Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Ma te aute današnje testiraju malo u laboratoriju, a onda kupci.. 

Sva sreća uskoro će facelift.. valjda će bit malo bolji.. 

Link to comment
Share on other sites

Aha😂😂😂

Opet je sve kak te zadesi, nema tu riješavanja...vidjet cemo kojim smijerom ide novi hefe i kako ce se pokazat novi Clio i Captur kao njegov patronat...

 

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

Ako su napravili Fail sa Capturom i Cliom neka odmah stave ključ u bravu..

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, macan said:

Da štelana su mi vrata gepeka ako to misliš. Sad izgleda ko da je lupan. Jel nisu linije idealne. Ma jooj. Moramo neku temu otvorit za kukanje da ne trolamo tu.

Nemoj se suzdrzavati, izbaci sve iz tebe. 😁

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Sad ste me najebali da se vozim u miru i tišini, u blagostanju, da tražim unutranji mir...a osluškujem samo balans štapiće🤣🤣Danas bu draga s jedne a ja s druge strane, a mala iza, pa ako šta čujem, report

Link to comment
Share on other sites

tomidix, ugradio si kameru na postojeci ekran? original renault kamera ili neka aftermarket?

Link to comment
Share on other sites

On 24. 01. 2020. at 14:03, tomidix said:

Tko proizvodi Renault Megane IV stock prednje amortizere, dakle tvornički ugrađene? I jesu li uljni ili plinski?
Bilstein? Sachs?

Evo mene nakon zamjene prednjih amortizera i ležajeva amortizera. Ugrađeni su Bilstein B4 (plinski, njemačke proizvodnje) te SNR ležajevi..
Škripanje je također prestalo kao i u slučajevima @macan i @Novy.
Auto je za nijansu ali ipak primjetno tvrđi te je osjećaj vožnje sada nešto bolji i upravljač direktniji. Osjeti se brži povrat kotača na podlogu nakon prelaska preko neravnina. Dio pripisujem tome što su novi a dio na to što je gas vs oil.. S ponašanjem auta sam jako zadovoljan nakon zamjene.. što se tiče trajnosti.. nadam se da neću imati potrebu komentirati taj dio u skorije vrijeme tu po forumu; znam da neki ovdje nisu bili zadovoljni s rumunjskim B4.. 

S obzirom da sam nakon zamjene pokupio stare dijelove, odgovor na quotani post je ovakav, original dijelovi ugrađeni u moj MegIV su bili:

  • Monroe 71039, oil recycling level, made in EU, 543025368R
  • SNR ležajevi
On 30. 01. 2020. at 14:51, tomidix said:

Kad budem u prilici provjeriti točno opet tog golfa obratit ću malo pažnju na intenzitet, izvor zvuka itd..

Ovo sam također stigao isprobati danas, prilikom preparkiravanja istog.. međutim s*ebao sam snimak jer sam prekrio prstom mikrofon pa se ne čuje skoro ništa na snimci.. Uglavnom, @Laky cijelim hodom motanja pod kočnicom Golf7, 2017.g, cca 50tkm, proizvodi identičan zvuk onom koji si ti snimio, činilo mi se da je za nijansu možda tiši nego kod tebe.. budem snimio ponovno jbg..

Link to comment
Share on other sites

Ima par pageva prije, škripalo pri malim brzinama i blagim neravninama - u ZG to je gotovo stalno..
Produljeno jamstvo imam, nisu priznali jer su amortizeri "potrošni materijal čije stanje ovisi isključivo o vanjskim utjecajima i načinu vožnje"..
*ebo ih Monroe u dupe..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

E pa ne bi baš tu stali, stvarno pederski...hvala stari

Ja sam zgleda dobio balansitis, inače sinoć nakon 10 dana u auto, baš sam se zguštao :)

Murija me skine u Rugvici, pita murijak ima alkohola, reko ima kokica među zubima, veli teraj🤣

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Eh da... Imam zviždaća u ventilaciji... Kad topal zrak krene počne mi zviždat tamo na prednjim otvorima kod šajbe. Čak je smješno... Skoro. Čitam da se to rješava valjda da se makne filter kabine i na najace ventilacija da izleti van to što zviždi? Jel ima netko iskustva sa time. #volim svoj auto#megane4#

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

3 auta sam kupio polovna u životu i svaki put su mi ga metnuli... Nema šanse više. Znam ma prošlom servisu da su rekli da filter kabine nikad ni mjenjan... Nije ni čudo da neš upalo... Ak nije kak čitam motor ventilacije riknuo lagano.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Ajde please ukratko samo opisi svaki od slučaja.. s kolko km koji auto, koja starost, uvoz i to.. moze i na PM.. Pokušavam učiti na tuđim greškama.. iako i novi auto može biti škart pa da te "usreći"

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ukratko auto je ima 35iljada servis na 25 napravljen servisni upis odgovara servisnom upisu u elektronskoj renolovoj knjižici... Naljepnice sa servisa na autu... ali zanimljivo pločice prednje potrošene na 35. Ako je netko skidao prije servisa... Oprostite al to nemožeš skužit nikako. Volan ko nov... A posebno je opasno ako je skidan prija servisa jer je onda morao bit fusharen... Al opet amortizeri i spone koje su se sad počele čut odgovaraju kad i rikavaju na nekih 50 k... Ma sa polovnjacima nikad nemoš bit siguran u ništa.

Link to comment
Share on other sites

Sto je najzalosnije nisi ni siguran s novim, tko zna sta ti ovi u ovlastenom mogu sve napraviti dok tebe nema tamo jer logicno ne mozes biti prisutan dok ti rade na autu. Jedino ti preostaje ako sta zeznu ili naprave glupost palicu u ruke i lomit noge, odsluziti malo u zatvoru i tako u krug 😂

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, macan said:

3 auta sam kupio polovna u životu i svaki put su mi ga metnuli... Nema šanse više. Znam ma prošlom servisu da su rekli da filter kabine nikad ni mjenjan... Nije ni čudo da neš upalo... Ak nije kak čitam motor ventilacije riknuo lagano.

Ako sljedeći put kupiš novi auto i ako kojim slučajem bude Renault, opet bi se mogao osjećati nagužen, a šupak ti mogao biti ko ruža😂

1 hour ago, macan said:

Ukratko auto je ima 35iljada servis na 25 napravljen servisni upis odgovara servisnom upisu u elektronskoj renolovoj knjižici... Naljepnice sa servisa na autu... ali zanimljivo pločice prednje potrošene na 35. Ako je netko skidao prije servisa... Oprostite al to nemožeš skužit nikako. Volan ko nov... A posebno je opasno ako je skidan prija servisa jer je onda morao bit fusharen... Al opet amortizeri i spone koje su se sad počele čut odgovaraju kad i rikavaju na nekih 50 k... Ma sa polovnjacima nikad nemoš bit siguran u ništa.

Ti si kupio skoro novi auto, ali sa Francuskim šarmom💪

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

ako se u vasim ovlastenima ponasaju kao u nekim, odnosno da kupuju znj filtere za 30kn i ugrade pod original i naplate 200-300, onda neznam sta imate traziti kod njih...

novi auto sa sto manje garancije i mir, ili taman rabljen 2-3g da istekne garancija i dalje servisiras doma i stavljas ono sta znas sam, a ne da ti mazu oci

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, kratko samo ću se tu predstaviti.. 

Ja sam Renault Megane IV ph2 i dolazim uskoro: 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bokte gledam na njuškalu te megane 4... Od 30 auta troje prodaju fizičke osobe ovo sve ostalo šverceri/šoderaši...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.