Jump to content

Volan stoji u krivo...


zeljko13

Recommended Posts

Neznam dal ti je dci ili benzin ali za dci u tokicu dode oko600kn trw a TQ(citaj s**nje) oko 350kn. To je puna cijena a imas tu na forumu kolege koje imaju trgovine dijelova Lageros ili Raptor pa ih slobodno kontaktiraj, vjerujem da ce cijena biti razumnija.

A samuraj je najbolji izbor, kratak, uzak, dovoljno visok i dovoljno robusan, sto je najbolje ima bullbar pa nek mlati okolo bez brige:aua:

Tnx na informaciji! Raspitat ću se!

Poslano sa mog MI 4W koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ipak sam bio u pravu, optika odma rekla uzrok... 

Istina! Tnx

Poslano sa mog MI 4W koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ivane.Martinko znaci radio sam krivo...a što misliš jel mi potrebno nakon ovog napraviti to centriranje serva?

Poslano sa mog MI 4W koristeći Tapatalk

Ja kad sam kupio renoa volan je gledao u lijevo i rijesio sam na onaj nacin opisan prije, nista nisam mijenjao jer nist nema lufta, samo sam po cesti stalno ispravljao volan. To me gnjavilo. Kotaci ravno a volan ulijevo. Eto.

Link to comment
Share on other sites

Pozz.

Nedavno sam montirao tempomat i pri tome sam morao skinuti zavojnicu volana i naravno sam volan. Prije skidanja volan je stajao u centru sa gumama. Znači kad auto ide ravno, volan stoji u centru.

Nakon obavljenog posla vraćam volan, palim auto, krecem i vidim da sad volan stoji u krivo kad auto ide ravno.

Skidam opet volan i skužim da ga ne mogu fizički staviti u ni jedan drugi položaj, osim ovaj u kome je, a taj položaj je kriv.

Ne mogu dokučiti što sam mogao krivo napraviti da se nešto poremetilo.

Zna li tko zbog čega se to dogodilo?

 

Poslano sa mog MI 4W koristeći Tapatalk

 

 

Ovo boldovano dakle nije bilo tako... :D Srecom, rijesit ces to. TRW kosta oko 50€.

Link to comment
Share on other sites

Ovo boldovano dakle nije bilo tako... [emoji3] Srecom, rijesit ces to. TRW kosta oko 50€.

A očito nije zahvaljujući moj ženi.... [emoji36]

Poslano sa mog MI 4W koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ne drži se par sec nego volan mora biti težak, znači servo isključen a kontakt dan. 

onda se volan okreće na žgance skroz u lijevo, ali skroz se onako napne do kraja i drži 10 sekundi, onda se na žgance okreće udesno isto do kraja i drži 10 sekundi. onda se pusti, ne vraća se više . upali se auto i proba se voziti, ja sam 3x ponavljao postupak i sad je ravan. to je električni servo i on senzorima određuje krajnje položaje i centar, nema to veze sa uzubljivanjem i špurom, neda se to samo tak raštelat bokte..

Jel zna netko kako je to na Magane 1. Za vozit ravno, volan mora malo u desno. Ravnomjerno troši gume, ne trese, samo želi da me baci u suprotnu traku. I to samo na ljetnim G-grip gumama od BF. Na Eskimima s drugim felgama je kao strijela. Nisam pametan.

Link to comment
Share on other sites

Onda ti je do felga-guma problem. Probaj malo zamjeniti mjesta lijevo-desno

Link to comment
Share on other sites

Megane I ima uljni servo na remen i nema nikakvih podešavanja, osim špura. To što na jednim gumama zanosi, može biti ako je jedna guma istrošenija od druge, pa su različiti promjeri. Probaj ih zamijeniti, ali prije svega prekontroliraj pritisak, ako već nisi.

Link to comment
Share on other sites

ma on se priprema za NASCAR :D samo jos to in sam nezna

Link to comment
Share on other sites

ma on se priprema za NASCAR :D samo jos to in sam nezna

dobra lol,

Megane I ima uljni servo na remen i nema nikakvih podešavanja, osim špura. To što na jednim gumama zanosi, može biti ako je jedna guma istrošenija od druge, pa su različiti promjeri. Probaj ih zamijeniti, ali prije svega prekontroliraj pritisak, ako već nisi.

gume sve 4 lanjske. Jedino su felge polovne nekakve kupljene. Sumniao sam da je možda do njih. Jer set felgi i zimskih sava (iz 2013)  voze ko po špazi. 

 

Hvala za mišljenja. (b) 

Link to comment
Share on other sites

da ti nije jedna felga drugi ET?

zadnje felge (par) su plitke i ne pašu naprijed. ( šuplji diskovi pa kliješta zapinju. Tak da je možda i do tog. Mada u nekoj mojoj logici su sve felge 14'' i ne bi trebalo imat veze što su zadnje pliće. Ove na zimskim setu i prednje na ljetnom su iste. Mislim da su et36, morao bih provjeriti. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.