Jump to content

Megane 2, 1.4 16v 72kw


marina86

Recommended Posts

Ja neznam kakve vi to mehanicare nađete ajde u nekog privatnika da radi renole i da ima djelova mi u servisu nikad ne minjamo tako napamet npr za klapnu gasa stavis se polovna ali ispravna vozi par dana ako se dogodi isto nije do nje idemo dalje i tako redom malo logike malo jeba,ine i rjesi se problem bez bezpotrebnih troskova

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, ivan.martinko said:

Clanak 5

6540cae886325b1c36215e2c095a3396.jpg

Vidis...prodavatelj jamci za.ispravnost..a ja imam crno na bijelo.da.je prodavatelj prodao vozilo sa kvarom jer je bivsi vlasnik ukazao na sve kvarove te.spustio cijenu vozila...

Kvar se uukazao 2h nakon kupnje vozila....

Imam dokaz na papiru od bivseg vlasnika da.je doticna znala.za sve probleme na vozilu i kao takvo ga prodala meni te negirala to.

Bila bi puno nezgodnija stvar da se kvar vozila nije ukazao odmah nakonNikon kupnje...vec nakon mj dana ili dva...onda je to moja stvar..

Ovako je sve vidljivo i dokazivo...

Svakako se javim sta je bilo

Link to comment
Share on other sites

Ti nisi kupio od vlasnika nego od opunomocenika. Pazi da ne uvuces vlasnika u nepotreban sudski proces. Baba nije bila vlasnik nego opunomocenik.

Link to comment
Share on other sites

Vlasnik će pred sudom dati istinit iskaz,kako je bilo,i kako im je prodao...

a to imam već i na pismeno,tako da ne brigam..

čovijek je čist,jer je rekao za nedostatke i kvarove,a oni su uvaljali...

Za to se odgovara i to je krivično dijelo,po svim stavkama...

Gledaj imam tri odvjetnika u familiji pa znam šta pričam...

Ne sekirajte se..

njezina dužnost je pošto je znala za to ,popraviti vozilo u svom trošku,ili nadomjestiti naknadu štete za isto...

Nisam se ja javio nakon mj dana da se nekaj pkvarilo,već nakon par sati poslije preuzimanja vozila...

Link to comment
Share on other sites

Imao sam i ja odvjetnika pa izgubio cistu situaciju. Treba se upitati zasto ga nije prepisala? Uzmi u obzir da je velika sansa da nije ni mogla zbog nekakve ovrhe. I da dobijes sud mozes s presudom guzicu obrisati.  U hr sudstvo ne radi nikako.ona moze reci da ga je popravila i da je opet krepao a posto ima 13 god tko ce to iskljuciti? Svakako javi ali gubis vrijeme i novac. Ako nemas neko pismeno jamstvo s jasnim stavkama sta pokriva bojim se da je to misija nemoguce

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Dakle na rabljeni automobil nema nikakve garancije. Jos kupljen od prekupca. To je kao da kupis rabljeni telefon koji je ispravan i za 2 dana se pokvari. Moze se pokvariti bilokad. Da izbjegnes takve neugodnosti kupuj od vlasnika ili od auto kuce. Mozes imati odvjetnika ali zakon je jasan. Da dobijes presudu znacilo bi da je sudjenje nazalost bilo nepravedno. Bilo bi pravedno da ti je prekupac dao pismenu garanciju u trajanju tolko i tolko itd. Usmena garancija ne vrijedi nista. Ok ak ti rodjak besplatno sastavi tuzbu i ode na rociste. Ali ak baba isto ima odvjetnika koji je sposoban, dotuci ce te do koljena. Tak da izvoli. U svakom slucaju nebih ti volio prodati svoj auto jer ne volim neduzan sjediti na sudu na stolici kao tuzenik a dozivio sam to par puta. Da je to tak onda bi svako svakoga tuzio jer nijedan rabljeni auto nije skroz ispravan. Nije i ovako koji se voze po cestama. A ti ocekujes od vozila koje je u naprednim drzavama eu vec odavno reciklirano da radi bez greske. Jos nisi reko koliko ste ga platili. Ako je cijena u skladu sa stanjem nemas kaj kukat. Kupi zeni novi auto i bok.

Link to comment
Share on other sites

Marina86, mislim da je to što si obrisao sve postove dokaz da nisi spreman prihvatiti činjenicu da si pogriješio i da nisi u pravu. Srećom, mi smo sve zapamtili a tebi želim puno sreće s dokazivanjem da nisi pogriješio - ne drugima, nego sebi.

Zapamti da kad upireš prstom u nekoga, jedan prst upire u tu osobu, jedan u nebo, a preostala tri - u tebe.

Apeliram na moderatore da NE obrišu ovu temu, jer je nadasve korisna i pokazuje kako ne treba postupati. Kao moderator nekih drugih foruma, savjetujem da uredite forum tako da se vlastiti post više ne može editirati nakon proteka određenog vremena (pola sata, na primjer, što je dovoljno za primjećivanje i ispravljanje pogrešaka u tipkanju).

Lijepi pozdrav

Link to comment
Share on other sites

a možda i uspije dobit tu tužbu 

ima pravo na svoje mišljenje

i meni bi bilo teško podnijeti takvu prevaru !

neka ova tema ostane a korisnika marina86

molim neka nam javi rezultate nakon suda

Link to comment
Share on other sites

  • Ivan1902 locked this topic

Tema je privremeno zakljucana dok ne rijesimo pitanje obrisanih poruka

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Marina86, mislim da je to što si obrisao sve postove dokaz da nisi spreman prihvatiti činjenicu da si pogriješio i da nisi u pravu. Srećom, mi smo sve zapamtili a tebi želim puno sreće s dokazivanjem da nisi pogriješio - ne drugima, nego sebi.

Zapamti da kad upireš prstom u nekoga, jedan prst upire u tu osobu, jedan u nebo, a preostala tri - u tebe.

Apeliram na moderatore da NE obrišu ovu temu, jer je nadasve korisna i pokazuje kako ne treba postupati. Kao moderator nekih drugih foruma, savjetujem da uredite forum tako da se vlastiti post više ne može editirati nakon proteka određenog vremena (pola sata, na primjer, što je dovoljno za primjećivanje i ispravljanje pogrešaka u tipkanju).

Lijepi pozdrav

U najboljoj vjeri se postupalo kada se omogućilo da se postovi mogu editirati neograničeno vrijeme nakon originalnog stvaranja...

Sada je takvo nešto onemogućeno, i vrijeme editiranja posta nakon originalnog stvaranja je 5min...

Nadalje, korisnik Marina86 će biti kažnjen zbog gore navedenog a hoće li dobiti ban, ne ovisi o meni, već o kolektivnoj odluci mene i mojih kolega...

Postove sam vratio na staro, ako neki od njjih nije onakav kakav je prije bio, molim da mi se to javi... moguće da sam i ja propustio nešto...

Tema otključana...

Molim nastavite smireno!

Link to comment
Share on other sites

  • Ivan1902 unlocked this topic

Hvala ti lijepa na trudu, svaka čast i tebi na smirenosti :yeah:

Imam iskustva s tim, na forumu o željeznicama imali smo jednog iznimno produktivnog i kvalitetnog korisnika koji je imao brdo informacija, postao je predivne i rijetke fotografije starog Zagreba, na kraju se nešto uvrijedio i zakvačio s nekim članovima foruma, pa je krenuo brisati (editirati) sve svoje postove na isti način kao i marina86, ubacivanjem crtica. Postova je bilo više tisuća, pa je to trajalo satima i kad su ga skužili, banirali su ga pa je dio postova ostao. Onda je izmijenio linkove na servise sa slikama, tako da slike više nisu bile vidljive, ali je srećom većina slika bila skinuta na naše kompjutere pa smo i to nekako vratili. Naravno, trajno je udaljen s foruma.

Isto tako, u najboljoj vjeri bilo je ostavljeno neograničeno editiranje. Do tada.

Isprika zbog OT-a, ali nekako sam osjetio potrebu to reći.

Link to comment
Share on other sites

iskreno podrzavam da ju se tuzi, pogotovo ak oima odvjetnika koji ce napraviti za besplatno, a ukoliko se na kraju dokaze krivica biti i ljepo plaecen od strane optuzenika po zadanim taksama suda. tako da mogu svi ljepo profitirati.

takvim mesetarima koji prodaju auto svjesni prikrivenog kvara, a o istom su obavjesteni, itekako trebaju snositi odgovornost.. pa nemozes ti pri kupnji rastaviti/pregledat cieli auto.. 

Link to comment
Share on other sites

Da i ne platis odvjetnika moras platiti dizanje tužbe. Nakon toga sud ce vjerovatno traziti vještaka. Tu dolazimo do dr zeljka marušica i hrpe toga. Da i dobije tuzbu slijedi zalba. To sve traje 3 god . ma uzas. Ako i sve istjeras onda naletis da je vkasnik ovrsen i guzicu mozes obrusati. Hr sudstvo. Na psu Medi su jaki a na ostalom nula bodova.

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

nazalost sve tocno sto si napisao, al ako ima volje sto ne.. 

Link to comment
Share on other sites

a možda i uspije dobit tu tužbu 

ima pravo na svoje mišljenje

i meni bi bilo teško podnijeti takvu prevaru !

neka ova tema ostane a korisnika marina86

molim neka nam javi rezultate nakon suda

Možete raditi sa temom šta hočete...

Ja sam taj koji je prevaren,i nasukan,to nema apsolutno nikakve veze sa kupoprodajnim ugovorom..

Ono šta sam nakanio to ću i napraviti...ZAŠTO?? ZATO JER JE OPUNOMOČENA ZNALA ZA SVE NAVEDENE GREŠKE,a opunomočenik će to potvrditi na sudu...

Ja je sa čvrstim dokazima tužim za svijesnu prodaju neispravnog vozila,znaći kad je ona kupila bila je upozorena na nedostatke,i za to mora odgovarati..snositi štetu

Da dotična nije znala za to i da se kojim slučajem dogodio peh nakon tjedan dana,puko mi zubčasti,razletio se motor,zapalio se auto...nemogu joj ništa....niti joj bi rekao išta...

Djubre se niti ne javlja na telefon...nezna da joj stiže u ponedeljak tužba na vrata...

Možda kad joj stigne,ipak se malo trgne,i proba se dogovoriti,da nekako zajedno riješimo problem koji je svaljala na mene i moju obitelj...

Nisam bez novaca,niti mi je do vozila za 20.000tkn,imam i bmw za 100 000tkn koji osobno vozim,...

Ljudi ovdje je stvar principa,i ljudskosti....

Pitam ja sad vas šta bi vi meni rekli da sam kojim slučajem prodao nekom na forumu ovakav auto***???

 

Šta je još gorja stvar...ženi mi danas  sad pred 1h opet auto nije palio...verglala ga je 20 puta i ništa...i hebiga sad ja sjedam u svoj auto i u zagreb da vidim šta je..,,I TO JE OPET TROŠAK..NE??

kad ono,auto upali od prve,i ja ga vozim 30km do renault servisa na tester koji platim 250kn,i čovjek mi veli,nema greške....NEMA FUCKING GREŠKE???

Da nema greške...reko super,šta čemo sad...ništa ostavite ga tri ,pet dana da vidimo šta je....KO ĆE TO PLATITI??

Do sad sam već zdavao na cijenu od 19000kn koliko sam platio auto,još 3500kn na mehaničare,električare,zaklopke,senzore....

Vjerojatno kad ga sredim,imat ću najbolji megan na forumu!!!

 

PITANJE ZA SVE VAS.....ŠTA DA RADIM JA SAD??? AJMO ODGOVORITE???

Edited by marina86
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je bolje te novce potrošiti u auto, nego da ga daš državi... jer si na jako tankom ledu... ali na tebi je da odlučiš!

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam jesam li u ovom svemu previdio negdje da je provjeren senzor GMT, ako je, ja se ispričavam. Ako nije, onda provjeriti to, ne u servisu nego doma očistiti (10min posla).. Imao sam takve iste simptome i da ih ponovo imam prvo bih provjerio to.

Link to comment
Share on other sites

hvala na savjetu..malo sam čeprkao po motoru,gdje se nalazi taj senzor,gledajući iznapred,,desno negdje ili ??

Link to comment
Share on other sites

hvala na savjetu..malo sam čeprkao po motoru,gdje se nalazi taj senzor,gledajući iznapred,,desno negdje ili ??

Molim, nadam se da će pomoći. Ima na slikama na prvoj stranici ove teme, stavio je kolega mata73 kako izgleda senzor i gdje se točno nalazi. Znači s desne strane je kad se gleda izvana kod getribe tamo gdje ulazi i sajla od kvačila. Malo crno čudo se drži na 2 vijka, ako ti slučajno bude problem skinuti to zbog nepristupačnosti, probaj očistiti ovako na slijepo. Bitan je onaj kontakt metalni što izlazi iz tog crnog kućišta, usmjeren je prema zamajcu.  Za početak to. Znači možeš malo lagano proć s finim brusnim papirom i onda očistit sve krpicom i alkoholom.

Link to comment
Share on other sites

Aj pazi ovo, kad gurnes kljuc u bravu i das kontakt, je ona lampica kaj inace blica, u tom trenutku zasvjetli i ugasi se ili blica brzo i ne gasi se?  Ja sam imo problem na svojoj thaliji takav da je auto iz cistog mira nekad znao ne upaliti a mogo si ga verglat 3 dana u komadu ili na rate, i najednom eto upali. To mi se desilo u velikoj gorici i zovem svog dezurnog majstora i veli mi to ti je banalna glupost, čip u kljucu te j**e odi do prvog bravara i to zamjeni. Zamisli bravar meni pred nosom di me auto ostavio. Dao 250kn za taj cip u kljucu i nova baterija odma i od onda se nikad vise nije desilo da auto ne pali. za ostale probleme ti nebi znao pomoci

Link to comment
Share on other sites

hvala i tebi,probat ćiu danas sa drugim ključem da se vozim,,a sutra ću da očistim senzor,pa čemo da vidimo..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dva puta taj senzor mijenjao. Meni je bio problem paljenje na toplo ili poluhladno. Na hladno je palio. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.