Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Da li ima nekih negativnih stvari ako je klima na auto i ne isključuje se i uključuje svaki put već  je stalno uključena i pali se i gasi  sama pri startovanju i gašenju motora  automobila, Isto  pitanje i za ono centralno dugme za multimediju. Šta je preporuka i kakva su iskustva oko toga gasiti i paliti svaki put ili držati stalno uključeno.

Link to comment
Share on other sites

Večina ljudi drži stalno na auto modu, ja osobno nikad, ne sviđa mi se kako radi i stalno drka krilca  za  smjerove zraka dok neki servo ne ode u k... a i naveo sam da meni  i na ispod nule vani pali vanjski ventilator kad je je na auto modu, bez obzira što klima ne radi... jednostavno na meganu mi se nesviđa to igranje sa klimom i smjerovima puhanja, pogotovo kad je vani +25 pa se auto ugrije iznutra pa na najjace prebaci klimu u facu... to mi odma sve govori kako je dobro zamišljeno....  

ps. ovo sa centralnim gumbom za multimediju nekužim....

Edited by macan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni nekako to sve za sada fino radi namestena temperatura na 21-22 mod  auto i sve ok bas sam zadovoljan ali je samo dilema ta koju sam prethodno naveo da li gasiti i ukljucivati svaki put ili ostaviti tako pa sa paljenjem i gasenjem auta i klima(auto mod) se  sam ukljucuje, Centralno dugme za multimediju da li gasiti svaki put pre gasenja motora ili ostaviti ukljuceno pa sa paljenjem i gasenjem auta i multimedija se sama ukljucuje /iskljucuje.

Link to comment
Share on other sites

Ostavi sve na auto i uzivaj.. racunala su tu da pale-gase sve.. i klimu i multimediju i svjetla i... Pobrini se samo ako ti stoji auto par dana, onda klima radi barem par minuta kad ga vozis..
@macan a ovo za klimu si se prosrao koliko si velik [emoji23] nhf ali veći bullshit nisam dugo čuo.. i nemam apsolutno nikakvu potrebu navesti nijedan argument zašto to mislim.. sam si sve rekao sa prvih 7 riječi u svom postu

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Potpisujem sve.. meni je sve na automodu i sve radi ok.

Poslano sa mog 9026X koristeći Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je na Megane IV automod bio savršen.

Nekad jedino kad je baš bilo vruće sam ga volio navit za zub-dva više koju minutu i to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde lijepo stavite na 3 brzinu puhanja svi koji imate megana serije 4 i stavite u sve smjerove puhanja, 90% puše u šajbu a po nogama i sredini niš, eto bar na mome niš! Neznam kako je kod drugih. Takvu distribuciju zraka još nisam nigdje vidio. Eto možda je kod mene nešto krivo pa vas pitam?

Tomidix znam zašto si sam podešavam 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno nisam imao takav utisak. Moguće da nešto nije u redu kod tebe... ili si cjepidlaka 😁

Ja stvarno nisam imao takav utisak. Moguće da nešto nije u redu kod tebe... ili si cjepidlaka 😁

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Zamoliti ću ja tebe da staviš npr. na Golfu 7 puhanje u sve smjerove odjednom, imaš dolje kolut na slici pa izvoli.. Za tebe izgleda trebaju turbinu i za ventilaciju ugradit..
Kriva ti je logika, pretpostavka.. štogod.. tako kako si ti zamislio, ne radi ni na jednom autu ove klase, a mislim da ni na puno skupljima..

Podešavaj i dalje, slobodno.. ali ako je velikoj većini u redu a tebi jednom ne valja.. pretpostavka je da je zajeb negdje kod tebe.. korisnik, primjerak auta.. whatever.. na kraju svega pretpostavka je majka svih zajeba pa onda.. samo ti podešavaj i dalje ;) mi svi ostali nemamo ništ od toga niti sa time.. a to što puše u šajbu 90% realno ti ne bi smjelo smetat jer je to najpovoljniji način da se temperira kabina a ne puše direktno po putnicima..

p.s. - i prodaj ga više jbt da ti život bude lakši.. 3. sreća pa valjda će ti sljedeći primjerak auta koji odabereš biti bolji.. (samo nemoj novi model koji je tek ušao u proizvodjnu uzimat)

image.png.c972f513b07121df4d439497dba3f38e.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja više ne palim ventilator na mom. Kad je upaljen onda se pojačava zvuk kako više dodajem gas, tipa wooshhh zvuk i shodno tome rapidno se povećava potrošnja goriva. Nadalje kod puštanja gasa, ventilator napravi zvuk nalik na stututututu, tako da više ne palim dok ne pogledaju u servisu šta ne valja

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 23. 02. 2021. at 14:43, tomidix said:

Zamoliti ću ja tebe da staviš npr. na Golfu 7 puhanje u sve smjerove odjednom, imaš dolje kolut na slici pa izvoli.. Za tebe izgleda trebaju turbinu i za ventilaciju ugradit..
Kriva ti je logika, pretpostavka.. štogod.. tako kako si ti zamislio, ne radi ni na jednom autu ove klase, a mislim da ni na puno skupljima..

Podešavaj i dalje, slobodno.. ali ako je velikoj većini u redu a tebi jednom ne valja.. pretpostavka je da je zajeb negdje kod tebe.. korisnik, primjerak auta.. whatever.. na kraju svega pretpostavka je majka svih zajeba pa onda.. samo ti podešavaj i dalje ;) mi svi ostali nemamo ništ od toga niti sa time.. a to što puše u šajbu 90% realno ti ne bi smjelo smetat jer je to najpovoljniji način da se temperira kabina a ne puše direktno po putnicima..

p.s. - i prodaj ga više jbt da ti život bude lakši.. 3. sreća pa valjda će ti sljedeći primjerak auta koji odabereš biti bolji.. (samo nemoj novi model koji je tek ušao u proizvodjnu uzimat)

image.png.c972f513b07121df4d439497dba3f38e.png

Čovjek pojasnio,objasnio!

Potpisujem svaku riječ!

Te @macan poslušaj savjet oko prodaje/kupovine auta☺️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prenapredna tehnika to za mene izgleda :) starim jbg.

On 23. 02. 2021. at 14:39, MB104 said:

Ja stvarno nisam imao takav utisak. Moguće da nešto nije u redu kod tebe... ili si cjepidlaka 😁

Ja stvarno nisam imao takav utisak. Moguće da nešto nije u redu kod tebe... ili si cjepidlaka 😁

Jesam :)

Jesam :)

Link to comment
Share on other sites

Procitao sam letimice temu i zanima me meg 4, sad benzinaca ima samo 1.2 tce koliko vidim.. 1.5 dci ima koliko hoces a nesto manje 1.6 dci..
Pretpostavljam da 1.3 tce postoji tek od 2019?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 07. 02. 2021. at 10:58, macan said:

Gledam baš... Fino počela koža pucat na bose... A na suvozačkom koje se koristi 5x manje se počelo presavijat... Ni to nece dugo... Ženu sam napado da ima veliku guzicu al ispada da ipak nije do toga...😁

Problem je kod ulaženja da se nesmije zakačit taj rub sjedala kad se ide sjest. jel sa druge strane je ok.

 

IMG_20210207_110040.jpg

IMG_20210207_110025.jpg

Išao sam danas ovog Meganea pogledati i vozačevo sjedalo jako lijepo poderano nekih 10-15 cm, grozno izgleda. Žešći fail od Renaulta kaj se tiče materijala.

Napišu u oglasu ''Ne postoje oštećenja u unutrašnjosti vozila''. Pa daj nemoj me hebati, totalni turn off mi je bio makar je ostatak auta super. Se to uopće da skrpati a da na kraju liči na nešto?

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam ima caka kako se to popravlja.... Preko tog mrežica i onda se premaže sa nečim i oboja ..cca 400 kn

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Dobro dok se da srediti, baš gledam po yt.

Ima i diy repair kitova za kupiti samo koliko možeš sam to napraviti a da izgleda original.

Link to comment
Share on other sites

Original neće izgledat nikad više, osim ako ne kupiš novo sjedalo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlado84 said:

Išao sam danas ovog Meganea pogledati i vozačevo sjedalo jako lijepo poderano nekih 10-15 cm, grozno izgleda. Žešći fail od Renaulta kaj se tiče materijala.

Napišu u oglasu ''Ne postoje oštećenja u unutrašnjosti vozila''. Pa daj nemoj me hebati, totalni turn off mi je bio makar je ostatak auta super. Se to uopće da skrpati a da na kraju liči na nešto?

Btw po meni previše novaca za benzinca.... iz 2016. sa preko 100 iljada...

Link to comment
Share on other sites

Išao sam ga iz znatiželje danas pogledati tamo na parkingu u Vž i zbilja auto izgleda odlično ali ovo sa sjedalom je bilo ko šaka u oko pošto piše da nema oštećenja u unutrašnjosti a kakti su ozbiljan prodavač. Nisam oglas uopće vidio na njuški dosad, na zadnjoj slici se dobro vidi ta poderotina na sjedalu. Kakvi su 1.2 tce motori? Znam da je bilo problema s povećanom potrošnjom ulja pa ga povukli na kraju i zamjenili s 1.3. I imaju povećanju potrošnju goriva nego bi trebali. Meni je to dovoljan signal da bježim koliko god mi se auto sviđao. Koliko po vama taj auto vrijedi?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.