Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Megane prodan u petak 25.02 (dok sam još mogao dobit dobre novce za njega sam ga utopio jer mi ne treba - 33800 pređenih km i skoro 3 godine starosti). Hvala kolegama koji su pripomagali na sva pitanja koja sam imao. Ne vjerujem da cu ikad vise kupit renaulta, nisam toliko razocaran ali ni odusevljen. Sretno svima !

Edited by Laky
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 28. 02. 2022. at 19:56, Laky said:

Megane prodan u petak 25.02 (dok sam još mogao dobit dobre novce za njega sam ga utopio jer mi ne treba - 33800 pređenih km i skoro 3 godine starosti). Hvala kolegama koji su pripomagali na sva pitanja koja sam imao. Ne vjerujem da cu ikad vise kupit renaulta, nisam toliko razocaran ali ni odusevljen. Sretno svima !

Sad se za*e*i kao i ja pa uzmi opet francuza pod drugim imenom :bigl: Hyundai Tucson, vidimo se uskoro 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam problem sa stražnjim brisačem - tekućina mi više ne izlazi iz brizgaljke na stražnjem staklu, brisač normalno vrti na suho. Nije do pumpe jer se pumpa čuje kako vrti. Dakle moguće je da se crijevo negdje zaštopalo ili zacvikalo. Moje pitanje je - gdje je najvjerojatnija točka u kojoj se to desilo i mogu li to uopće u kućnoj radinosti pokušati?

Link to comment
Share on other sites

probaj gepek dignut pa onda bacit špric, neznam jel ide crijevo kroz one izolirane cijevi na spoju zadnjih vrata...

Link to comment
Share on other sites

Dignuo, nema razlike, i dalje pumpa radi, voda ne izlazi... Možda mi je najpametnije skinuti cijeli sklop srednjeg stop svjetla otraga pa vidjeti da nije tamo blokada?

Link to comment
Share on other sites

Ak nije neš banalno pa se samo dizna na kraju zacepila... probaj ispikat ju necim...

Link to comment
Share on other sites

kakvi su se pokazali na kraju krajeva 1.6 turbaci? nema ih nigdje, ali da li ste upoznati s njima? (clio rs, megane gt)

Link to comment
Share on other sites

On 02. 03. 2022. at 18:39, MB104 said:

Sad se za*e*i kao i ja pa uzmi opet francuza pod drugim imenom :bigl: Hyundai Tucson, vidimo se uskoro 

Koja godina Tucson? Mislio sam da su korejci bolji po tom pitanju od renaulta. Nemaš više 3008?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ruske said:

kakvi su se pokazali na kraju krajeva 1.6 turbaci? nema ih nigdje, ali da li ste upoznati s njima? (clio rs, megane gt)

Cure na poklopcima razvodnog lanca... to je u pravilu to... budem sad izrešetao vlasnika reno servisa koji je i tamo glavni majstor, za te 1.6 i općenito pizdarije sa istima, za 2 tjedna idem pa cu javit više... :) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Display said:

Koja godina Tucson? Mislio sam da su korejci bolji po tom pitanju od renaulta. Nemaš više 3008?

Hehe, krivo si shvatio poruku. Žalio sam se na 3008!

Krajem mjeseca uzimam nov nov 2022 Tucson u apsolutno full opremi (Premium Plus + N Line + Panoramski krov), 150 konja benzin automatik, mild hybrid 48V.
Imam suradnju s Hyundaijem pa sam dobio ponudu koja se ne može odbiti.

3008 ide na prodaju čim Tucson stigne

Edited by MB104
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, MB104 said:

Hehe, krivo si shvatio poruku. Žalio sam se na 3008!

Krajem mjeseca uzimam nov nov 2022 Tucson u apsolutno full opremi (Premium Plus + N Line + Panoramski krov), 150 konja benzin automatik, mild hybrid 48V.
Imam suradnju s Hyundaijem pa sam dobio ponudu koja se ne može odbiti.

3008 ide na prodaju čim Tucson stigne

Ti si ko i ja, nema auta sa kojim sam bio zadovoljan :)

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, macan said:

Cure na poklopcima razvodnog lanca... to je u pravilu to... budem sad izrešetao vlasnika reno servisa koji je i tamo glavni majstor, za te 1.6 i općenito pizdarije sa istima, za 2 tjedna idem pa cu javit više... :) 

jel pricas o dci ili tce? ja se odnosim na tce, odnosno na zelju da si uzmem megana GT 205

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Ruske said:

jel pricas o dci ili tce? ja se odnosim na tce, odnosno na zelju da si uzmem megana GT 205

ah krivo sam shvatio 😞

Link to comment
Share on other sites

nasao topic od meganu 4 GT, pise da trosi masu ulja...istina? ima li itko megana GT u hrvatskoj? neznam dal sam vidio pravi GT uzivo, a da nije GT line...jbt jos je raritetniji od kupejke :D njih ima ba rem 4 u krugu 50km oko mene :D ali megsa GT nigdje...

Link to comment
Share on other sites

ah cuj ako pricamo o 1-1,5l u 10tkm - to je ok, al ako trosi 1l na 1000-2000km onda bi odustao od takvog auta. imao sam cupru koja je trosila dosta (ne sad 1l na 1000, al...) i sad me kupejka razmazila, pogotovo nakon keramike, nakon 6500km mi 1 tockicu potrosila...

ugl, ako ima tko taj motor neka se javi iz prve ruke (neznam dal je u cliu 4 RS isti motor ili slican)

Link to comment
Share on other sites

Kad ga davim po gradu troši ulja masu. Dok sam na autoputu ili otvorenoj prijeđe on 5000-6000 km bez nadolijevanja. Ubija ga gradska vožnja stani kreni.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, macan said:

Ti si ko i ja, nema auta sa kojim sam bio zadovoljan :)

Vidit ćemo sad kako će se pokazati Hyundai Tucson, zvijer!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MB104 said:

Vidit ćemo sad kako će se pokazati Hyundai Tucson, zvijer!

Samo se nadaj 😀

Link to comment
Share on other sites

kakvi su se pokazali na kraju krajeva 1.6 turbaci? nema ih nigdje, ali da li ste upoznati s njima? (clio rs, megane gt)
1.6 Tce M5M odličan motor , nikakvih problema

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a ovo sta trakeljaju u drugom topicu za potrosnju ulja?

Link to comment
Share on other sites

a ovo sta trakeljaju u drugom topicu za potrosnju ulja?
Nemam pojma otkud im to , nijedan Clio 4 RS niti Megane 4 GT s tim motorom nemaju problema

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.