Jump to content

Volan stoji u krivo...


zeljko13

Recommended Posts

Mislim da mi ostaje jedino optika sutra jel ja vise neman ideju sto dalje...

Poslano sa mog MI 4W koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Takve poslove obavlja ovlasteni servis. Nezelim se pravit pametan ali kad su takve stvari u pitanju, najmanje trebam da mi se pokida par zica ili zavojnica te da mi grune airbag. Daj nekom ko zna da pogleda jer akonje bio u centru mora i ostat u centru. Optika nema veze osim ako nisi grunio po ovjesu s autom bez volana a to cisto sumnjam. Izravnaj auto skini volan opet i pogledaj te zazore kak stoje kad je auto izravnat. Izvadi i zavojnicu da vidis jel ona stvara problem.

Link to comment
Share on other sites

Sve što si spomenuo sam napravio dva puta i dalje ništa ne mogu prominiti. Sutra idem po servisima da vidim jel ko što zna.

Poslano sa mog MI 4W koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

vidiš na slici ovu crvenu točku? Mora se poklopiti ona na volanu s onom na osovini. Ako je i dalje ukrivo, teraj na optiku

 

DSC03444.JPG

DSC03445.JPG

Link to comment
Share on other sites

Pazi ovako, ako su tockovi bili usmjereni 100% pravo, i volan u srednjem polozaju, centriran, i ako si ponovno vratio volan u isti polozaj, jedino sto mozes uraditi je da uradis resetiranje volana, tj, servouredjaja volana, ima negdje na forumu opisana procedura. Ako si nesto pogresno napravio mehanicki, onda se to rjesava mehanicki, fulao si za zub ili dva, ili koliko vec, vrati u isti polozaj s potpuno ispravljenim tockovima i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Ovo ti nikakva optika ne može rješit. Ako ti je prije skidanja volan bio poravnat sa kotačima, onda postoji samo jedno logično objašnjenje, nisi dobro namjestio volan.

Link to comment
Share on other sites

Ma dovoljno da je mislio da su tockovi ravno a nisu bili i gotovo. To se ni ne primjeti. No volan ima zazore i nemoze drugacije. Treba vidjeti malo bolje i pogledat sto je strgano ili nije.

Link to comment
Share on other sites

a da procitas postove gore :D fizicki je nemoguce vratiti ga sem na silu.

direstraits pa nije ovo preko elektronike volan pa da se mora resetirat polozaj.. neradi se o servu da vuce u stranu nego o volanu da stoji ukrivo...

A koji bi bio lek da servo vuce u stranu? Mislim na elektricni servo, kako to resiti?

Link to comment
Share on other sites

moze se resetirati, ima i neki "ovako" postupak" a moze se i preko CanClip-a

Link to comment
Share on other sites

Evo da javim da sam bija u ovlaštenom Reno servisu, proša sam tri električara, tri vulkanizera i svi su rekli da moram napraviti optiku. Samo je jedan od njih spomenuo da se možda pomako neki zglob od volana koji stoji negdi di su kočnica, kvačilo i gas ali da je to jako teško vratiti u prvobitan položaj pa je potrebno napraviti optiku. Uglavnom nisan siguran da je itko od njih u pravu jer prije skidanja volana sve je bilo ok, a pošto volan nije moguće pogrešno staviti jer ima samo ta tri položaja u koji može ući znam da nisam krivo montira volan. Spomenuo sam im to resetiranje volana ali nemaju pojma za to. Naša sam na forumu za takvo nekavo štelanje volana. Znaci nakon što se da kontakt smota se volan na livo i tako se drži par sek i on se sam malo vrati u desno. Tako isto na desnu stranu. To sam sve napravio i nisam dobio ništa. Uglavnom idem popodne na optiku pa što bude bude. Tnx svima savjetima!

Poslano sa mog MI 4W koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ne drži se par sec nego volan mora biti težak, znači servo isključen a kontakt dan. 

onda se volan okreće na žgance skroz u lijevo, ali skroz se onako napne do kraja i drži 10 sekundi, onda se na žgance okreće udesno isto do kraja i drži 10 sekundi. onda se pusti, ne vraća se više . upali se auto i proba se voziti, ja sam 3x ponavljao postupak i sad je ravan. to je električni servo i on senzorima određuje krajnje položaje i centar, nema to veze sa uzubljivanjem i špurom, neda se to samo tak raštelat bokte..

Link to comment
Share on other sites

To se radi ako mjenjas cijeli stup volana kao sto su meni mjenjali. I onda volan krajnje lijevo, pa krajnje desno uz klip i programiranje.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Evo sam napravio optiku i kaze covik da mi je liva vilica malo skrivljena. Pa pretpostavljam da je to uzrok mom problemu. Sad je sve manje vise u centru. I onda doznajem od moje "drage" žene da je ona dan prije udarila gumom od stupić na parkingu.... (Nebi je covik u top stavija i lansira na misec!!) Ali dobro... Za sad cu ovako voziti pa sljedeći misec prominiti vilicu. Eto... Isprika svima na gnjavaži i velika hvala!!

Ivane.Martinko znaci radio sam krivo...a što misliš jel mi potrebno nakon ovog napraviti to centriranje serva?

Poslano sa mog MI 4W koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ahhhh te zene, zato moja nema vozacku, i da ima nebi sigurno vozila moj auto :hahahe:

Link to comment
Share on other sites

:badmood:

Ahahaha ubi se od mozganja a izvor nejasnoca mudro suti ? jel bar napravila za jesti nesto fenomenalno sad ili neku drugu vrstu iskupljenja:cice:

Kad budes kupovao vilicu trazi TRW, nikako nesto jeftino jer nece imati neku trajnost.

 

Link to comment
Share on other sites

Haahahah! Mogla bi ona lagano na biciklu pa nek lupa di oče ;)

Poslano sa mog MI 4W koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:badmood:

Ahahaha ubi se od mozganja a izvor nejasnoca mudro suti ? jel bar napravila za jesti nesto fenomenalno sad ili neku drugu vrstu iskupljenja:cice:

Kad budes kupovao vilicu trazi TRW, nikako nesto jeftino jer nece imati neku trajnost.

 

Jel znaš možda koliko dođe ta vilica?

Poslano sa mog MI 4W koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svojoj obecao kad sljedeci put ispara felgu ili bok ili upadne u rupu od 1m2 da cu joj zamjeniti c2 za stari i ruzinavi suzuki samuraj pa nek onda para po gradu a moze se parkirati i na baju i na stepenice i uz stablo..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svojoj obecao kad sljedeci put ispara felgu ili bok ili upadne u rupu od 1m2 da cu joj zamjeniti c2 za stari i ruzinavi suzuki samuraj pa nek onda para po gradu a moze se parkirati i na baju i na stepenice i uz stablo..

Haahhaahhaahah!! Znači Suzuki samuraj!! Mozeee :)

Poslano sa mog MI 4W koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Neznam dal ti je dci ili benzin ali za dci u tokicu dode oko600kn trw a TQ(citaj s**nje) oko 350kn. To je puna cijena a imas tu na forumu kolege koje imaju trgovine dijelova Lageros ili Raptor pa ih slobodno kontaktiraj, vjerujem da ce cijena biti razumnija.

A samuraj je najbolji izbor, kratak, uzak, dovoljno visok i dovoljno robusan, sto je najbolje ima bullbar pa nek mlati okolo bez brige:aua:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.