Jump to content

Laguna II ph2 2,2 dci problem(i)


Pulaštro

Recommended Posts

Riješeno je napokon curenje antifriza. Sa novom turbinom radi živahnije i nešti bolje vuče, čini mi se da bi trebalo bolje, ali neznam šta da mjenjam. Majstor mi je rekao da je motor možda premapiran jer su vadili DPF. Neznam kako da to ustvrdim. Najbitnije mi je da se nakon zamjene turbine više niti malo ne osjeti miris ispušnih plinova u kabini. Ranije sam morao imati uvijek dignuta sva stakla jer u protivnom je nekako to prodiralo u kabinu. Dali je ulje koje se slijeva na auspuh ili je nekako izbijao na turbini neznam, sad je ok.

Link to comment
Share on other sites

Čuje mi se neki zvuk prilikom okretanja volana dok stojim na mjestu, čini mi se oko istog kuta ili položaja kotača. Nekad je glasnije, nekad tiše. Možda kad se zagrije je tiše, to ću još provjeriti. Zvuk podsjeća na proklizavanje remena, ili malo dublji i grebavo-škriputavi zvuk. Volan se lako okreće kao i prije, nisam imao takve probleme od kada sam ju kupio. U čemu bi mogao biti problem?

Link to comment
Share on other sites

Moguće ležaj amortizera.
On kao da grebe i šuška. Kad se namoči od kiše onda se ne čuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Lagano je s vremenom prestalo to raditi. Možda zbog odvajanja motora, kada sam radio zadnji servis se nešto poremetilo.

Sada mi se čije neki lagani "tup" negdje iza desno kada promjenim brzinu. Ali to sada nije prioritet.

Novo što mi se dogodilo je da počeo zvuk "čekićanja" u leru. To me jako uplašilo, U jednom trenu poćeo izlaziti dim ispod haube, i signal low batery. Nije još pregledano, ali majstor mi je po opisu kvara rekao da se vjerojatno radi o remenici radilice. E sad što treba mjenjati u tom slučaju, dali i remen? Remen se okreće oko dosta osovina, kada sam blizu osluhnuo, čujem da neki ležajevi bruje. Neznam čemu služe sve te remenice, da li treba kontrolirati ležajeve i ostalo?

Link to comment
Share on other sites

Evo zamjenjena je i remenica radilice, to me zadovoljstvo stajalo 1200 kn. Nadam se da ću biti na miru neko vrijeme.

  • Like 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

1200 kuna za remenicu radilice? Ja sam platio alternator (novi) manje od toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Prije mjesec dana počelo se se čuti neko kuckanje u motoru, koje se lagano počelo pojačavati. Bio sam u ovlaštenom servisu, tamo su mi rekli da su vjerojatno hidropodizači, nezna se koji bi mogao zezati, na zadnjem cilindru da je ventil malo upao, ali oni bi po njihovoj proceduri mjenjali sve, nisu sigurni dali bi to riješilo problem, a cijena preko 10000 kn🤢. Pitao sam nekog drugog majstora, on mi kaže vjerojatno leteći ležajevi. Što sad napraviti?

 

Link to comment
Share on other sites

JA ti mogu reci sto bih ja napravio, al odgovor ti se nece svidjeti. Lako sad pametovat,  4 godine od kupovine, al ..

frend je imao takvu, automatik, ne sjecam se kaj se nije pokvarilo.

Link to comment
Share on other sites

Trošak izmjene letećih ako su oni će ti biti ooo 1000kn u grubo. Ja bi krenuo od tamo, tj kad se otvori će se vidjeti ima li smisla stavljati nove lezaje ili nema.

Ako majstor nije supak će ti rec da se to ne isplati i znas da možeš baciti auto ili ga prodati u dijelovima..iako neznam kome, recimo ja imam dvije lagune za dijelove i treću na kojoj ih trošim :aua:

A kuckanje ko kuckanje može dolaziti i od letećih a i od hidropodizaca. Kod njih nastaju drugi problemi. Kad se dizne nedaju izvaditi ni na čekić onda je s**nje=skupo

Sve ovisi koliko si spreman potrošiti na auto i imas li nekog pouzdanog tko će ti popraviti auto

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pulaštro said:

Prije mjesec dana počelo se se čuti neko kuckanje u motoru, koje se lagano počelo pojačavati. Bio sam u ovlaštenom servisu, tamo su mi rekli da su vjerojatno hidropodizači, nezna se koji bi mogao zezati, na zadnjem cilindru da je ventil malo upao, ali oni bi po njihovoj proceduri mjenjali sve, nisu sigurni dali bi to riješilo problem, a cijena preko 10000 kn🤢. Pitao sam nekog drugog majstora, on mi kaže vjerojatno leteći ležajevi. Što sad napraviti?

 

Kolko km ima autić?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.