Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

3 hours ago, nansale said:

Ajmo.. vrijeme je za jedan ZG kružok pa da usporedimo svi te naše farove..kak ste za iduci tjedan?

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
 

Pa da mi macan skine moje ispravne farove... pfffff haha
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo je čista vlaga u farovima. Negdje su šuplji i po ovoj vlazi imaš to što imaš.. ako su kupljeni i namontirati u ovlaštenom vrijedi garancija na originalni dio.. To nije normalno pa čak ni za Reno!
Sve je to normalno. Far nije hermetički zatvoren. To je samo malo kondenzacije koja će nestati sama od sebe. Bitno je da ne ulazi nova voda u tekućem obliku.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Grunf said:
11 hours ago, fabi said:
Ovo je čista vlaga u farovima. Negdje su šuplji i po ovoj vlazi imaš to što imaš.. ako su kupljeni i namontirati u ovlaštenom vrijedi garancija na originalni dio.. To nije normalno pa čak ni za Reno!

Sve je to normalno. Far nije hermetički zatvoren. To je samo malo kondenzacije koja će nestati sama od sebe. Bitno je da ne ulazi nova voda u tekućem obliku.

Bio u ovlaštenom kažu nevaljaju farovi a budući da mi limar ugrađivao kažu sretno sa garancijom... Volim svoj život 😁

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ne bi baš bio siguran, nije da svatko u ovlaštenom zna.
Pogledaj na netu sliku fara koji stvarno ne valja i u kojeg ulazi voda.
Ako je konstrukcijska greška ili je to zbog LED svijetla onda možeš mijenjati do sutra i uvijek će biti isto.
To mu uopće ne smeta, malo vlage. Bude nestala kad se vrijeme popravi ili od vožnje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Grunf said:

Ne bi baš bio siguran, nije da svatko u ovlaštenom zna.
Pogledaj na netu sliku fara koji stvarno ne valja i u kojeg ulazi voda.
Ako je konstrukcijska greška ili je to zbog LED svijetla onda možeš mijenjati do sutra i uvijek će biti isto.
To mu uopće ne smeta, malo vlage. Bude nestala kad se vrijeme popravi ili od vožnje.

I meni nema smisla, znači priča ide ovako, po cjelom ljetu desni far se rosio ljevi ne... i dao zakrpat kod limara i od onda ni ljevi ni desni se nisu rosili dok nije došla zima... i ispada da su zapravo oba fara bila "dobra", jer na na identični način rosi i ljevi i desni NOVI FAROVI... tj ko da ima neka navala topline kad sa ugrijanim autom stanem... sad sam skinio čepove i stavio na sunce i sve je izašlo za pol sata... e sad ako se bude opet rosio... neznam... reko mi je majstor da se može reklamirat al i sam kaže nema šanse da oba ne valjaju a ako reklamira i ispadne da su u redu mora platit oba nova :)

Edited by macan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao sto je marttin gore napisao koji ih ima u originalu, ako sve stima nikakva magla ni vlaga ne bi smjela biti na ledovima. Ili nesto ne valja s njima ili nisu dobro ugrađeni. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Grunf said:
13 hours ago, fabi said:
Ovo je čista vlaga u farovima. Negdje su šuplji i po ovoj vlazi imaš to što imaš.. ako su kupljeni i namontirati u ovlaštenom vrijedi garancija na originalni dio.. To nije normalno pa čak ni za Reno!

Sve je to normalno. Far nije hermetički zatvoren. To je samo malo kondenzacije koja će nestati sama od sebe. Bitno je da ne ulazi nova voda u tekućem obliku.

A da? Znaš ja sam jednom mjenjao žarulju na meganu i nakon zamjene zaboravio vratit onaj gumeni čep koji hetmetički brtvi far. I prilikom prve kiše taj far se zamahlio i mislim si uf morat ću na reklamaciju. A onda kada sam dignuo haubu sam skužio da mi gumeni čep od fara stoji na poklopcu akumulatora. Kada je vrijeme posušilo, nestala je i vlaga u faru i tada sam vratio gumeni čep na mjesto nakon čega ( za tvoju info) nikad više vlaga nije ušla u taj far ni nakon mjesec dana svakodnevne kiše. Pa ti pričaj kako je ovo normalno..

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ni kad je čep gore nije hermetički zatvoreno, ali manje vlage ili vode ulazi. Kad si zatvorio čep onda je ventilacija koja je dizajnirana za to bila dovoljna za izbacivanje vlage.

Možeš tražiti dlaku u jajetu i ono što je ispravno pokušati popraviti.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Grunf said:
14 hours ago, fabi said:
Ovo je čista vlaga u farovima. Negdje su šuplji i po ovoj vlazi imaš to što imaš.. ako su kupljeni i namontirati u ovlaštenom vrijedi garancija na originalni dio.. To nije normalno pa čak ni za Reno!

Sve je to normalno. Far nije hermetički zatvoren. To je samo malo kondenzacije koja će nestati sama od sebe. Bitno je da ne ulazi nova voda u tekućem obliku.

9 minutes ago, Grunf said:

Ni kad je čep gore nije hermetički zatvoreno, ali manje vlage ili vode ulazi. Kad si zatvorio čep onda je ventilacija koja je dizajnirana za to bila dovoljna za izbacivanje vlage.

Možeš tražiti dlaku u jajetu i ono što je ispravno pokušati popraviti.
 

 

Neznam više ni sam al to mi nije normalno... Sam limar kaže ajde ko misliš da tko je više farova ugrađivao ja ili ovlašteni servisi... ako mislim na nestručnu ugradnju. Al rekao je da ce zvat renault u pon da vidi šta oni kažu...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, imaju li ti LED farovi kakav poklopac sa stražnje strane? Ako imaju, ubaci u svaki far po vrećicu svježeg silika gela i to će ti pokupiti vlagu preko noći.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma jok ostavim ih danas na suncu.. sve nestane... cim je sjenu uhvatio desni far jer sunce zalazi odma je magla opet krenula... nešto ko šajba.... javit cu vam daljni tijek događanja (reklamacija i sl)

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, macan said:

Ma jok ostavim ih danas na suncu.. sve nestane... cim je sjenu uhvatio desni far jer sunce zalazi odma je magla opet krenula... nešto ko šajba.... javit cu vam daljni tijek događanja (reklamacija i sl)

Ako su ti slučajno ispucale led trake, imaš osnovu za reklamaciju farova.. 

IMG_20170117_170634.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Grunf said:
22 hours ago, fabi said:

 

 

Alfa gulia od sogora ksenoni

IMG_20191130_195057_1.jpg

I ljevi i desni

Ispada da je to normalno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kužiš da ih sunce ne može osušiti? Ako je unutra zrak zasićen vlagom (a je), čim se temperatura fara spusti ispod temperature rosišta dobiješ kondenzaciju u vidu kapljica.
Trebaš smanjiti relativnu vlažnost zraka u farovima, a to ćeš napraviti tako da u njih uvališ silika gel. Naravno, ako je to moguće napraviti.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A da? Znaš ja sam jednom mjenjao žarulju na meganu i nakon zamjene zaboravio vratit onaj gumeni čep koji hetmetički brtvi far. I prilikom prve kiše taj far se zamahlio i mislim si uf morat ću na reklamaciju. A onda kada sam dignuo haubu sam skužio da mi gumeni čep od fara stoji na poklopcu akumulatora. Kada je vrijeme posušilo, nestala je i vlaga u faru i tada sam vratio gumeni čep na mjesto nakon čega ( za tvoju info) nikad više vlaga nije ušla u taj far ni nakon mjesec dana svakodnevne kiše. Pa ti pričaj kako je ovo normalno..

A ja se bez jednog poklopca vozim već preko godinu dana i hvala što si me podsjetio da ga možda nabavim. Svakih par dana direktno perem farove, ne pazim ništa.

 

Nikada kapi rose unutra nit mm2 zamagljenog.

 

Također, kad staviš taj poklopac far i dalje nije hermetički zatvoren, teško ga je takvim i dobiti.

 

Nadalje, nakon 2 sata sexa u autu, sa svim mogućim zamagljenim staklima po kojima curi rosa, kako bi bez ventilacije lakše odmaglio stakla? Da ostanu zatvorena ili da otvoriš prozore?

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Najbolji auto za sex je bio R5 sa 3 vrata samo nije ništa (niti blizu) trajalo 2 sata😂😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 30. 11. 2019. at 12:28, Grunf said:

Ni kad je čep gore nije hermetički zatvoreno, ali manje vlage ili vode ulazi. Kad si zatvorio čep onda je ventilacija koja je dizajnirana za to bila dovoljna za izbacivanje vlage.

Možeš tražiti dlaku u jajetu i ono što je ispravno pokušati popraviti.
 

Ispada da je Grunf u pravu... sad me limar zove... reko ti nisi normalan :)  digo si frku da je išao na svom mercedesu gledat ledice jer ih nikad nije gledao... imam sliku.. rose se i njegovi... našao sam 2 članka o tome i to su ništa drugo nego novi moderni farovi (2015+ god) .. jednostavno se ne mogu uspoređivat sa starim modelima... to je "nažalost" normalno.... al nema veze ja sam "drama queen" al eto bar smo nešto naučili.... :) pusa

IMG-2ce79bef595ecd20e86866dc945373f8-V.jpg

Edited by macan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Normalno je da se svi LED farovi rose zato sto nisu hermeticki zatvoreni radi hladenja...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.