Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

2 hours ago, macan said:

Još da nam uskoči lageros sa ponudama i kompletni smo...

Ne vjerujem da su te brizgaljke skupe u ovlaštenom, treba pitat. Naravno tu je Anđelko ako može nabavit. Probat ću već sutra ili u ponedjeljak upitati za cijenu. To treba rješavat čim prije, jer ove postojeće brizgaljke su definitivno konstrukcijski promašaj. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mikac said:

Ne vjerujem da su te brizgaljke skupe u ovlaštenom, treba pitat. Naravno tu je Anđelko ako može nabavit. Probat ću već sutra ili u ponedjeljak upitati za cijenu. To treba rješavat čim prije, jer ove postojeće brizgaljke su definitivno konstrukcijski promašaj. 

Ja sam se na kiji iznenadio kad je 210 kn bio komad.... u ovlaštenom...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, macan said:

Ja sam se na kiji iznenadio kad je 210 kn bio komad.... u ovlaštenom...

Ma Kia dere na dijelovima, poznata stvar. A vidjet ćemo što će u ovlaštenom reći. 

Link to comment
Share on other sites

kie vecinom imaju nepovratni ventil u spricaljki, renole ne, pa teoretski je manja cijena

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, robyakarider said:

kie vecinom imaju nepovratni ventil u spricaljki, renole ne, pa teoretski je manja cijena

Vidim da su po njemačjoj oko 18€

https://www.der-ersatzteile-profi.de/renault/megane-iv-b9a-m/1-6-dci-130-t117856/scheibenwaschduese-a3745177

Zvao sam u Rocu i kažu da nemaju trenutno na stanju, ali cijena je 150kn i dobavljivo je, međutim djelatnik nijje mi mogao potvrditi da li je sa 3 rupe jer nije bilo vidljivo sa slike u njihovom sustavu. Uglavnom to je ta cijena. Nije strašno ako će konačno prskalice raditi kako treba. 

Link to comment
Share on other sites

On 29. 05. 2022. at 20:20, Wilson1008 said:

 

EDC mjenjač s ovim motorom (1.7 110 kw) funkcionira odlično. Dovoljno momenta (340 nm) za bezbrižno prestizanje i za pobjeći klincu u BMW jedinici kad ti se nabije na guzicu.

Ovisi kakvoj 🤣

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 20. 05. 2022. at 23:03, Mikac said:

Hvala....budem stavio i neke fotke. Ma sve mi se sviđa na autu i izgleda brutalno izvana i iznutra. Puno mekanih materijala, sve utegnuto, nije klimava središnja konzola kao kod većine auta. Centralni display radi dobro i zapravo mi se sviđa veličina displaya. Siva s efektom je baš pogođena boja po mom mišljenju, a i drugih koji su vidjeli Mega. Samo eto muči me taj retrovizor. U srijedu idem u Renault Zadar pa ćemo vidjet što će reći. Skužio sam da kada se gleda s vanjske strane 8 istovremeno pomiče retrovizor vidi se da se sve to odljepljeno miče ispod šajbe, alii nije jasno gdje je nestao crni dio te folije ili sto je to vec. Otkud taj neki maslinasti sloj? Evo i link s videom:

 

20220520_205229.jpg

 

20220520_205234.jpg

Imam update glede navedenog problema s pokidanim unutarnjim retrovizorom. Bio sam u Lausu u Ivanjoj Reki i pregledom je utvrđeno da je retrovizor pretrpio neki snažniji udarac koji je uzrokovao da retrovizor povuče za sobom i slojeve stakla. Djelatnici Lausa su mi rekli da tu nikakvo ljepljenje ne dolazi u obzir i da se samo zamjenom kompletnog vjetrobranskog stakla može riješiti problem. Nazvao sam autokuću GOLD Automobili gdje sam kupio Meganea nadajući se nekom dogovoru, ali na moje oduševljenje ispričali su mi se i pokrili puni trošak zamjene original Pilkington vjetrobranakog stakla sa senzorom za kišu i kamerom. Mislili su da se to može samo zalijepiti, pa me nisu na prvu shvatili da je to veći problem. Eto ovim putem želim pohvaliti autokuću GOLD Automobili, jer su bili korektni i ljubazni prilikom kupovine Meganea i naknadno kod rješavanja problema s oštećenjem. Što se tiče Lausa, kvalitetom ugradnje sam jako zadovoljan, senzor za kišu uredno radi. Evo i slike:

20220614_184655.jpg

20220614_184427.jpg

20220614_184451.jpg

20220614_184513.jpg

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

On 10. 06. 2022. at 18:32, McRazor said:

Evo nešto za sve koji imaju problema za debilnim brizgaljkama za tekućinu za pranje stakla. Na prvim verzijama megana su brizgaljke sa slike desno, a revidirane su lijevo nemam pojma od koje godine. Uživajte. 

Screenshot_20220610-172102_WhatsApp.jpg

Screenshot_20220610-172112_WhatsApp.jpg

20220610_163205.jpg

Što se tiče brizgaljki u ovlaštenima ih nemaju na stanju, ali su dobavljive iako treba dodatno provjeriti da li je taj novi dizajn s 3 rupe. Cijena je 150kn.

Onda u autostanic.hr ima akcija za 115kn komad, to je online shop i dostava je 50kn. Dakle ispadne 140kn po komadu.

I na kraju tu je Anđelko koji je iskopao francuskog proizvođča Seim AKWEL koji bi mogao biti OEM, a inače s tim proizvođačem generalno Anđelko nije imao nekih problema što se tiče kvalitete. Uglavnom cijena je smiješnih 20kn po komadu i ja definitivno idem na tu opciju, a molim i ostale zainteresirane da ovdje jave kroz par dana kako bih javio Anđelku koliko komada da naruči. Za nekih cca 10-15 dana bi bile kod njega. Šaljem i fotke koje sam dobio od Anđelka.

IMG-20220615-WA0015.jpg

IMG-20220615-WA0014.jpg

IMG-20220615-WA0013.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da li je netko možda uspio riješiti famozni problem s vibracijama na kvačilu prilikom kretanja?

Na mom se problem nekad javi pa nestane nakon par dana i tako u krug, a zna dosta loše bit kad zapnem u prometu. Bilo je priče da se radi o tvrdim lamelama na Meganu, ali nisam više uvjeren u to.

Pa eto htio provjerit prije nego me opletu za zamajac i lamele ako je netko imao iskustva :)

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, deckoskvarta said:

Da li je netko možda uspio riješiti famozni problem s vibracijama na kvačilu prilikom kretanja?

Na mom se problem nekad javi pa nestane nakon par dana i tako u krug, a zna dosta loše bit kad zapnem u prometu. Bilo je priče da se radi o tvrdim lamelama na Meganu, ali nisam više uvjeren u to.

Pa eto htio provjerit prije nego me opletu za zamajac i lamele ako je netko imao iskustva :)

Nazalost to nije problem za testirat ko zamjena zarulje... 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, deckoskvarta said:

Da li je netko možda uspio riješiti famozni problem s vibracijama na kvačilu prilikom kretanja?

Na mom se problem nekad javi pa nestane nakon par dana i tako u krug, a zna dosta loše bit kad zapnem u prometu. Bilo je priče da se radi o tvrdim lamelama na Meganu, ali nisam više uvjeren u to.

Pa eto htio provjerit prije nego me opletu za zamajac i lamele ako je netko imao iskustva :)

Kod mene se desilo da je potisni ležaj puštao ulje u lamelu, zamijenio sve u kompletu i sad je sve pet!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

Dali je tko kupovao i ugrađivao zadnju parking kameru u ovlaštenom servisu? U kojem i kakva su vam iskustva? 

 

U Sisku u Cindriću kažu da se ne može, makar imam veći ekran u autu i zadnje senzore 😂

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, zibel said:

Pozdrav

Dali je tko kupovao i ugrađivao zadnju parking kameru u ovlaštenom servisu? U kojem i kakva su vam iskustva? 

 

U Sisku u Cindriću kažu da se ne može, makar imam veći ekran u autu i zadnje senzore 😂

Ma tko ce se sa time zaje... 😀

Link to comment
Share on other sites

Bravo za GOLD automobile, lijepo za čuti. Ima više priča poslije kupovine polovnih, da se autokuće prave grbave. Ovo je ugodno iznenađenje.👍

Link to comment
Share on other sites

Jedva upalio auto jutros, izgleda da akumulator by by... a kak je i to glupo kak ne javi nešt jbt negdje stanem i nemoš upalit više.. primjetio sam jedino da mi sere kao baterija kartice slaba a 6mjeseci baterije stare i ptovjerio voltažu na njima. I pa automatskoj ručnoj ko da zavija duže.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Flek said:

Kolko je izdržo?

5 god i nes sitno. Uglavnom da se i sam to zamjenit.. malo te plastike rastavit.. i niš se nije resetiralo il zaboravilo kod ponovnog spajanja.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, macan said:

5 god i nes sitno. Uglavnom da se i sam to zamjenit.. malo te plastike rastavit.. i niš se nije resetiralo il zaboravilo kod ponovnog spajanja.

Opa, znači mogu očekivati i akumulator uskoro. Ali ajde 1750kn original i nije neka tragedija. Gdje si ga kupio? Ovlašteni, Anđelko...? 😄

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mikac said:

Opa, znači mogu očekivati i akumulator uskoro. Ali ajde 1750kn original i nije neka tragedija. Gdje si ga kupio? Ovlašteni, Anđelko...? 😄

Ma otišao do ovlaštenog... moguće da ti je 1.6 dci prije ubiju akumulator zbog tog pirenja poslje gašenja 1.5 dci to ne radi.. e sad ima šogor 1.5 dci isto godište pa sad njegov pratim kad će vrisnut.. 👹

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, macan said:

Ma otišao do ovlaštenog... moguće da ti je 1.6 dci prije ubiju akumulator zbog tog pirenja poslje gašenja 1.5 dci to ne radi.. e sad ima šogor 1.5 dci isto godište pa sad njegov pratim kad će vrisnut.. 👹

...btw riješio sam škipanje zadnjeg kraja kod skretanja i po zavojima. Nije napinjanje vrata bunkera koja nisu dobro podešena, niti su amortizeri. Stvar je jednostavna, škripi ona daska koja se spusti kad zatvoriš bunker. Kad je otkopčaš i rukom mrdaš strašno škripi. Skinuo sam dasku i Megane više nije po zavojima kao gusarski brod s konopima koji se naprežu po valovima. Sad samo treba gledat da se stavi neki filc il sl. s donje strane daske da ne dolazi do škripe. Snimit ću video sutra. Još da pritegnem šarafe ležišta sjedala da ne škljoca po zavojima i porješavao sam sve (bar se nadam da je samo neki šaraf popustio). Ali ruku na srce nije to škljocanje toliko intezivno da je velika drama, ali živcira me svaki put kada izlazim iz auta i čujem škljoc ili kod življe vožnje po zavojima utjecajem bočnih sila. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, macan said:

Ma otišao do ovlaštenog... moguće da ti je 1.6 dci prije ubiju akumulator zbog tog pirenja poslje gašenja 1.5 dci to ne radi.. e sad ima šogor 1.5 dci isto godište pa sad njegov pratim kad će vrisnut.. 👹

Jesi nekad spajao aku na punjač ili si ga vozio tih 5 godina bez punjenja?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, macan said:

5 god i nes sitno. Uglavnom da se i sam to zamjenit.. malo te plastike rastavit.. i niš se nije resetiralo il zaboravilo kod ponovnog spajanja.

Ja isto nedavno promjenio- 5 i pol godina. To im je očito to. Tako da se i ostatak ekipe pripremi na trošak😜. Ja msm da sam mog platio u Kreši 1100kn.

Link to comment
Share on other sites

Moja majka imala Mercedes A klasu 2000. godište, kupili polovnu za 1500 eura negdje 2014.

Tamo negdje 2016. kaže majka neće upalit auto. Reko kako neće...

Akumulator je bio 2003. godište 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.