Jump to content

Megane 2 pukla stražnja opruga


trigi

Recommended Posts

Malo je offtopic, mada mozda i nije. Kao neko ko je dugo godina vozio (vozi i dalje) Renaulte, moram da primetim da su mnoge stvari postale vremenom losije. Enterijer meganea 3 je po kvalitetu daleko najlosiji u klasi, tapacirung sedista je tanak i izuzetno podlozan prljanju. Plastike instrument table je moguce izgrebati noktom. Moj stari megane 2 je bio po kvalitetu enterijera (debljina tapacirunga, instrument tabla) za koplje ispred.  Ovih dana na testu nam je megane 4, osvetljenje zadnje registarske tablice varira, cas je jace, cas je slabije. Kartica zvecka kao decija igracka kada se protrese. Pre dve nedelje smo imali Talisman, EDC menjac. Rucica menjaca krckava i odbija bilo kakvu zelju da se dodiruje i pomera. Passat B8 recimo po kvalitetu enterijera ne moze da se poredi sa Talismanom, svugde mekana plastika, prijatna na dodir, dobro uklopljena. Dzepovi u vratima oblozeni filcom (ne gumom), skoro kao u Audijima. 

Nije samo stvar u puknutim oprugama, i nije cudo sto pukne na automobilu starom 15 godina. Cudno je sto pukne na autu starom 5 godina, koji nikada nista nije vukao (mislim na moju bivsu Lagunu). Brat na njegovoj Laguni 3 phase 2, takodje hecbek, menjao opet zadnje opruge, kompjuter rucne, egr ventil,, Previse je to propusta, ja oprvdanje tesko mogu da nadjem za tako neke slampavosti. Jedino sto na Renaultima valja su motori i DPF (FAP sistem). Ostalo je tek prosek, ili ispod proseka. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.