Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Zamjenio sam prije godinu dana amortizere sa originalnim novim, sad opet škripi.... možda sam trebao neke druge umjesto originala... od originala treba bježat...

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Znači sfušali su ovjes na M4. Napravili napredak po udobnosti, ali trajnost komponenti unazadili totalno.. Šteta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 17. 10. 2021. at 10:26, macan said:

Zamjenio sam prije godinu dana amortizere sa originalnim novim, sad opet škripi.... možda sam trebao neke druge umjesto originala... od originala treba bježat...

Ajde nebilo ti teško objavi i marku amortizera jer sam čuo od servisera da ide nutra i kyb i monroe i svašta.. ovisno šta tvornici bude dostupno u tom trenutku.. Ali da.. meni su procvrčali original amortizeri (monroe uljni) dok je auto bio u garanciji.. renault hr se fino ogradio da imam više od 20tkm i da tada više garancija na njih ne vrijedi.. bez pardona sam u renault servis donio direct oem replacement bilsteina (plinski) i rekao da zamijene.. tyvm.. auto je top od tada.. 

Link to comment
Share on other sites

A neznam mislim da 860 cca kn je bio komad i reako mi je da su to original, ležajevi amortizera mislim 250kn (zamjenski), i jedno i drugo je proškripalo i proplupalo unutar godine dana 15 iljada km, + iber isto se čuje i iza, i pucanje i škripanje... znam da po nekim tesktovima što sam čitao da je naglasak bio na zadnje amortizere kao još problematičnije, uglavnom, zaboli me više sa išta na tom autu. Nedam ni kune više... nek lupa i škripi... dosta mi je više... nisu to male stavke pa da se promjeni a zapravo sasvim funkcionali amortizeri...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bok ekipa, da li je netko imao problema sa labavim vozačkim prozorom? Preko svakog manjeg hupsera čuje se lupkanje iz vozačkih vrata oko kedera gdje je B pillar. Još jače lupka ako se malo spusti prozor. Do sad sam pojačao muziku, ali preiritantno je 😒 1.5 dCi u Intense opremi je u pitanju.

 

I da ne piešm dva posta, gdje ste nabavljali svoje TPMS ventile? 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

ogledam jednog Meganea IV i primjetio sam da na lećama nema natpis LED PURE VISION, pa me zanima da li bi to bili zamjenski farovi ili je postojala neka serija koja nije imala natpis? Sve druge koje sam pogledao su imali natpis. Ne izgleda kao da je nešto rađeno na autu pa mi je to sad misterija. Tim više što sam našao nekoliko farova koji se prodaju bez natpisa, ali sa originalnim naljepnicama. Upit ovlaštenom servisu nije donio nikakav konkretan odgovor. Zna li netko nešto o tome?

D8F093CD-43C8-46BD-8016-F92358D3C6A4.jpeg

280212FF-A643-4729-BA4E-0EC0EA8B67FD.png

7F6EA56D-50C9-485A-80EE-976EED145C55.png

Link to comment
Share on other sites

Mislim da novija godišta nemaju taj natpis ali ako jedan far ima natpis trebao bi imati i drugi. 

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno je mijenjan. Meni su promjenili glavu na rucici mjenjaca (jer se rasklimala skroz).. gdje je pisalo tvornici EDC a sad nema tog natpisa 😅

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

On 23. 11. 2021. at 9:46, deckoskvarta said:

Bok ekipa, da li je netko imao problema sa labavim vozačkim prozorom? Preko svakog manjeg hupsera čuje se lupkanje iz vozačkih vrata oko kedera gdje je B pillar. Još jače lupka ako se malo spusti prozor. Do sad sam pojačao muziku, ali preiritantno je 😒 1.5 dCi u Intense opremi je u pitanju.

 

I da ne piešm dva posta, gdje ste nabavljali svoje TPMS ventile? 

Meni vozaceva vrata kao da su udarena, stalno neka buka kao da prozor nije do kraja bio zatvoren. Na kraju se ispostavili da su nedostajala 2 vijka u vratima (izgleda netko prckao) i sada sve OK. Zvucnik isto vise ne krci :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Šta može bit razlog smrada dizela/ispuh dizela u kabini? Danas primjetio... vozim se kao ništa ako stanem i dojdem za 10 minuta u auto da se onesvjetiš od smrada koji je nastao u autu... sad to mi baš po ispuhu od dizela a možda je i dizel? I na kraju jel skupo zvuči? 😥

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Miris iz auspuha ulazi preko filtera kabine mozda? Tako je nama bilo na Scenicu, bila rupica na grani motora, stalno se osjetilo.

Link to comment
Share on other sites

Definitivno podloške šprica. Požuri dok nisu napravile veću štetu. Znaju shebat dosjede a onda je to puno teže dovest u red a svaka je 20kn.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Smuchac said:

Definitivno podloške šprica. Požuri dok nisu napravile veću štetu. Znaju shebat dosjede a onda je to puno teže dovest u red a svaka je 20kn.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
 

Jel bi se to dalo vidit izvana? To bi slinilo izvana?

Link to comment
Share on other sites

Bude crno oko šprica,čađa otprilike. A i čujevse kako puše ispod šprice kako motor radi.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

razmišljam o kupnji megana karavana 2020 g. motor 1.5 dci sa 110 kW,  1.3 TCE 103 ili 117 kW

pa ako netko može podijeliti dojmove  o toj motorizaciji

Link to comment
Share on other sites

Takav je samo načipan, mislio je valjda na 110ks, a ni takvih više nema iz 2020, samo 115 ako i ti nisu zamjenjeni s 1.7

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 07. 01. 2022. at 7:17, DodoZg said:

moja greška  točno 1.7 110 kW

Imam ja jednog.

Na stranici 84 možeš pročitati moja iskustva.

Od 1.6.2021., 29 000 km bez problema. Amortizeri i dalje mumljaju, ali nedovoljno da ih promijenim. Vjerojatno hoću na slijedećem servisu.

I dalje mi kapa voda po glavi kad otvaram mokar bunker.

Ostalo sve super.

Inked20220126_151220_LI.jpg

Edited by Wilson1008
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Evo i moj poceo lupkati na neravninama. Prvo sam mislio da su balans stange jer je zvuk identican, mehanicar sve ispregledao kaze sve stima. 
Otisao na vibro ploce u HAK, vele amortizeri su savrseni. Tko tu koga j.. osim Renault mene. Cuje se poprilicno lupkanje iz prednjeg dijela.

Jel netko stavljao neke zamjenske amortizere da je bio sretan s njima dulje vrijeme? 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, deckoskvarta said:

Evo i moj poceo lupkati na neravninama. Prvo sam mislio da su balans stange jer je zvuk identican, mehanicar sve ispregledao kaze sve stima. 
Otisao na vibro ploce u HAK, vele amortizeri su savrseni. Tko tu koga j.. osim Renault mene. Cuje se poprilicno lupkanje iz prednjeg dijela.

Jel netko stavljao neke zamjenske amortizere da je bio sretan s njima dulje vrijeme? 

Probaj se prednje lijeve i desne strane uhvatit tocak i guraj ga napred nazad ljuljaj auto bočno, ako lupka meni su se tako čule spone stabilizatora, one se inače čuju pri sporijoj vožnji i malim neravninama, odi negdje na travu i lagano vozi to je orkestar ako su spone.a amrotizeri mumljaju i škripe, a ležajevi amortizera izazivaju pucketanje opruge kod motanja volana.... eto to je prema vlastitom iskustvu. Stavio sam original nove amrotizere i zamjenske ležajeve amortizera i ista stvar nakon jedne godine... i mumljanje i puckanje a spone stabilizatora sam promjenio i za sad je dobro.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@macan Ovaj problem sa ležajevima amortizera (pucketanje) da li se slabije ili jače manifestira u odnosu na toplo/hladno vrijeme? Da li je u nekom godišnjem dobu intenzivnije?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Flek said:

@macan Ovaj problem sa ležajevima amortizera (pucketanje) da li se slabije ili jače manifestira u odnosu na toplo/hladno vrijeme? Da li je u nekom godišnjem dobu intenzivnije?

Po ljeti ko da se jace cuje. Valjda omekane materijali.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.