko zatezanje, nisam imao pojma o tome dok nisam vidio novi i pogledao par videa ali tako je, dakle kad se sve montira gore onda se ekscentar napinjača zakreće u smjeru kazaljke na satu dok se ove dve oznake ne poklope, to je onda našpanano po defaultu. on je također na feder i špana remen po potrebi,  ne sjećam se u kojem je položaju bio moj kad sam ga odlabavljao ali u svakom slučaju eto nek se zna ak si to netko sam radi, dakle ovak imbus 6 u rupu, ključ 13 na maticu u desno dok se ne poklopi ovaj vrh u utor. kad se poklope, matica se zategne. dve crvene crte koje sam povuko tak treba biti i to je to.

 

NISSAN-1307000QAB-Tensioner-Pulley-timing-belt-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

fućkala sitno kad ju zavrtim i bio je komad stvrdnutog antifriza ispod nje..

španeri nisu puštali zvukove..

 

FJIMG_20161029_100736.jpg

FJIMG_20161029_100816.jpg

FJIMG_20161029_100936.jpg

FJIMG_20161029_102242.jpg

FJIMG_20161029_110336.jpg

FJIMG_20161029_113538.jpg

FJIMG_20161029_123241.jpg

FJIMG_20161029_133729.jpg

FJIMG_20161029_143723.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.