Jump to content

Megane 2 pukla stražnja opruga


trigi

Recommended Posts

  • 4 months later...

Meni su na Megane Sedan 2007 pukle obje prednje opruge u razmaku od 5 mjeseci.

Na obje ista stvar, pukle su skroz na dnu i ostale ležati u ležištu.

Očito je loš materijal.

Link to comment
Share on other sites

I na FIAT stilu cest problem. Ja sam kupio kilen opruge u auto KREŠO. Auto sad povišen. Nikako ne preporučujem

Link to comment
Share on other sites

Meni su na Megane Sedan 2007 pukle obje prednje opruge u razmaku od 5 mjeseci.

Na obje ista stvar, pukle su skroz na dnu i ostale ležati u ležištu.

Očito je loš materijal.

Isti auto ista priča samo samo je meni pukla zadnja. Uzeo kayaba (u tokiću po kataloškom broju auta, crne boje opruga je), nisam primjetio primjetio razlike... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ima li na kraju price neka preporuka za opruge? Konkretno trebat cu mozda uskoro mjenjat na Scenic 2....

Gledo sam u Auto kresi u onom katalogu, izbacilo mi je samo monroe i cca 600kn komad...reko wtf!!! i sad jos procitam da pucaju ko kokice na renaultima......

Edited by IvanOS
Link to comment
Share on other sites

U ic imas kyb, i nisu lose.

Link to comment
Share on other sites

Nisu li KYB i prva ugradnja u Renaultu? Ili su ove aftermarket onda ipak nesto bolje kvalitete?

Link to comment
Share on other sites

Pukle prednje na lag 2 2005. To je očito takva kvaliteta na tim Renault godištima. Da li pucaju na Meg 3, ili je još prerano za reć?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pazi da ne kupiš u kreši kilen. Te povisuju auto. Ja na žalost uzeo za FIAT

Link to comment
Share on other sites

od čega su te vaše opruge? Albert keksi?

ma odlazi ti to. Jednostavno je tako. Meni pukle na corsi i stilu,frendu na megane 2,drugom na p308 a njegovoj mami na p307. Nije ni meni jasno. Na yugu i z128 nikad problema. Eto. Šrot materijal

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Nastavak.....

Nakon čudnih zvukova od prednjeg lijevog kotača utvrđeno puknuće prednje opruge u donjoj zoni.

20180422_073345.thumb.jpg.3c2ce5b914c52320180422_073637.thumb.jpg.ad2d583cae342120180422_073511.thumb.jpg.2faa397a121334

Pošto mi dialogys šteka koja bi bila odgovarajuća opruga za 1.5 dci 2007.

Krešo nema a Silux nudi 2 opcije

https://www.silux.hr/proizvodi/ovjes-i-pogon/ovjes-i-ublazavanje/ovjes/255566/opruga-prednja-renault-megane-02?car=361503

https://www.silux.hr/proizvodi/ovjes-i-pogon/ovjes-i-ublazavanje/ovjes/255567/opruga-prednja-renault-megane-02?car=361503

 

Link to comment
Share on other sites

Hebate... Prvo zadnja sad pak prednja. Ja samo cekam da meni pukne i to usred nekog duzeg puta. Najbolje na velikom servisu zamjeniti sve 4 opruge i amen.

Link to comment
Share on other sites

A pomaže i izbjegavanje rupa, trotoara i otalih neravnih površina .:yeah:

Link to comment
Share on other sites

Ovo je bio zamor materijala. Godine itd. Nista se tu ne moze prevenirati.

Link to comment
Share on other sites

Sve 4 nove  eibach i gas. Ja cim sam uzeo sad grandtoura,odma gore eibach .prvi dan dok je došao u dvorište.  Tata je već 6g na eibachu na karavanu.   Ako nekom treba imam set 4 orginal opruga skinutih sa karavana. Auto je talijan i opruge su u super stanju.  Ja ne želim razmišljati u kojem zavoju kad uletim će krvcnuti, ili na kojoj jami. I auto se super ponaša i ne padne uopće puno. 

?

Ovo je bio zamor materijala. Godine itd. Nista se tu ne moze prevenirati.

meni su pukle na 2g starosti :) ... godine tu ne pomažu. Prednja jedna i zadnja jedna ;) . Prednja je kod motanja u dvoristu pukla i to dosta gadno zvucalo. S tim da je felgu i gumu ostetilo 

Edited by Vox2
Link to comment
Share on other sites

Meni je na Laguni najprije puknula stražnja lijeva opruga (odlomio se mali komad cca 2-3 cm s donje strane) i to kad je auto bio star 9, ili 10 godina (ne sjećam se više). Zamijenio obje da bi onda prije cca 3 godine puknula prednja desna ispred zgrade. Igrom slučaja nije oštetila gumu, ali pošto tada nisam imao garažu morao sam nekako odvesti auto do roditelja. Opruga se prilikom svakog skretanja dirala gume, ali nije previše oštetila bočnicu. Kad sam došao do roditelja uzeo sam brusilicu i odrezao ostatke opruge te auto odvezao majstoru koji mi je promijenio opruge. Nakon toga odlučio sam srediti sve vezano taj dio ovjesa te sam (nakon što sam nabavio alat) promijenio kape amortizera+ležaje te sad već evo 3 godine imam mir i tišinu. Naprijed je KYB (opruga i amortizer) natrag KYB (amortizer)+ Suplex (opruga) tako da direstraits-ova opaska da Suplex nije dobar ne stoji.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

kome god se dogodi tako nešto sa jednom od opruga ,najbolje je zamjeniti sve 4 , i ne opet u ovlastenom jer opet postoji sansa ubrzanog pucanja . po meni bolje ovako neki dio uzeti kao eibach/h&r ili neku drugu marku . to su provjerene firme i sa njima nebi trebalo biti problema.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.