Jump to content

Megane 2, 1.4 16v 72kw


marina86

Recommended Posts

auto je 2003g sa 185600km,radjen zupčasti i veliki servis na 165tkm,diskovi,pločice,itd,ulje i filteri pred 3000km...

Žena koja ga je prodala mojoj ženi djelovala je normalno,mada je rospija prevarantska.ali sredit ću ja to!!!

kune se da je auto kod nje 4g i da nema problema,a drugi dan auto ne pali..nebitno..bitno nam je da riješimo problem..

Dao sam promjeniti zaklopku,prije koje je auto radio nikako...zaletavao se na 3000 i više okretaja,nije palio isti dan,i smrdilo je po benzinu kod verglanja...

promjenili zaklopku i sad je sve ok,ali volio bi znati da ako ima još šta vezano uz to da promjenim dok je vrijeme jer auto ostaje suprugi na koritenje...

Nemam iskustva sa renault vozilima,pa eto pitam..

Zaklopka je nova sad gore i auto ide...

jedini problem što ponekad kod paljenje ne zavergla nego se čuje anlaser kako struže,

i koliko sam skuio radna temperatura motora nije na pola nego na drugoj crtici..vjerojatno termostat!!

Sad sve radi lijepo i dosta tiho,bez ikakvih štucanja,i trzaja...

Vidjet čemo kako će se sad ponašati,pa ću redom mjenjati šta treba...

hvala svima....ako neko ima nešto vezano da kaže uz taj model,neka napiše,svaka sugestija dobro došla

ja sam imao taj model 2003 godina isto i moj je bio nocna mora. Kupljen nov i jedva ga se rijesio nako 6.5 god. Malo moje postove prociraj. Ti su medju prvim proizvedeni i slabe su kvalitete. Jbg ima on i 13 godina a nije bas jeftin za odrzavati.

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Zovem čovjeka u renault servis koji kaže da je siguran da nije do zaklopke,već da su bili problemi nešto sa usisnom granom,koja baca grešku na zaklopku,

Bitno da je on bez ikakvog razmišljanja promijenio zaklopku. Ja bih ga sad uredno natjerao da ispita i vrati staru.

Jedna stvar mi je nepojmljiva kod tih novokomponiranih kompjuteriziranih "servisera". Izgleda da oni ne uče ništa više o tome kako funkcionira motor s unutarnjim izgaranjem, već isključivo klikaju po greškama i vjeruju da je dijagnistika neki čarobnjak koji će mu odmah na ekranu ispisati dijelove koje treba zamijeniti. A da ne kažem da nikome ne pada na pamet ispitati dijelove koje skinu i ustanoviti je li greška baš u njima ili je greška koju izbaci kompjuter posljedica nečeg drugog. A te njihove metode pokušaja i pogrešaka plaćaju vlasnici automobila koji se najčešće ne razumiju ili se ne razumiju dovoljno u auto da bi se mogli argumentirano postaviti.

Dakle, kad se budeš vraćao treba se postaviti u stilu "gledajte, promijenili ste mi zaklopku, ali kvar nije otklonjen. Znači da zaklopka nije uzrok. Vratite mi staru zaklopku i popravite auto, a cijena koju sam platio za zaklopku neka uđe u obračun onoga što već bude." I ne micati se odande, ako treba, zaprijetiti da ćeš pisati u Renault, da ćeš dovesti inspekciju, medije... vjeruj mi, to uvijek pali.

Link to comment
Share on other sites

Činjenica je da je auto išao par dana puno bolje i nije davao te simptome..

vidjet ću sutra na renault dijagnozi šta je...

eto danas auto ujutro uredno palio i dovezao ženu na posao 30km

Izgleda da je neka glupost sa konektorima,ili sl u pitanju,jer ako je neispravan,il pali i ide ili ne pali i neide...

neka glupost ga j**e

Link to comment
Share on other sites

A u medjuvremenu sam i saznao da je gđa ako je mogu tako nazvat,kupila auto pred mj dana na punomoć,te je znala za kvarove,jer sam juće kontaktirao bivšeg vlasnika,koji mi je sve ispričao,šta i kako..

Znaći on je njima dao auto znatno ispod cijene i rekao debilima za kvar bendiksa,i to dizanje obrtaja,oni su uzeli voziloi na punomoć i priodali ga mojoj supruzi,uz laž da je na punomoći ime njenog supruga,na što mi se vlasnik smijao...

Auto je inaće uredan,te je redovito održavan,kao nov izvana i iznutra,sredit ću ga,a protiv lopova koja mi ga je prodala ide danas kaznena prijava,jer je prešutjela kvar,a čovijek joj je uredno rekao kod prodaje šta se događa sa autom,i posvjedočit će na sudu!!

Znaći ne gine joj plačanje komplet popravka vozila....

Link to comment
Share on other sites

Pa da, upravo su ti to dečki i rekli. Ajmo promijeniti pol auta, da bismo ustanovili - ups! - pa bio je samo konektor ili kabel.

Meni su se neki dan ugasile prednje maglenke. Ni u jednom trenu nisam pomislio da su krepale žarulje, jer su prije toga radile obje a nemoguće je da krepaju istovremeno. U servisu bi mi sigurno najprije išli mijenjati žarulje i tek onda tražili dalje. E vidiš, ja sam napravio obratno i u roku od 5 minuta našao kvar na konektoru.

To što se kvar fantomski ponavlja pa nestaje, vrlo vjerojatno ukazuje upravo na grešku u ožičenju. Pa nije nikakvo čudo, ti konektori su izloženi vlazi, prašini, promjenama temperature i vibracijama. A dijagnostika je jednostavna. Pusti kompjuter, upali auto, pusti ga da radi i i čupaj i mrdaj žice. U jednom trenutku će priznati.

Samo, serviserima je ispod časti primjenjivati "metode od prije 100 godina". Vjeruj mi, te metode još uvijek pale.

Link to comment
Share on other sites

tako će i biti,svakako javim kaj je...jer da je nešt strašno nebi tak zahebaval,samo me čudi kako nije odma jad sam stavil novu zaklopku,nego 5 dana sve super i juće naveće 5x vergla smrdi gorivo,i ajd zapali na 3000 bruji,i to se stabilizira,crkne,ostaviš ga 10min,ponovo upališ i vozi 7 dana bez greške...mamu mu hebem

Link to comment
Share on other sites

auto je 2003g sa 185600km,radjen zupčasti i veliki servis na 165tkm,diskovi,pločice,itd,ulje i filteri pred 3000km...

Žena koja ga je prodala mojoj ženi djelovala je normalno,mada je rospija prevarantska.ali sredit ću ja to!!!

kune se da je auto kod nje 4g i da nema problema,a drugi dan auto ne pali..nebitno..bitno nam je da riješimo problem..

Dao sam promjeniti zaklopku,prije koje je auto radio nikako...zaletavao se na 3000 i više okretaja,nije palio isti dan,i smrdilo je po benzinu kod verglanja...

promjenili zaklopku i sad je sve ok,ali volio bi znati da ako ima još šta vezano uz to da promjenim dok je vrijeme jer auto ostaje suprugi na koritenje...

Nemam iskustva sa renault vozilima,pa eto pitam..

Zaklopka je nova sad gore i auto ide...

jedini problem što ponekad kod paljenje ne zavergla nego se čuje anlaser kako struže,

i koliko sam skuio radna temperatura motora nije na pola nego na drugoj crtici..vjerojatno termostat!!

Sad sve radi lijepo i dosta tiho,bez ikakvih štucanja,i trzaja...

Vidjet čemo kako će se sad ponašati,pa ću redom mjenjati šta treba...

hvala svima....ako neko ima nešto vezano da kaže uz taj model,neka napiše,svaka sugestija dobro došla

ja sam imao taj model 2003 godina isto i moj je bio nocna mora. Kupljen nov i jedva ga se rijesio nako 6.5 god. Malo moje postove prociraj. Ti su medju prvim proizvedeni i slabe su kvalitete. Popravi anlaser i to je to. Dok dignes tuzbu i platis vjestacenje te odvjetnika s upitnom presudom..

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

A u medjuvremenu sam i saznao da je gđa ako je mogu tako nazvat,kupila auto pred mj dana na punomoć,te je znala za kvarove,jer sam juće kontaktirao bivšeg vlasnika,koji mi je sve ispričao,šta i kako..

Znaći on je njima dao auto znatno ispod cijene i rekao debilima za kvar bendiksa,i to dizanje obrtaja,oni su uzeli voziloi na punomoć i priodali ga mojoj supruzi,uz laž da je na punomoći ime njenog supruga,na što mi se vlasnik smijao...

Auto je inaće uredan,te je redovito održavan,kao nov izvana i iznutra,sredit ću ga,a protiv lopova koja mi ga je prodala ide danas kaznena prijava,jer je prešutjela kvar,a čovijek joj je uredno rekao kod prodaje šta se događa sa autom,i posvjedočit će na sudu!!

Znaći ne gine joj plačanje komplet popravka vozila....

Izgleda da smo ti i ja pisali istovremeno, pa se moj prethodni post odnosio na onaj tvoj prije.

Sad je kasno da ti pametujem, ali ja nikad ne kupujem aute na punomoć, upravo radi takvih stvari. Ako da, onda inzistiram da kontaktiram pravog vlasnika. Što se tiče tužbe, tu imaš problem, jer jedan od članaka u kupoprodajnom ugovoru glasi "kupac je vozilo pregledao i preuzima ga u stanju u kojem ga je pronašao te nema naknadnih prigovora na kvalitetu i kvantitetu"... možda ne točno tim riječima, ali smisao je jasan. Viđeno-kupljeno. To si potpisao i nijedan sud ti neće prihvatiti nikakvu naknadnu reklamaciju. Naknadnu reklamaciju eventualno možeš tražiti ako si auto kupio u nekom salonu koji ti je kao pravna osoba dao pismenu garanciju.

To ako bi uspio babi dokazati prijevaru, pa da je znala (tvrdit će da nije i da se uopće ne razumije u to), pa naći još dva-tri koga je tako prevarila, pa zakotrljati cijelu priču... jako teško, ako baba ima veze još ćeš ti nadrapati zbog klevete. Bojim se da bi tu "juha bila skuplja od mesa" i da bi se zapleo u pravnu trakavicu iz koje ne bi tako brzo izašao. I onda se još nađe neki blesan u sustavu koji ti privremeno oduzme ili zapečati auto kao dokazni materijal...

Bježi od toga, sredi auto, eventualno probaj od babe nešto užicati prijedlogom nagodbe i prijetnjom da ćeš je tužiti, to je maksimum koji bi ti mogao proći.

Link to comment
Share on other sites

tako će i biti,svakako javim kaj je...jer da je nešt strašno nebi tak zahebaval,samo me čudi kako nije odma jad sam stavil novu zaklopku,nego 5 dana sve super i juće naveće 5x vergla smrdi gorivo,i ajd zapali na 3000 bruji,i to se stabilizira,crkne,ostaviš ga 10min,ponovo upališ i vozi 7 dana bez greške...mamu mu hebem

Kad su stavili novu zaklopku vjerojatno su pritom prodrmali žice i par dana je radio. Ništa neobično.

Link to comment
Share on other sites

Treba pregledati kontakte, osigurace i releje itd. Meni nije radila klima, tojest nije se palio kompresor. Stvar je bila u osiguracu. Nije krepao nego valjda oksidacija, malo prodrmao, malo wd40 i proradilo normalno.

Link to comment
Share on other sites

   Pregled stvari i vidljivi nedostaci

Članak 403.

(1) Kupac je dužan primljenu stvar na uobičajeni način pregledati ili je dati na pregled, čim je to prema redovitom tijeku stvari moguće, i o vidljivim nedostacima obavijestiti prodavatelja u roku od osam dana, a kod trgovačkog ugovora bez odgađanja, inače gubi pravo koje mu po toj osnovi pripada.
(2) Kad je pregled izvršen u nazočnosti obiju strana, kupac je dužan svoje primjedbe zbog vidljivih nedostataka priopćiti prodavatelju odmah, inače gubi pravo koje mu po toj osnovi pripada.
(3)Ako je kupac otpremio stvar dalje bez pretovara, a prodavatelju je prisklapanju ugovora bila poznata ili morala biti poznata mogućnost takve daljnje otpreme, pregled stvari može biti odgođen do njezina prispijeća u novo odredišno mjesto, i u tom slučaju kupac je dužan prodavatelja obavijestiti o nedostacima čim je po redovitom tijeku stvari mogao za njih doznati od svojih klijenata.
(4)Kod potrošačkih ugovora potrošač kao kupac nije obvezan pregledati stvar niti je dati na pregled, ali je obvezan obavijestiti prodavatelja o postojanju vidljivih nedostataka u roku od dva mjeseca od dana kad je otkrio nedostatak.

Skriveni nedostaci
Članak404.
(1) Kad se nakon primitka stvari od strane kupca pokaže da stvar ima neki nedostatak koji se nije mogao otkriti uobičajenim pregledom prilikom preuzimanja stvari, kupac je dužan, pod prijetnjom gubitka prava, o tom nedostatku obavijestiti prodavatelja u roku od dva mjeseca računajući od dana kad je nedostatak otkrio, a kod trgovačkog ugovora – bez odgađanja.
(2) Prodavatelj ne odgovara za nedostatke koji se pokažu pošto proteknu dvije godine od predaje stvari, a kod trgovačkog ugovora šest mjeseci.
(3) Kod prodaje rabljenih stvari ugovorne strane mogu ugovoriti rok od jedne godine, a kod trgovačkih ugovora i kraći rok.
(4) Ugovorom se mogu produljiti rokovi iz stavka 2. i 3. ovoga članka.

 

Drolja je znala za kvar,i kupila vozilo kao takvo...

Pravi vlasnik će to potvrditi na sudu...

I platit će popravak vozila,ili vratiti pare,ili će imati još veći problem...

Treće nema...

SAD ME VIŠE NE ZANIMA,NITI DA JE KVAR 100KN...POTROŠIO SAM OVIH 10 DANA ŽIVACA I ŽIVACA,NOVACA OKO 2500KN,A KUČKA JE SVE TO ZNALA...

DA NIJE,I DA SE TO DESILO KROZ MJESEC DANA,ILI SLIČNO...RIJEĆ NEBI REKAO...

OVAKO ĆU JOJ HEBAT MAMICU!!!

SORY NA IZRAZU ČLANOVIMA FORUMA...

Link to comment
Share on other sites

Treba pregledati kontakte, osigurace i releje itd. Meni nije radila klima, tojest nije se palio kompresor. Stvar je bila u osiguracu. Nije krepao nego valjda oksidacija, malo prodrmao, malo wd40 i proradilo normalno.

Gledaj..auto kad radi,super ide,i super radi...

Kad neće da upali,vergla smrdi na bengu,i onda odustaneš i za 10min upali i opet ide..

znam da je neka sitnica u pitanju,ali košta živaca i novaca...

Link to comment
Share on other sites

To su najgori kvarovi. Imao sam ih i ja. Tipa auto se ugasi u voznji. Pregledao sam 100 stvari i na kraju je bilo do svjecica koje su bile unutra, pogresne svjecice netko prije mene stavio i auto svaki treci dan krepa na sred ceste.

Link to comment
Share on other sites

Drolja je znala za kvar,i kupila vozilo kao takvo...

Pravi vlasnik će to potvrditi na sudu...

I platit će popravak vozila,ili vratiti pare,ili će imati još veći problem...

Treće nema...

SAD ME VIŠE NE ZANIMA,NITI DA JE KVAR 100KN...POTROŠIO SAM OVIH 10 DANA ŽIVACA I ŽIVACA,NOVACA OKO 2500KN,A KUČKA JE SVE TO ZNALA...

DA NIJE,I DA SE TO DESILO KROZ MJESEC DANA,ILI SLIČNO...RIJEĆ NEBI REKAO...

OVAKO ĆU JOJ HEBAT MAMICU!!!

SORY NA IZRAZU ČLANOVIMA FORUMA...

tuzba ti je preko 1300 kn. Odvjetnik tko zna koliko. Vjestacenje vozila tko zna koliko. Prethodni vlasnik ce rei da nije imao pojima o kvarovima a onaj prije njega moze reci kontra tako da je to rekla kazala be materjalnih dokaza. Sansa na sudu nikakva.

Link to comment
Share on other sites

Bivši vlasnik juće potvrdio da je prodao vozilo u kvaru..

imam dokaz snimku,a i sam će da to potvrdi na sudu..

tužba danas poslana dotičnoj,i platiti će masno...

Link to comment
Share on other sites

Ma nema od toga nista. Bezveze gubis vrijeme. Ides na sud jer auto cuka i krepao mu bendix a ima 200 tkm i 12 god? 

Link to comment
Share on other sites

svatko ima svoje veselje, izgubit ćeš i platiti sudske troškove vrijednosti još jedan megane.

Link to comment
Share on other sites

Vozilo se kupuje po sistemu viđeno-kupljeno. Jel trzao kad si ga probao? Nije. Jer zapinjao anlaser kad si gledao? Nije. Tuzbu za prevaru eventualno mozda za spustanje kilometraze. A sto je rekao pred predhodni vlasnik to je rekla kazala. Ovaj prosli ce uvjek reci da mu je auto dobro radio i da garanciju nije davao.vozilo je proslo tehnicki pregled i ispravno je.  Po tom svaki rabljeni bi trebao imati garanciju. Koji nakon 13 god je skroz bez mane? Trza zbog neke sitnarije. Mozda bobine. Bendix zamijeni. To nije ni 500 kn. Za to placati sud,odvjetnik te vjestaka je besmisleno. Tuzbu si njoj dao? To mi nije jasno. Pa predajes ju sudu a pise ju odvjetnik.i placaju se takse te ostalo. Tako si napravio? 

Link to comment
Share on other sites

danas poslana od odvjetnika ..

Gledajte nije sve tako kako vam se čini...

Žena je prevarant,i treba je kazniti..

Da je ona meni prodala i rekla za problem,nebi ništa rekao.Nego je lagala da je auto na punomoć muža te da je kod nje 4g i da nema brige s autom,prodaje ga radi kupnje novog vozila,ja vozilo kupujem,ona odlazi sa mojom ženom kod bilježnika i to je to.Dolazim kući auto ne pali...zovem ženu koja ga prodala,kaže nemoguće,4g joj je fino vozio kako sad ne pali..aj ja povjerujem u to..ali idem do mehaničara koji mi stavi novu zaklopku,i par dana ok,kad eto opet ne pali,pa pali pa ne pali...Da sad ne duljim u detalje,,nakon 4 dana.,zovem vlasnika kak ti njenog muža koji je imenom na punomoći,da ga pitam šta je sa autom,da mi kaže da znam serditi stvar,da bi mi čovijek rekao kakav muž,ja imam svoju ženu i djete,prodao sam pred mj dana 4.9 2016g auto toj ženi i dao joj punomoć,ja ga pitam šta je sa autom..Kaže gledajte kod mene je 4g,i sve je uredno osim,bendiks treba servisirati i znao mi je ponekad ne upaliti te dizati okretaje na 3000,čiščena je zaklopka,ali opet isto,itd,on je to sve ljudima rekao u čem je problem,i kao takvog  dao im vozilo za 2000eur...Žena ga je meni prodala za 2600eur,nebitno...ali nije rekla za problem,nego je uvaljala..a to je problem

Ja kao kupac,koji od prvog sata ima problem sa vozilom imam pravo na tužbu u kojoj tražim da mi se eliminira popravak kvara za koji je ona znala,a to može i dokazat će na sudu gospodin koji joj je prodao auto i nije joj muž..te mi je sve lijepo ispričao kako je bilo..a ja sam to snimio!!

Potvrdit će i taj iskaz na sudu,jer sam ga pitao..čak se i uspaničio malo jer je mislio da njega prozivam,a i čudio se kad sam mu reko za koliko su mi ga prodali...

Iskreno zaboli me za još 20.000tkn,ali želim je sad uništiti,jer je lopov,i prevarant,to se tako ne radi...pitam se šta bi vi napravili??

Link to comment
Share on other sites

nista osobno, ali zelio bi reci

" papka je tesko nac al' lako ozenit"

kao sto su neki vec savjetovali cuvaj zivce, nadji "postenog" mestra i otkloni kvar za malo love + puno kilometara ( sretnih i zadovoljnih naravno)

Link to comment
Share on other sites

Vuci ces se godinama po sudovima, vjestacenje auta, sve bus to moral platiti, 20000 kn bus dal odvjetniku i za dokaze i kad izgubis jos 15000 kn sudskih troskova. Al ak te to veseli i imas para, zasto ne, uzivaj.

Link to comment
Share on other sites

Vuci ces se godinama po sudovima, vjestacenje auta, sve bus to moral platiti, 20000 kn bus dal odvjetniku i za dokaze i kad izgubis jos 15000 kn sudskih troskova. Al ak te to veseli i imas para, zasto ne, uzivaj.

tako je. Odvjetnik je napisao tuzbu i naplatio ju. On i da izgubi svoje uusluge naplati tako da ce te uvjeriti da imas pravo u svemu. Sretno. 

Link to comment
Share on other sites

Ajd bas me zanima kak ce ovozavrsiti .

 

Pustivsi sa strane to da ta zena nije vlasnik 4 godine, sto je apsolutno nebitno za sud, i cinjenicu da je , neznam kak, auto radio nomalno kad si ga ti kupio i vozio , zasto za zena nebi rekla da su popravljali taj bendiks i da su mislili daje popravljeno,i kao takvo popravljeno su ga prodali tebi ? Auto star 12 godina, zasto se nebi opet pokvario?

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.